![Інвестиційні проекти успішно реалізуються](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/1693.jpg)
Як поінформував в.о.голови Черкаської РДА Олександр Черевко, питанню залучення інвестиційних коштів, до речі, як іноземних, так і вітчизняних вкладників, у районі приділяють особливу увагу. Сприяють процесу притоку інвестиційних коштів, зокрема, в сільськогосподарську сферу та галузь перероблення продукції вдале географічне розташування «столичного» регіону, наявність ринків збуту, висока родючість грунтів, достатня кількість кваліфікованих кадрів тощо. А найголовніше – в районі створено належні умови співпраці з інвесторами. І позитивні результати не змушують себе очікувати.
За словами Олександра Антоновича, загалом, за 2010-2012 роки обсяг іноземних інвестицій в економіку Черкаського району становив 596,4 млн. грн., а темпи його зростання в минулому році у 56 разів вищі, ніж на 1 січня 2011 року. В розрахунку на одну особу населення прямих іноземних інвестицій припадає 7846,9 доларів США. Це один із найкращих результатів в області.
Завдяки притоку свіжих коштів в районі вдалося значною мірою оновити та підсилити матеріально-технічні ресурси в багатьох господарствах. За 9 місяців 2012 року в розвиток економіки району спрямовано 64,5 млн.грн. капітальних інвестицій ( 852,5 грн. на 1 мешканця району).
Найбільші вкладення здійснили:
ДП «Перемога нова» – на реконструкцію забійного цеху відповідно до європейських стандартів спрямовано 11,5 млн.грн.;
ТОВ «Черліс» – на придбання обладнання та сількогосподарської техніки – 11,1 млн.грн.;
ТОВ «НГК» - обласний дитячий протитуберкульозний санаторій «Руська Поляна» (на ремонт та оздоблення корпусів, придбання санітарного автомобіля з додатковим обладнанням – 3,5 млн.грн.;
ТОВ «Перше травня комбікормовий завод» на ремонт приміщення та придбання обладнання –1,2 млн.грн.;
ТОВ «Приват – Агро» на придбання сільськогосподарської техніки – 1,3 имлн.грн.;
ТОВ НВІ «Черкасибіозазист» на капітальний ремонт, придбання обладнання, автотранспорту – 931 тис.грн.,
ТОВ «Адана 3» на придбання обладнання – 869 тис.грн.
У Яснозірській філії СТОВ ім.Шевченка введено в експлуатацію реконструйовану молочно-товарну ферму з новітнім, повністю автоматизованим обладнанням світового рівня.
Олександр Черевко розповів, що значну увагу в районі приділено й оновленню машино-тракторного парку сільськогосподарських підприємств, скажімо, торік вдалося придбати 37 одиниць новітньої техніки на суму18,1 млн. грн. Сучасні трактори, зернові та кукурудзозбиральні комбайни, посівне, ґрунтообробне та поливне обладнання, холодильну установку, прес-підбирач – це перелік найменувань техніки, яку змогли придбати торік провідні сільгосппідприємства. Найактивніше дбають про оновлення своїх матеріально-технічних баз ТОВ «Черліс», ФГ «Ліван-Агро», ТОВ «Іскра», ТОВ «Приват-Агро».
Великі надії покладали в районі і на співпрацю з французькою компанією «Бондюель», яка передбачала в своїх планах найближчим часом збудувати в Худяках завод із виробництва консервованих овочів, що мали надходити як для вітчизняного споживача овочів, так і на експорт. Та життя внесло в плани бондюелівців певні корективи, оскільки їм вдалося в сусідній Росії значно розширити можливості власного виробництва, а відтак і основні зусилля та фінансові витрати мусили спрямувати на цей напрямок роботи. Проте компанія не відкидає можливості повернутися в Україну. Поки ж корпоративні права на виробничі потужності ТОВ «Маяк-Худяки» за спільним рішенням буде передано для розширення діяльності іншій французькій компанії.
Виконавчий директор ТОВ «Черліз» підприємства групи «Євраліс Семенс Україна» Володимир Шварцман розповів, що вже кілька років компанія успішно працює в аграрному секторі району, зокрема, в Білозір’ї та Сагунівці. Компанія є одним із лідерів на європейському ринку високоякісного насіння кукурудзи, соняшника, озимого і ярого ріпаку, сої. (До речі, на європейському ринку співпрацю обох французьких компаній налагоджено ще з другої половини тридцятих років минулого століття). Володимир Юхимович повідомив, що нині тривають узгодження юридичних аспектів, і сподівається, що всі питання вдасться остаточно вирішити до старту цьогорічної весняної посівної. Адже «Євраліс Семенс Україна» планує вирощувати на землях ТОВ «Маяк-Худяки» високоякісні сорти кукурудзи, а також передбачається й внесення інвестицій у розвиток худяківського господарства. Тож зі зміною інвесторів ні бюджет сільської ради с.Худяки , ні господарство нічого не втрачають. Тим більше, що й працівники ТОВ «Маяк-Худяки» будуть забезпечені роботою. До того ж, іноземні партнери попередньо домовились між собою про плани на майбутнє. У разі будівництва «Бондюелем» заводу в Худяках, «Євраліс Семенс Україна» вирощуватиме для нього кукурудзу, горошок та іншу овочеву продукцію.
Незважаючи на значну кількість інвестицій, які працюють в Черкаському районі, інтерес нових інвесторів до нього не знижується.
Нещодавно можливості інвестицій у промисловість району обговорено у ході зустрічі з представником ТОВ «Хенкель Баутехнік (Україна)» щодо розташування на території сільської ради с. Хацьки заводу з виробництва сухих будівельних сумішей. Для вибору інвестору надано 4 земельні ділянки. Від реалізації цього проекту очікується надходження інвестицій в сумі 10 млн. євро.
Цікавим є проект, запропонований з метою модернізації систем централізованого водопостачання району інвестором ТОВ «Газтеплоенерго» м.Львів, згідно з яким планується здійснити модернізацію 9 котелень із заміною котлів на енергоефективні та часткову заміну газових котлів на ті, що використовуватимуть альтернативні види палива та заміну електромережі – на попередньо ізольовану. У підсумку очікується зниження собівартості однієї Гігокалорії тепла та зменшення використання обсягів газу.
Як запевнив в.о. голови Черкаської РДА Олександр Черевко, районна влада і надалі робитиме все необхідне для залучення в економіку краю як зовнішніх – іноземних, так і внутрішніх – вітчизняних інвестицій.
Управління інформаційної політики та зв’язків із засобами масової інформації облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Інвестиційні проекти успішно реалізуються"