![На Чорнобаївщині турботливо ставляться до дітей та дорослих з обмеженими можливостями та самотніх пристарілих](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/1686.jpg)
Чорнобаївська районна влада, спільно зі всією територіальною громадою, особливу увагу приділяють найменш захищеній категорії громадян. Ними безпосередньо опікуються ряд структурних підрозділів: соцзахисту, пенсійного забезпечення, охорони здоров’я, червонохресники тощо. В районі працює Територіальний центр, який очолює досвідчений керівник Світлана Гарната. До Центру входять 6 відділень, які обслуговують 3076 пенсіонерів та інвалідів району, що становлять 18% від їх загалу.
– На балансі територіального центру 2 стаціонарні відділення, на 35 ліжко-місць, де проживають 35 одиноких громадян похилого віку. Якщо Чорнобаївське стаціонарне відділення функціонує з 2000 року, то в с. Богодухівці таке ж відкрито в 2010 році рішенням сесії районної ради в зв’язку з реорганізацією дільничної лікарні в амбулаторію. Вивільнені площі зайняло стаціонарне відділення, що дало змогу ефективно використовувати майно комунальної власності. Приміщення обох відділень газифіковано та відремонтовано. Стаціонарні відділення мають по три холодильники, морозильній камері, комп’ютер, пральні машини, телевізори. забезпечені повністю посудом, м’яким і твердим інвентарем. Підопічні отримують 4-х разове харчування. Всі заплановані роботи проводимо за кошти від оренди земельних паїв, – розповідає Світлана Гарната.
У власності територіального центру 28 державних актів на землю померлих підопічних, що становить 77 га землі. Всі вони надані в оренду сільськогосподарським підприємствам району. У 2012 році від оренди Центр отримав 102 тис. грн. Ці кошти використовуються на зміцнення матеріально-технічної бази закладів. На даний час ще 4 земельні паї перебувають в стадії переоформлення.
На Чорнобаївщині функціонують 7 будинків ветеранів, які утримуються за кошти сільгосппідприємств, в них проживають 28 осіб. Лише за 2012 рік господарствами району використано близько 700 тис. грн. на утримання штату, харчування, на поліпшення матеріально-технічної бази цих закладів.
В 2008 р. було відкрито відділення соціально-побутової адаптації в трьох селах району. Сьогодні філії цього відділення працюють уже в 9 селах. В 2011 р. в с. Придніпровське було відкрито «Центр соціальної активності людей похилого віку», який працює в частині приміщення сільського будинку культури, де проведено якісний ремонт та обладнано сучасною технікою. В центрі надають послуги фотографа, масажиста, швеї, навчання володіння комп’ютерною технікою, організовується показ ретро-фільмів. Тут працюють художні колективи ветеранів, зокрема, ансамблі «Степовичка» та «Осіннє золото». Проводиться святкування релігійних, державних та професійних свят. В грудні 2011 року в с. Богодухівка відкрито «Сільський центр по роботі з ветеранами», як філіал відділення соціально-побутової адаптації. Центр знаходиться в окремому приміщенні, де сільською радою проводиться внутрішній ремонт, а ще планується й зовнішній. В приміщенні, крім робочих кімнат центру, де мають змогу зібратись клієнти відділення, обладнано Кімнату бойової слави села та картинну галерею місцевих художників, будуються сауна та тренажерний зал. Відкриття цього центру дало змогу об’єднати зусилля територіального центру, ради ветеранів села, сільської ради, працівників культури, направлені на організацію змістовного дозвілля ветеранів, краєзнавчу роботу. За 2012 р. працівниками відділення соціально-побутової адаптації було надано послуг 1320 клієнтам.
У відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги клієнти користуються рядом послуг: швейних, перукарських, з ремонту вікон, дверей, парканів. Завдяки співпраці з сільськогосподарськими підприємствами, благодійниками є можливість надавати безкоштовну гуманітарну допомогу малозахищеним верствам населення.
Відділення соціальної допомоги вдома одиноким непрацездатним громадянам надає 47 видів соціально-побутових послуг. 67 соціальних робітників в 39 населених пунктах району обслуговують 1195 самотніх громадян та інвалідів різних категорій 210 із них пересувається лише в помешканні. Тож громадські роботи неабияк виручають. За 2012 р. за направленням центру зайнятості відпрацювали 76 безробітних, які надали соціально-побутову допомогу 760 потребуючим громадянам. Самотні одинокі люди, як правило, нелегкої долі, обділені увагою, мають нелегкі характери. І на все це слід адекватно реагувати, відповідати щирістю і бажанням допомогти. Тому соціальних робітників, яких скеровує центр зайнятості, попередньо консультують, розповідаючи їм, як поводитися та діяти в тій чи іншій ситуації.
Сьогодні в територіальному центрі працюють 128 осіб, з них – 19 працівників мають вищу освіту, 47 – середню спеціальну. У Центрі, безперечно, підібрано людей, які безмежно віддані своїй справі. Їм часто доводиться бувати і соціологами, і психологами, і лікарями, і педагогами. А це, в свою чергу, вимагає посилення уваги до питань підготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Тому в рамках Територіального центру з 2011 р. запрацювала «Школа соціального робітника», де всі її слухачі мають змогу поліпшити свої знання нормативно-правової бази, досконало оволодіти комп’ютерною технікою, поліпшити свої знання з психології, медицини. Координує процес даного навчання начальник управління з питань праці і соціального захисту населення районної державної адміністрації.
Чимало добровільних помічників є й серед пенсіонерів, яких Центр залучає, співпрацюючи з ветеранськими організаціями. 190 волонтерів старшого віку працюють за методом «пенсіонер-пенсіонеру», які взяли під свою опіку 510 осіб.
В реабілітаційному відділенні територіального центру проходить реабілітацію 20 дітей. Цей заклад працює, як міні дитсадок. Його завідуюча Тетяна Шепель розповіла, що діти перебувають у відділенні з 8 до 17 години. З ними займаються спеціалісти: логопед, вчитель-реабілітолог, психолог, музичний керівник. Медичною сестрою, за призначенням лікаря, проводиться фізкультурна гімнастика та масаж.
Інтернет-центр знаходиться в одному приміщенні з реабілітаційним відділенням, що дає змогу дітям працювати з комп’ютером. Утримується відділення за рахунок бюджетних коштів – це близько 300 тис. грн., благодійних пожертвувань організацій, підприємств, і громадян. В цьому році надійшло 18 800 грн., які використали на заміну вікон, ремонту сходів, пандусів та козирків.
Світлана Гарната, підсумовуючи розмову, наголосила:
– Життя багатогранне й пов’язане не лише з виконанням службових обов’язків. Ми прагнемо об’єднувати людей, зацікавивши спільною метою, розкрити їх таланти, дати можливість повірити в себе та свої сили. Діє вокальний колектив «Любисток», танцювальний колектив соціальних робітників с.Вереміївка, працівники мають змогу безкоштовно відвідувати спорткомплекс, де тренуються на тренажерах, займаються плаванням у басейні. Чоловіки створили малу футбольну команду. В Центрі проводяться конкурси «Кращий за професією», «Краще відділення», зібраний матеріал з історії всіх відділень територіального центру. Успішно вирішувати поставлені перед нами завдання нам вдається при підтримці Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації, районної державної адміністрації, районної ради. Ми в районі прагнемо, аби жодна людина з обмеженими фізичними можливостями, одинокі пристарілі не відчували самотності і не були обділені увагою.
Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Чорнобаївщині турботливо ставляться до дітей та дорослих з обмеженими можливостями та самотніх пристарілих"