![Анатолій Івашкевич:«2012 рік був успішним для аграріїв Черкащини. Сподіваємось, що й нинішнього року аграрії області утримають передові позиції »](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/Goncharenko/2404.jpg)
21 лютого заступник голови ОДА Анатолій Івашкевич дав прес-конференцію на тему: «Минулий рік був успішним для аграріїв Черкащини. Плани та перспективи на 2013 рік».
У прес-конференції також взяли участь керівники провідних аграрних підприємств області – голова правління ПАТ «Канівський маслосирзавод» Сергій Решетняк та заступник директора НВФ «Урожай» Петро Гальовський
Заступник голови облдержадміністрації Анатолій Івашкевич повідомив приємну новину – на останньому засіданні Міністерства аграрної політики та продовольства України, яке днями відбулося в Києві, було оголошено, що за підсумками діяльності в 2012 році, згідно комплексної рейтингової оцінки регіонів, Черкаська область посіла перше місце.
Він зауважив, що Черкащина посіла перше місце в Україні за урожайністю зернових та зернобобових культур, зібравши з площі 644 тисячі гектарів більше 3,3 мільйонів тонн збіжжя з середньою урожайністю 51,3 центнерів з одного гектара, що майже на 4 центнера більше від середнього показника за попередні три роки. Найвищу урожайність зернових та зернобобових культур досягнуто сільськогосподарськими підприємствами Корсунь-Шевченківського, Лисянського та Канівського районів, у яких зібрано по 67,9-64,6 центнерів зерна з одного гектара.
Соняшника в 2012 році з одного гектара намолочено в заліковій вазі 26,7 центнерів. Це – найвища урожайність в Україні та рекордне досягнення з часів створення Черкаської області.
Високих врожаїв досягнуто і в буряківництві. Середня урожайність цукристих у фабричній вазі становить 451,5 центнерів з одного гектара. В Лисянському, Городищенському та Жашківському районах їх урожайність перевищила 500 центнерів з гектара.
Анатолій Івашкевич зауважив, що заходи, які вживались обласною державною адміністрацією для поліпшення стану справ у галузі тваринництва,
дали позитивний результат. Так, торік всіма категоріями господарств вироблено молока 498 тисяч тонн, що на 34 тисячі тонн (7,4%) більше показника 2011 року. На 7,1 тисяч голів (3,5%) зросла чисельність поголів'я великої рогатої худоби, з них корів – на 0,8 тисяч голів (0,9%). Збільшено й кількість свиней – на 15,6 тисяч голів (3,5%). Тож кількість ВРХ в області становить 211 тисяч голів (корів – 94 тисячі), свиней – майже 460 тисяч голів.
Приріст виробництва молока досягнуто за рахунок підвищення продуктивності корів на 663 кг. Середньорічний надій молока від однієї корови становить 5512 кг.
Заступник голови облдержадміністрації відзначив позитивний вплив аграрної політики держави та обласної державної адміністрації, спрямований торік на підтримку розвитку галузі тваринництва в особистих селянських господарствах. Зокрема, в 2012 році за збереження та утримання молодняка великої рогатої худоби в особистих селянських господарствах нараховано 6 млн. 906 тисяч гривень. За отриманням дотації звернулося більше 8 тисяч осіб, які утримують більше 11 тисяч голів молодняка великої рогатої худоби.
За державною програмою 120 власникам особистих селянських господарств, у яких утримується 2 і більше корів, частково відшкодовано вартість закуплених установок індивідуального доїння корів. Сума нарахованої дотації становить 486,2 тисячі гривень.
На розвиток галузі молочного скотарства в особистих селянських господарствах в обласному бюджеті було передбачено 300 тисяч гривень, на умовах співфінансування з районними бюджетами. Зазначені кошти спрямовувалися на закупівлю нетелей з метою їх передачі в користування жителям сіл. Загалом, за 2012 рік передано в селянські господарства 68 нетелей.
– Значну роботу проведено щодо соціального розвитку сільських територій в області. 2012 року цих угод укладено на 85 млн. гривень, що в 2,6 раза більше попереднього року. Із цієї суми вже виплачено майже 70,8 млн. гривень (83,1 відсотка). Найкраще в цьому напрямку спрацювали підприємства Катеринопільського – 2,8 мільйона гривень (101,6%), Чорнобаївського – 10,8 мільйона гривень (100,7 %), Уманського – 6,4 мільйона гривень (100,4 %), Шполянського – 6,2 мільйона гривень (100,3 %.) районів. Ці кошти спрямовано на будівництво та ремонт дитячих садків, закладів освіти, сільських будинків культури, налагодження освітлень вулиць, ремонту доріг тощо, – підкреслив Анатолій Івашкевич.
Він також детально зупинився на проведенні комплексу весняно-польових робіт, перспективних напрямках та завданнях галузі АПК на 2013 рік.
Керівники провідних аграрних підприємств Черкащини: голова правління ПАТ «Канівський маслосирзавод» Сергій Решетняк та заступник директора НВФ «Урожай» Петро Гальовський поділилися позитивним досвідом роботи, набутим у їхніх підприємствах.
Учасники прес-конференції відповіли також на запитання журналістів.
Підсумовуючи, заступник голови ОДА Анатолій Івашкевич закликав представників ЗМІ до подальшої активної співпраці, зокрема, в напрямку популяризації продукції, виробленої на підприємствах Черкащини та подякував усім за участь у прес-конференції.
Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Анатолій Івашкевич:«2012 рік був успішним для аграріїв Черкащини. Сподіваємось, що й нинішнього року аграрії області утримають передові позиції »"