![Смілянський серійний крадій попався в руки правоохоронцям](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/32754.jpg)
До чергової частини Смілянського міськвідділу міліції від приватних підприємців почали надходити повідомлення про крадіжки.
В одному із спальних районів міста Сміла, невідомий злодій спеціалізувався виключно на крадіжках з магазинів. Виїздом слідчо–оперативної групи на місця пригод було встановлено, що всі ці злочини за способом скоєння схожі.
До торгових приміщень зловмисник потрапляв через вікна та двері, які виводив з ладу. В більшості випадків це були продуктові та побутові магазини, але не обминув злодій і місцеву аптеку та перукарню. Як правило, крадіжки злодій скоював у тих приміщеннях, які не мали засобів технічної охорони, системи відеоспостереження чи фізичної охорони. Якби власники цих об’єктів торгівлі приділили належну увагу охороні свого майна, то не стали б жертвами крадія, зберегли б чимало своїх нервів і часу. А так, користуючись тим, що до приміщень було легко потрапляти, зловмисник зламував все нові і нові об’єкти.
Злодій не залишаючи за собою безладу, працював обережно: забирав знайдені гроші, продукти харчування, різні побутові товари та інструменти. З метою встановлення особи причетної до серії крадіжок, працівники міліції розробили план. По всьому мікрорайоні здійснювали по квартирний обхід, перевіряли раніше судимих осіб, які перебувають на обліку в міліції, спілкувалися з таксистами та пересічними громадянами. Працівники карного розшуку влаштовували нічні рейди і засідки, перевіряли всіх перехожих в нічний час громадян.
Під час такого чергового, нічного відпрацювання мікрорайону, близько другої години ночі, в одному із дворів багатоповерхівок правоохоронці помітили невідомого чоловіка з сумкою. Чоловіка зупинили для перевірки документів, але він кинувся навтьоки. Вже за кількасот метрів працівники міліції наздогнали втікача. 32–річний, раніше судимий місцевий житель не зміг пояснити причину втечі та дуже хвилювався. Під час проведеного особистого огляду в кишені куртки були виявлені господарські рукавички, а в сумці знаходився цвяходер, викрутка та інший інструмент. Чоловіка було затримано та доставлено до міськвідділу міліції.
На допиті він зізнався в скоєнні крадіжок. Примітивши одну з місцевих крамниць, зловмисник дочекавшись ночі, зібрав необхідне приладдя та вирушив на справу. Після першої вдалої спроби чоловік зрозумів, що таким чином можна вирішити свої фінансові проблеми і вже не міг самостійно зупинитися. Зловмисник встиг обікрасти сім торгівельних об’єктів, з яких викрав грошей близько семи тисяч гривень та товароматеріальних цінностей приблизно на таку ж суму. Чоловік розповів, що крадені речі він переховував вдома, а гроші витрачав на погашення своїх боргів. Для перевірки показів затриманого, за місцем його проживання працівники міліції провели санкціонований обшук, під час якого було виявлено та вилучено більшу частину викраденого майна.
Наразі слідчим відділом Смілянського міськвідділу міліції за всіма фактами крадіжок, розпочато кримінальне провадження по ч. 3 ст. 185 КК України. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років. Триває слідство.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Смілянський серійний крадій попався в руки правоохоронцям"