![«Тобі, Гулаку-Артемовський, піснею вклонюсь»](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/1667.jpg)
Мистецький тиждень, присвячений 200-річчю від дня народження славного уродженця Городищини, актора, композитора, драматурга, засновника української класичної музики С.С.Гулака-Артемовського днями закінчився на Городищині святом «Тобі, Гулаку-Артемовський, піснею вклонюсь».
Розпочалися святкові заходи з урочистого покладання квітів до пам’ятника С.С.Гулаку-Артемовському, участь в якому взяли: заступник голови облдержадміністрації Тетяна Прітченко, заступник голови обласної ради Василь Касян, депутат обласної ради Володимир Коломієць, голова райдержадміністрації Олександр Ганжа, голова районної ради Олександр Біба, заступник голови райдержадміністрації Тетяна Горідько, міський голова Володимир Мирошник, керівник апарату райдержадміністрації Людмила Пащенко, голова Федерації профспілок Черкаської області Петро Шевченко, директор інституту природничо-географічної освіти та екології, доктор філософських наук, професор, академік Академії наук вищої школи України Віталій Покась, заслужений діяч мистецтв, професор Анатолій Корисько, професор Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького, доктор філологічних наук Володимир Поліщук, нащадки роду Гулаків-Артемовських та багато інших шанованих гостей, громадськість міста, школярі.
До учасників та гостей заходу звернулась заступник голови облдержадміністрації Тетяна Прітченко:
– В історії української культури Семен Гулак-Артемовський уславився своїм багатогранним талантом дарувати людям високі зразки музичного мистецтва. Як фундатор української опери, він створив свого незабутнього «Запорожця за Дунаєм», який був першою повноцінною народно-національною оперою, музичний матеріал якої повністю зберігся. Опера ставилась численними професійними та аматорськими театрами України протягом усієї історії свого існування, й до сьогодні залишається чи не найрепертуарнішою оперою на афішах українських театрів та найбільш відомою серед українських опер за кордоном. Сплине час і наступні покоління будуть пам’ятати Генія – С.С.Гулака-Артемовського.
Під час урочистого зібрання до глядачів звернувся голова райдержадміністрації Олександр Ганжа, який зазначив:
– Сьогодні Черкащина вшановує свого геніального сина. Низький уклін вам за те, що долучилися до наших урочистостей. Хай лине музика висока, дзвенять пісні, серце наповнюється гордістю за наш край, його духовну велич, розмаїття мистецьких талантів. Нехай слова нашого великого земляка Семена Степановича Гулака-Артемовського про Україну «Є на світі Божий рай» стануть реальністю.
Зі словами вітань до присутніх звернулися також заступник голови обласної ради Василь Касян, заслужений діяч мистецтв, професор Анатолій Корисько.
Слова вітань прозвучали й від міського голови Володимира Мирошника, професора, доктора філологічних наук Володимира Поліщука, академіка Академії наук вищої школи Віталія Покася, письменниці Зої Дикої, які привітали городищан із величною датою та побажали залишатися справжніми продовжувачами славних мистецьких традицій краю.
Гості мали змогу відвідати музей ім. С.Гулака-Артемовського, виставку виробів, що розгорнулася у фойє Районного Палацу культури ім. С.С.Гулака-Артемовського.
За багаторічне виконання партії Карася та Одарки з опери «Запорожець за Дунаєм» представниками обласної влади та керівництвом району були нагороджені Почесними грамотами ветерани галузі культури району Іван Саєнко та Галина Хоменко.
Після заходу відбувся святковий концерт за участю Національного Заслуженого академічного українського народного хору України ім. Г.Г.Верьовки; Народного артиста України, соліста Національної опери України Олександра Гуреця; заслуженої артистки України, солістки Національної опери України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Ольги Нагорної; Народного артиста України, соліста Національної опери України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Сергія Магери, солістки «Арт-фольк-мюзік» Руслани Лоцман.
За інформацією відділу з питань внутрішньої політики зв’язків з громадськістю апарату Городищенської райдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "«Тобі, Гулаку-Артемовський, піснею вклонюсь»"