Маєте запитання? Телефонуйте!
Опубликовано: Кам'янська МДПІ
Саме проведення сеансів телефонного зв’язку «гаряча лінія» забезпечує постійний зворотній діалог кам’янських податківців з платниками податків.
За допомогою такого спілкування оперативно та ефективно вирішуються проблеми, що виникають у господарників. Саме таке спілкування суттєво звужує коло невирішених питань щодо застосування норм податкового законодавства.
З початку року, з початком деклараційної кампанії, податківці Кам’янської МДПІ перебувають на постійному зв’язку з платниками. Днями, на запитання дозвонювачів відповідала начальник Кам’янської МДПІ Ольга Крамар.
Пропонуємо ознайомитись з запитаннями та відповідями на них.
- Як працює податкова на час кампанії декларування?
- Прийом декларацій фахівцями податкової здійснюється у робочі та вихідні дні з подовженим графіком роботи (робочі дні до 20.00 год., у вихідні до 16.00 год.). До проведення кампанії залучені волонтери, пенсіонери-податківці. Бланки декларацій та консультації щодо заповнення громадяни можуть безкоштовно отримати у Кам’янській МДПІ, телефони для довідок 6-19-61, 6-19-57.
- Чи можна отримати консультацію в органах ДПС, щодо заповнення декларації?
- Працівники органів ДПС зобов’язані надавати консультацію щодо її заповнення всім громадянам яка подається до органу ДПС за місцем проживання платника податку (відповідно до реєстрації в паспорті). Також консультацію можна отримати безпосередньо у населеному пункті, в якому Ви проживаєте. Щотижня до сіл району виїжджає «швидка податкова допомога».
- Що означає добровільна подача декларації?
- Подати Декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку.
Крім того, з метою повернення зайво сплаченої суми податку Декларацію мають право подати:
- фізичні особи, які сплатили ПДФО за договором відчуження об’єкта рухомого чи нерухомого майна, але договір не було засвідчено нотаріально й угода не відбулася (у такому разі до Декларації додаються підтверджувальні документи про фактичну сплату ПДФО);
- звільнені з роботи працівники, у яких при проведенні остаточного розрахунку при звільненні виникла переплата ПДФО (до Декларації додається довідка про результати перерахунку).
- Який строк подання декларації ?
- Відповідно Податкового кодексу України, термін декларування доходів фізичних осіб розпочався 1січня та триватиме до 1 травня 2013р.
- За якою формою подавати декларацію про майновий стан і доходи, щоб скористатися податковою знижкою?
- Форма податкової Декларації про майновий стан і доходи та додатки до неї, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2011 №1395 (у редакції Наказу Міністерства фінансів України від 03.02.12 №84).
- Яка відповідальність за неподання або несвоєчасне подання декларації про доходи?
- Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, визначена статтею 1641 Кодексу України про адміністративні правопорушення в редакції від 07.12.1984 р. (зі змінами та доповненнями), та тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Я працюю та проживаю в одному місті, а прописаний в іншому. В яку податкову інспекцію слід звернутися для подання деклараціюї за місцем прописки чи фактичного проживання?
Пунктом 49.1 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі - ПКУ) із змінами та дпоповненнями передбачено, що податкова декларація подається до органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків. Відповідно до п. 45.1 ПКУ фізична особа визначає свою податкову адресу за місцем свого проживання, за яким вона береться на облік як платник податків в органі державної податкової служби.
Тобто, громадянин подає річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до органу державної податкової служби за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.
У минулому році отримано спадщину від батька. Чи необхідно мені подавати декларацію про доходи?
Відповідно до пп.164.2.10 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується згідно розділом ІV ПКУ.
Згідно з п.174.3 ПКУ особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.
Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню і зазначається в річній податковій декларації, крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини та спадкоємців, які отримали у спадщину об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими спадкоємцями - резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини.
Водночас, пунктом 179.2 ПКУ визначено, що обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи, зокрема, у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку.
Враховуючи вищевикладене, фізичні особи – платники податку, що одержали дохід у вигляді спадщини (подарунку), який згідно із ПКУ оподатковується за нульовою ставкою податку, не зобов’язані включати вартість (суму) такої спадщини (подарунку) до складу загального річного оподатковуваного доходу та подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, але за умови відсутності інших підстав для подання декларації.
Маю декілька місць роботи та отримую винагороди по ці вільно-правових договорах. Чи необхідно мені подавати декларацію про доходи
Відповідно до пп.”є” п.176.1 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755 – VІ із змінами та доповненнями, платники податку зобов’язані подавати податкову декларацію за результатами податкового (звітного) року у строки, передбачені Кодексом для платників податку на доходи фізичних осіб, якщо протягом такого податкового (звітного) року оподатковувані доходи нараховувалися (виплачувалися, надавалися) у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, платнику податку у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами двома або більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року.
Тобто, якщо громадянин отримував доходи протягом року, які нараховувалися (виплачувалися, надавалися) двома або більше податковими агентами лише у формі заробітної плати, інших виплат у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами та загальна річна сума таких доходів перевищує 120 розмірів мінімальної заробітної плати станом на 1 січня звітного податкового року (у 2012 році – 128 760 грн. (1073х120)), то такий платник податків зобов’язаний подати податкову декларацію про майновий стан і доходи до 1 травня за місцем проживання (прописки).
Добавить комментарий к новости "Маєте запитання? Телефонуйте!"