До чергової частини Соснівського райвідділу міліції почали надходити повідомлення від громадян про шахрайства. Всі як один стверджували, що приватний підприємець міста Черкаси позичав у них значну суму грошей під відсотки, однак в подальшому їх не повертав.
Правоохоронці взялися за перевірку отриманої інформації. І справді, із наданих слідству розписок, 33–річний боржник тривалий час не повертав своїм кредиторам грошей, загальна сума яких становила близько 5 мільйонів гривень.
При перевірці даних з'ясувалося, що чоловік уже тривалий час не був приватним підприємцем. Для встановлення фактів події, працівники міліції направилися до нього додому, однак чоловіка там не було. Провівши ряд слідчо–оперативних заходів, співробітники міліції встановили місцезнаходження шахрая – він переховувався від кредиторів в одному із міст Черкаської області у своїх родичів.
Коли чоловік побачив на порозі будинку співробітників міліції, то зрозумів, що правоохоронцям все відомо про його шахрайські дії, тому без опору здався. Він був затриманий та доставлений в Соснівський райвідділ міліції для дачі пояснень.
При розмові зі слідчим затриманий розповів, чому почав обводити навколо пальця своїх кредиторів. Все розпочалося ще з 2004 року, коли молодий чоловік вирішив стати приватним підприємцем. Грошей для розвитку власного бізнесу в нього не вистачало, тому почав позичати їх у своїх рідних та знайомих. Кожному обіцяв, що отримані в борг гроші йтимуть в оборот бізнесу, а виплачувати кредит він буде відсотками з отриманої вигоди. Такі історії він розповідав кожному, в кого позичав.
Спочатку чоловік справно віддавав позичене, проте так тривало не довго. Протягом кількох наступних років бізнес почав занепадати і грошей для погашення боргу не вистачало, тому він знову пішов просити кошти. Цього разу позичкодавці зажадали великих відсотків від наданого кредиту, однак, через безвихідь, чоловік погодився, незважаючи на те, що його бізнес повністю занепав, а він опинився у великій борговій ямі.
Кредитодавцям чоловік казав, що в нього тимчасова фінансова криза і запевняв, що найближчим часом повністю розрахується. Однак насправді горе–бізнесмен розумів, що навряд чи зможе повернути величезні борги, тому нічого кращого не вигадав, як залишити своє місце проживання і зникнути з поля зору позикодавців. Кредитори, в свою чергу, звернулися до міліції.
Проти чоловіка було порушено кримінальну справу за ч. 3 та ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) і ч. 1 та ч. 4 ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України, санкція яких передбачає позбавлення волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна. Наразі матеріали передано на розгляд суду, який і встановить, яку міру покарання понесе нечесний на руку позичальник.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Горе–бізнесмен через борги потрапив на лаву підсудних"