![Чигиринському району – 90 років](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/1661.jpg)
В Україні є місця, де кожен куточок дихає історією, де на кожному кроці оживають давні звичаї та традиції. Чигиринщина – історичне ядро української нації, центр українського державотворення.
Чигиринський район був створений згідно постанови ВУЦВК від 7 березня 1923 року й за новим адміністративно-територіальним поділом України увійшов до Черкаської округи.
Нині район відзначає 90 років з дня свого утворення. З цієї нагоди в Чигирині відбулися урочисті заходи, задля участі в яких приїхали гості з різних куточків України та Росії.
Цього дня в районному центрі панувала святкова атмосфера: всюди майоріли прапори, звучали веселі українські пісні, збирався в центрі міста святково вбраний люд. У програмі святкування було передбачено проведення ряду заходів.
На свято прибули представники обласної влади: заступник голови Черкаської облдержадміністрації Анатолій Безверхній і перший заступник голови обласної ради Володимир Вовченко; перший заступник голови адміністрації міського поселення Наро-Фомінськ Ігор Степаненко з Росії.
Керівники районної влади та почесні гості відвідали Свято-Казанський Храм Ікони Божої Матері, де відбувся молебень за Україну та Український народ.
Далі свято продовжилося на імпровізованому ярмарку. Господарі кожного населеного пункту району гостинно запрошували всіх учасників урочистостей до своїх «столів достатку». Кожна громада зустрічала гостей свята вишуканими стравами української кухні: пригощали смачними варениками, пухкими гречаниками, смаженими поросятами, качками та індиками, домашніми ковбасами, салом з перцем та ін.
Театралізоване дійство «Стрітення», мелодії українських маршів у виконанні духового оркестру – створювали святкову атмосферу, піднімали настрій і чигиринцям, і численним гостям свята.
Продемонстрували витвори мистецтва й народні умільці краю. Навчальні заклади району підготували виставку учнівських робіт декоративно-прикладного мистецтва: бісероплетіння, вишиті рушники, різьблення по дереву, живопис, ляльки-мотанки тощо.
В районному Будинку культури відбулися урочистості та святковий концерт.
Зі щирими словами вітань до жителів Чигиринщини та гостей свята звернувся голова райдержадміністрації Олександр Цисаренко. Він зазначив, що історія Чигиринського краю сягає в глибину віків, має ґрунтовне історичне минуле, де творять історію люди, якими і пишається ця славетна земля.
– Чигиринщині є чим і ким пишатися – від непересічної духовної постаті видатного державотворця, борця за незалежність України – Великого Гетьмана Богдана Хмельницького до наших сучасників – земляків, чиєю працею і натхненням створюється історія нашого краю, – сказав він.
Коротко проаналізувавши основні віхи розвитку району за дев’яносто років, Олександр Борисович більш детально зупинився на основних показниках соціально-економічного розвитку Чигиринщини за 2012 рік. Зокрема, він зазначив, що валового збору зернових та зернобобових отримано близько сімдесяти семи тисяч тонн, а цьогорічний урожай соняшнику – найкращий за останні чотири роки – і становив майже 11 тисяч тонн.
– Район живе динамічним життям. Він розвивається, міцніє, зберігає українські традиції та національну спадщину. Є багато задумів щодо вдосконалення роботи, вирішення назрілих проблем соціально-економічного й культурного розвитку району. Але втілення в життя наміченого можливе лише при умові дієвості всіх гілок влади – органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, депутатів всіх рівнів та територіальних громад, їх солідарної відповідальності за стан справ у районі, – відмітив Олександр Борисович.
У вітальному слові Олександр Цисаренко назвав імена видатних людей Чигиринщини, які прославляють край.
В першу чергу, він подякував попереднім керівникам районної адміністрації та головам районної ради попередніх скликань, які своєю самовідданою працею зробили вагомий внесок у розбудову Чигиринського району. Згадав імена чигиринців, які були удостоєні високого звання Героя Соціалістичної праці, та подякував усім, хто є гордістю нашої землі, золотим фондом трударів краю, і сьогодні своєю працею, творчістю та духовним злетом прославляють рідний край: всіх заслужених та видатних людей району.
Сьогодні, в день 90-ої річниці утворення Чигиринського району, ми славимо ваші трудові здобутки, шановні чигиринці. Нехай ніколи не міліє потужне джерело вашого незламного оптимізму, таланту й натхнення, а творча будівнича енергія стане прикладом служіння Україні задля примноження її слави, процвітання та благополуччя, – побажав голова райдержадміністрації Олександр Цисаренко.
З шаною звернувся голова райдержадміністрації й до присутніх на святі воїнів-афганців, які відзначили днями 24-у річницю виведення військ з Афганістану. Подякував їм за мужність і героїзм, проявлені при виконанні інтернаціонального обов’язку, та громадську активність в житті району сьогодні.
Зі святкової сцени щиро привітала громаду голова районної ради Ганна Совгира, побажавши всім присутнім добробуту та процвітання, довгих років життя та впевненості в щасливому майбутньому Чигиринщини.
Анатолій Безверхній та Володимир Вовченко також привітали чигиринців зі святом, Почесними грамотами обласної державної адміністрації та обласної ради відзначили одних із кращих жителів району, і побажали учасникам урочистого зібрання «міцного здоров’я, добра, щастя та успіхів на нові десятиліття нового поступу Чигиринщини».
Почесні гості, уродженці села Новоселиця – академік Національної академії наук України, Герой України Володимир Моргун та генерал-майор служби безпеки України Василь Вакуленко привітали всіх учасників свята зі знаменною датою в житті району, побажавши всім жителям Чигиринщини продовжувати літопис його досягнень й працювати над підвищенням престижу краю.
Почесний гість з Росії Ігор Степаненко підкреслив значимість цьогорічного святкування, зазначивши:
Сьогодні між Чигиринською райдержадміністрацією, районною радою та міським поселенням Наро-Фомінськ Московської області Російської федерації було підписано договір про споріднення та співпрацю. Впевнений, що підписання цього договору сприятиме налагодженню взаємовигідних партнерських зв’язків, розширенню та поглибленню взаємної співпраці шляхом організації спільних починань у сфері економіки, розвитку підприємництва, культури, мистецтва, освіти, спорту й туризму.
На день народження Чигиринського району завітали гості з сусідніх Черкаського та Кам’янського районів, які щиро привітали чигиринців зі святом та подарували пам’ятні подарунки.
Урочисто на святі вітали ровесників району, його довгожителів, дев’яносторічних ветеранів. Представили рід старожилів Чигиринщини Олександр Гніденко з села Рацеве, Ганна Каплоуха з села Суботів, Микола Гриб з села Галаганівка та Марія Орленко – заслужений працівник культури України.
За доброю традицією відзначили на святі кращих людей району Почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради. Їх імена та портрети протягом року прикрашатимуть районну Дошку пошани.
Святковим подарунком усім учасникам заходу був виступ народного артиста України Степана Гіги. Урочистий захід та концертну програму вели заслужений артист України, артист театру імені Івана Франка, ведучий всім відомої програми «Лото-забава» Анатолій Гнатюк та популярний кіноактор Сергій Калантай.
За інформацією сектору з питань внутрішньої політики зв’язків з громадськістю
апарату Чигиринської райдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Чигиринському району – 90 років"