![Лисянщина відзначила 69-ту річницю визволення від фашистських загарбників](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/1654.jpg)
17 лютого виповнилося 69 років від знаменної події – визволення Лисянщини від фашистських загарбників. Завдяки відвазі і героїзму радянських воїнів-визволителів та підтримці місцевого населення, а загалом – усього народу, саме з таких окремих перемог Великої Вітчизняної війни став можливим довгоочікуваний День Перемоги 9 травня 1945 року.
День визволення назавжди залишиться викарбуваним у серцях вдячних нащадків, адже це – одна із тих подій, які назавжди залишаються безсмертними.
Лисянський район було визволено в ході Корсунь-Шевченківської битви, що була проведена військами Українських фронтів, які до цього успішно завершили звільнення Лівобережної України.
Голова районної ради Анатолій .Лисичкін спільно із заступником голови Лисянської райдержадміністрації Наталією .Коровіною, за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, членів районних організацій ветеранів війни і праці, Спілки ветеранів Афганістану, громадськості району взяли участь в урочистих заходах, присвячених 69-ій річниці визволення Лисянщини від фашистських загарбників та Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав. У районному будинку культури відбулись урочисті збори та святковий концерт.
Як відзначив у своєму виступі голова районної ради Анатолій Лисичкін, – у цей день ми вшановуємо та славимо звитяжців, які позбавили Україну від жахів нацизму. Ми доземно вклоняємося всім, хто мужньо здолав випробування тієї війни, вистояв та відродив рідний край.
Своїм подвигом на фронті і в тилу наближали таку вистраждану перемогу і наші українські жінки. Їм довелось пережити найстрашніше – проводжати у тяжку невідомість найрідніших людей,щоб отримати останню звістку про них в скупих рядках похоронок. Тож на святі присутні віддали шану солдатським вдовам. Це вони своїми натрудженими руками піднімали господарство, ростили дітей, виконували тяжку, нескінченну роботу. При цьому, не знаючи сну і спочинку, не маючи часу приголубити рідне дитя, не відчуваючи слів підтримки і розради. Також із вдячністю згадали партизанів і підпільників, які своїми подвигами наближали довгожданий час звільнення рідної землі.
Пам’ять про всіх полеглих було вшановано хвилиною мовчання.
Свято визволення Лисянського краю співпадає із днем вшанування учасників бойових дій на території інших держав, 24-ою річницею виведення радянських військ з Афганістану. 120 уродженців краю несли нелегку військову службу в Афганістані, 35 солдатів ризикували своїм життям у В'єтнамі та Єгипті, Мозамбіку та Чехословаччині, Югославії й на Кубі. Вони чесно виконали присягу, зберегли бойове братерство, чим заслужили вдячність і повагу земляків. Воїнам-інтернаціоналістам району вручено Почесні грамоти районної державної адміністрації і районної ради та пам’ятні відзнаки.
Керівники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування району взяли участь у покладанні квітів до Пам’ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам. Члени районної спілки ветеранів Афганістану взяли участь у траурних мітингах біля могил загиблих воїнів-інтернаціоналістів у селах Петрівська Гута, Вотилівка та Ганжалівка, відвідали їх рідних.
За інформацією відділу з питань внутрішньої політикита зв’язків з громадськістю Лисянської райдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Лисянщина відзначила 69-ту річницю визволення від фашистських загарбників"