![Тарифи на тепло у Монастирищі знизили... журналісти програми](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/32674.jpg)
Монастирище – єдине місто в Україні, де "Теплокомуненерго" належить не державі, не місту, а приватним особам. Саме бізнесмени вирішують, скільки грошей людям платити за тепло і скільки градусів буде в їхніх домівках узимку.
Градус конфлікту зашкалює.
У місті мешкають 8 тисяч жителів. Добра половина з них не згодні з тарифною політикою постачальників тепла. Однак ані люди, ні місцева влада не мали можливості вплинути на тарифоутворення.
"Власники – іноземці, які мають котельню, мають цехи. Але місто не має котельні й не може подавати тепло, не може проконтролювати їх: які тарифи, які ціни", – говорить міський голова Монастирища Олександр Терещенко.
На початку року теплові монополісти через місцеву пресу попередили громадян, що з 16 січня на місто чекає чергове підвищення тарифів.
26 грудня відбулося засідання виконкому міськради, на якому заслухали економіста ДП "Теплокомуненерго" про необхідність підвищення тарифів і розглянули розрахунки.
Тарифи обіцяли підвищити на 20%. 21 січня в ефірі "Знаку оклику" ми розповіли про проблеми жителів Монастирища.
"Купили ми в них лічильники, після того у нас тариф на оплату за тепло вищий, аніж у тих будинках, де немає лічильників", – розповідає місцева мешканка Катерина Витрученко.
Інша мешканка Монастирища Олена Давигора каже: "За грудень місяць мені надійшов рахунок до оплати на 468 гривень за тепло".
Після нашого візиту до Монастирища цю тему підхопили журналісти інших ЗМІ. І уже через два дні з’явилася реакція уряду.
"Людей у сюжеті фактично лякали тим, що готується підвищення тарифів, і, зрозуміло, вони в розпачі, не знають, як звести кінці з кінцями. Я був шокований. По–перше, хто це готує підвищення тарифів, я хочу запитати? Хто? Немає таких", – заявив сам Микола Азаров.
Але ж ми на власні очі бачили – офіційний друкований орган Монастирищенської районної ради на своїх шпальтах попередив про підвищення.
"Абсолютна неправда. Навпаки, 26 грудня 2012 року міська рада відмовила "Теплокомуненерго" в підвищенні тарифу. Таким чином, тариф у Монастирищі не змінювався з серпня 2011 року", – вперто не бачить правди керівник уряду.
Виходить, що Миколі Азарову хтось добряче задурив голову, надавши недостовірну інформацію. І в такий спосіб виставив прем’єра малокомпетентною і необізнаною людиною.
Минулого тижня "Знак оклику" отримав листа від жителів Монастирища. Люди пишуть про те, що візит "Знаку оклику" до
їхнього міста позитивно вплинув на ситуацію з тарифоутворенням.
26 січня офіційне видання райради "Зоря" повідомило, що ціни на тепло залишаться незмінними.
Тарифи на теплову енергію для населення, бюджетних установ та інших споживачів залишаються без змін. Повідомлення "Про нові тарифи", опубліковане 1 січня, вважати недійсним.
Монастирищани звернулися до "Знаку оклику" і з відеозверненням, в якому кажуть: "Завдяки вашій програмі питання про збільшення вартості комунальних послуг на часі не стоїть. А це означає, що близько 100 гривень залишаться в сімейному бюджеті наших жителів. Тому ми хочемо подякувати телеканалу ТВі, програмі "Знак оклику", журналістові Тетяні Шустровій за чесну позицію та підтримку простих людей".
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Тарифи на тепло у Монастирищі знизили... журналісти програми "Знак оклику""