![На Черкащині відзначили 69-річницю перемоги в Корсунь-Шевченківській битві](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/1639.jpg)
Урочистості з нагоди відзначення 69-ї річниці переможного завершення цієї битви, що носить також назву Другої Сталінградської, відбулися сьогодні в м. Корсунь-Шевченківський. Співпали вони з 24-ю річницею виведення військ з Афганістану, тож цього дня корсунчани та гості краю вшановували ветеранів Великої Вітчизняної війни та колишніх воїнів-афганців.
Заходи розпочалися з урочистої ходи від районного будинку культури Алеєю Слави до пам’ятника воїнам афганцям та пагорбу Слави, біля яких почесну варту несли курсанти з с. Оршанець.
До підніжжя пам’ятників представники влади та громадськості поклали квіти. На мітингу біля Обеліску Слави з промовою виступив міський голова Михайло Самойленко, який звернувся до ветеранів Великої Вітчизняної війни зі словами синівської вдячності за те, що вони здобули перемогу в найжахливішій війні, подарували мирне життя не лише для сучасників, а й наступних поколінь. Він закликав учасників мітингу вшанувати світлу пам’ять тих, хто визволяв наш рідний край хвилиною мовчання та салютом, який виконали курсанти. А мер Корсунь-Шевченківського запросив всіх у районний будинок культури на святкові урочистості та концерт.
Відкрив урочисту частину заходу голова Корсунь-Шевченківської районної ради Володимир Рябошапка, який, зокрема, відзначив:
– З кожним прожитим днем від нас все більше віддаляються ті грізні роки, коли фронти Другої світової війни двічі прокотилися через українські землі. Вшановуючи пам'ять героїв, що перемогли ворога в лютому 1944 року, ми сьогодні відзначаємо 69-ту річницю переможного завершення Корсунь-Шевченківської битви, однієї з найяскравіших сторінок в історії визволення українських земель від німецько-фашистських загарбників. Науковці порівнювали цю битву зі Сталінградом, письменники називали її «льодовим побоїщем», «Каннами на Дніпрі». Корсунь-Шевченківська наступальна операція є однією з операцій зимової кампанії 1944 року, відомої в історії як «Десять сталінських ударів». Другим з цих ударів є визволення Правобережної України.
Оскільки, на середину січня 1944 року основні завдання першого етапу стратегічної операції з визволення Правобережної України (Дніпровсько-Карпатської операції) залишалися невиконаними, ворог продовжував утримувати виступ в районі Корсунь-Шевченківського, Ставка Верховного Головнокомандуючого уточнила завдання фронтів, суть яких полягала в оточенні та знищенні ворожого угрупування у Звенигородсько-Миронівському виступі (пізніше його назвуть Корсунь-Шевченківським) шляхом одночасних ударів військ фронтів під основу виступу і з’єднання в районі Шполи.
Правомірно вважати Корсунь-Шевченківську операцію заключною фазою незавершеної Житомирсько-Кіровоградської операції на оточення ворога шляхом зустрічних ударів і зімкнення військ фронтів.
Голова районної ради нагадав про те, що наступ військ 2-го Українського фронту розпочався 25 січня, а 1-го Українського фронту 26 січня 1944 року. До 3 лютого було створено суцільний фронт оточення в яке потрапили 10 ворожих дивізій і одна бригада, всього майже 80 тисяч осіб. З 4 по 17 лютого німецьке командування здійснювало неодноразові спроби пробити пролом в обороні радянських військ і з’єднатися з оточеними військами. Проте, завдяки мужності та героїзму радянських воїнів і місцевого населення, 17 лютого було повністю знищено оточене в районі Корсунь-Шевченківського угрупування німецьких військ та створено сприятливі умови для подальшого наступу радянських військ, повного визволення території України від ворожої окупації.
Кожен із 25 днів історичної битви народжував нові імена героїв. Кожен пагорб, долина, поле, село, численні пам’ятники, стели – як застиглі сльози матерів нагадують про високу ціну перемоги.
На превеликий жаль, до 69-ї річниці вікопомної Корсунь-Шевченківської битви в районі дожило лише двоє її безпосередніх учасників: Іван Крамаренко та Андрій Горбенко, які по праву зайняли чільні місця в президії урочистого заходу.
Теплі слова привітань прозвучали у виступі Володимира Рябошапки і на адресу воїнів-афганців:
– Віддаючи належну шану воїнам Великої Вітчизняної, ми сьогодні низько вклоняємося і висловлюємо слова вдячності всім воїнам-інтернаціоналістам, які в наш час забезпечували мир на землі. Сьогодні виповнюється рівно 24 роки відтоді як останній солдат обмеженого контингенту радянських військ залишив територію Демократичної Республіки Афганістан. За офіційними даними з війни не повернулися, загинувши або пропавши безвісти, понад 15 тисяч воїнів, серед яких і п’ятеро з Корсунщини, поранення і контузії отримали більше 53 тисяч чоловік.
З доповіддю, присвяченою 69-й річниці Корсунь-Шевченківської битви, виступив голова Корсунь-Шевченківської райдержадміністрації Анатолій Івашкевич, який акцентував увагу присутніх на найбільш вікопомних подіях тих незабутніх 25 днів, добрим словом згадав місцевих жителів, які активно допомагали діючій армії здобути довгоочікувану перемогу.
Після виступу голови РДА відбулося вручення грамот, райдержадміністрації та районної ради, подяк та медалей воїнам-інтернаціоналістам від РДА та Р/Р:
Привітав своїх бойових побратимів голова районної ветеранської організації Семен Побірченко. Ветеран відзначив героїзм і мужність учасників Великої Вітчизняної війни, як фронтовиків, так і мирного населення. Він із сумом додав, що з кожним роком все більш рідіють ряди ветеранів і нині в районі їх проживає лише 2559 осіб.
Голова районної ветеранської організації Семен Побірченко подякував нинішній владі на чолі з Президентом України Віктором Януковичем за соціальний захист і турботу про ветеранів Великої Вітчизняної війни.
Від нинішніх військовослужбовців виступив начальник відділу перепідготовки кадрів навчального центру «Оршанець», підполковник Сергій Власенко, який, зокрема, запевнив учасників зібрання, що кращі традиції захисників Вітчизни з гідністю продовжують сучасні солдати, навчання яких здійснюється на належному рівні.
Опісля завершення урочистих зборів відбувся святковий концерт.
Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Черкащині відзначили 69-річницю перемоги в Корсунь-Шевченківській битві"