![У Каневі обговорили хід підготовки до святкування 200-річчя Тараса Шевченка](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/1635.jpg )
14 лютого у Каневі відбулася нарада з питань підготовки та проведення заходів до відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка під головуванням Міністра культури України Леоніда Новохатька та голови Черкаської облдержадміністрації Сергія Тулуба.
Очільник області прозвітував про стан підготовки святкування ювілею Великого Кобзаря. Він поінформував присутніх, що в регіоні започатковано ряд культурномистецьких заходів, серед яких: обласні конкурси кобзарського мистецтва, юних поетів, художньої творчості, фестивалі до шевченківських дат. У 2013 році стартувала краєзнавчо-мистецька акція «Шевченковими шляхами Черкащини».
«За дорученням Президента України проводиться робота щодо створення вищого начального закладу з підготовки фахівців гуманітарного профілю на базі Канівського училища культури як підрозділу Уманського державного університету ім. П.Тичини», – зазначив Сергій Борисович.
Із доповідями також виступили представники Міністерства фінансів України, Державного комітету телебачення і радіомовлення, генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус, професор Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури Лариса Скорик, президент Національної академії педагогічних наук, академік НАН України Василь Кремінь, голова Звенигородської райдержадміністрації Микола Чередник, міський голова Канева Віктор Ніколенко та ін.
На нараді обговорювалися також питання видання та екранізації творів Великого Кобзаря. Зокрема, до святкування 200-річного ювілею планується видання творів Шевченка 10-ма мовами. Як зауважив представник Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України Сергій Гальченко, цей переклад має бути професійним та високохудожнім.
Заступник Голови Державного агентства України з питань кіно Лідія Клименко зазначила, що зараз проводиться активна робота щодо реставрації фільмів за мотивами творів Тараса Шевченка, планується їх активне розповсюдження та тиражування. За словами Лідії Андріївни нині агентство активно займається проектом Михайла Іллєнка «Толока».
Одним з актуальних питань підготовки до святкування ювілею Кобзаря є реконструкція та будівництво доріг. Як наголосив Міністр культури: «Україна славна своєю спадщиною і ми маємо докласти максимум зусиль аби вона була представлена на високому рівні. Європейський підхід має бути у всьому – починаючи з доріг і закінчуючи облаштуванням самих об’єктів».
Відтак, за словами Леоніда Новохатька Міністерство культури України пропонуватиме Міністерству інфраструктури внести всі дороги, що ведуть до національних святинь, у план роботи Міністерства з ремонту доріг. «Шевченківські місця мають стати першими у цьому списку», – зазначив Леонід Михайлович.
За результатами наради Міністр культури України дав відповідні доручення та подякував керівнику області за оперативність та небайдужість, а також висловив сподівання, що сьогоднішнє зібрання – це тільки початок плідної співпраці з підготовки до відзначення знаменної для України дати.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Каневі обговорили хід підготовки до святкування 200-річчя Тараса Шевченка"