![На виконання Регіональної програми розвитку професійно-технічної освіти Черкащини на 2012-2015 роки](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/Goncharenko/2313.jpg)
За інформацією Головного управління освіти і науки облдержадміністрації, виконуючи Регіональної програми розвитку професійно-технічної освіти Черкащини на 2012-2015 роки, державні професійно-технічні навчальні заклади (ПТНЗ), задоволняють потреби регіонального ринку праці на кваліфікованих робітників, відповідно до укладених договорів з фізичними та юридичними особами та на замовлення центру зайнятості, надали освітні послуги з підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації 560 особам зі складу незайнятого населення області.
З метою підвищення фахового рівня у 2012 році 176 педагогічних працівників ПТНЗ пройшли відповідні курси підвищення кваліфікації, із них: директорів – 5; заступників директора з навчальної роботи – 1; заступників директора з виробничої роботи – 1; заступників директора з навчально-виховної роботи – 2; викладачів спецдисциплін – 61; майстрів виробничого навчання – 95; методистів – 3; психологів – 3; вихователів – 5. 156 викладачів і майстрів виробничого навчання за напрямками: харчовий – 38; автотранспортний – 28; будівельний – 22; сільськогосподарський – 22; інфраструктурний – 20; енергетичний – 19; легка промисловість – 7; із них на стажування в провідних підприємствах області
відправлено 48 майстрів виробничого навчання.
Зусиллями педагогічних працівників ПТНЗ та працівників Черкаського обласного навчально-методичного центру професійно-технічної освіти створено та видано 65 посібників, 6 електронних посібників, 24 робочі зошити та 151 методичний матеріал.
У 2012 році ДНЗ «Черкаське вище професійне училище» за рахунок спеціального фонду для більш широкого доступу до сучасної навчальної літератури створив електронну бібліотеку, якою можуть користуватись всі учні навчального закладу.
З метою відновлення та підвищення престижності робітничих професій протягом 2012 року в ефірі телерадіокомпаній «Ятрань», «Жасмин» показано ряд відеороликів, відеосюжетів, зокрема, про Дні відкритих дверей у навчальних закладах, конкурси професійної майстерності та учнівської творчості, публікації оголошень та новин про навчальні заклади в газетах: «Шполянські вісті», «Пропозиція», «Прес-Центр», «Черкаський край», «Нова доба», «Дніпрова зірка», «Молодь Черкащини».
Крім того, професійно-технічні навчальні заклади активно використовують Інтернет-ресурси, з допомогою яких популяризують свою діяльність через власний сайт, де розміщено профорієнтаційну сторінку та сторінки «Талановита молодь», «Кращий педагогічний досвід», «Новини» тощо.
Обласний навчально-методичний центр професійно-технічної освіти
на сайті та через портал «Профтехосвіта» інформує про роботу із
здібною і талановитою молоддю, педагогічними кадрами, презентує
обласні методичні заходи, співпрацю з соціальними партнерами, роботодавцями.
У період з березня по квітень 2012 року в 21 професійно-технічному навчальному закладі пройшли Дні відкритих дверей, свята
«Моя майбутня професія». Програма свят у кожному закладі була орієнтована на ознайомлення з переліком освітніх послуг, підняття престижу
робітничих професій, формування привабливості професійно-технічної
освіти для учнів загальноосвітніх навчальних закладів через
майстер-класи з наданням можливості власноруч виготовити нескладні деталі, вироби. Для означеної мети широко використовувалися засоби
презентації професійних та рекламних матеріалів, зразків продукції, виготовленої під час виробничої діяльності, виробів гуртків
технічної творчості та декоративно-прикладного мистецтва, відеоматеріалів, і, зокрема, професій.
З метою позиціювання професійно-технічної освіти серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів, роботодавців, соціальних партнерів у жовтні 2012 року на Соборній площі у м. Черкаси проведено виставку-ярмарку. Професійно-технічні навчальні заклади області представили відкриті майстер-класи, номери художньої самодіяльності, спортивні секції.
З метою популяризації робітничих професій серед молоді, створення позитивного іміджу системи професійно-технічної освіти в 2012 році проведено обласний конкурс на кращу рекламно-профорієнтаційну продукцію, виготовлену учнями професійно-технічних навчальних закладів. На конкурс із 21 ПТНЗ було представлено 138 робіт: візитівки, різноформатні календарі, буклети, плакати, постери, банери, блокноти, брошури, сувенірні вироби: сумки, футболки, наклейки, значки, ароматизоване саше, закладки для книг, реклама на товарах широкого вжитку, брелоки, посуд, дерев'яні вироби з нанесенням логотипів та ін.
Крім того, в 2012 році проведено конкурси фахової майстерності з професій: «Продавець продовольчих товарів», «Агент з організації туризму», «Слюсар з ремонту автомобілів», «Пекар», «Монтажник гіпсокартонних конструкцій», у яких взяли участь 23 учні випускних груп із 12 ПТНЗ.
Переможцями конкурсів стали учні ДНЗ «Черкаське вище професійне училище» (з професій «Продавець продовольчих товарів», «Пекар», «Агент з організації туризму»), «Черкаський професійний будівельний ліцей» (з професії «Монтажник гіпсокартонних конструкцій»), «Професійно-технічне училище
№ 31 смт Буків» (з професії «Слюсар з ремонту автомобілів»).
Робота щодо виконання заходів Регіональної програми розвитку професійно-технічної освіти Черкащини продовжується.
Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На виконання Регіональної програми розвитку професійно-технічної освіти Черкащини на 2012-2015 роки"