![На Шполянщині затверджено Програму розвитку книговидавничої справи в районі на 2013-2015 роки](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/Goncharenko/2303.JPG)
На останньому засіданні чергової сесії Шполянської районної ради депутати затвердили Програму розвитку книговидавничої справи в районі на 2013-2015 роки, проект якої був розроблений і представлений начальником відділу культури і туризму райдержадміністрації Дмитром Вовком.
У попередні роки діяла подібна програма, яка звершилася ще в 2011 році. Виходячи з необхідності популяризувати творчі можливості шполянських авторів, поширення знань з історії, культури, літератури, мистецтва, фольклору Шполянщини, інформування населення та формування громадської думки, в райдержадміністрації було вирішено створити стимулюючі умови для створення нових районних видань.
На теренах району, починаючи з 1977 року, успішно працює літературна студія ім. Олекси Влизька, яка налічує 23 учасника. Шполянські майстри пера відомі не лише в районі та області, а й за їх межами. Їх твори друкуються у місцевих газетах, видаються в обласних збірках та районному періодичному альманасі «Шполянщина поетична». У попередні роки за кошти районного бюджету видано книги: «Історія Шполянського краю» (Віктор Шевчук), «Шполянщина. Люди. Події. Факти» (до 80-річчя утворення району), «Шпола – географічний центр України», «Календар Шполянщини» (2006 рік), «Шполянщина туристична» (2007 рік), «Голодомор 1932-1933 років в Україні. Шполянщина свідчить» (2008 рік), «Шполянський край благословенний» (2009 рік), серія збірок молодих талантів «Тарасовими шляхами». Окрім того, з інших джерел підтримувалось видання поетичних збірок місцевих поетів Володимира Постолаки, Олександра Діхтяренка, Любові Денисенко, Сергія Ткаченка, Галини Трофименко, Івана Заїки, Інни Крижанівської та інших літстудійців, також – історичних літописів «Село моє Лип’янка» (Василь Давиденко), «Історія села Матусів» (Іван Яхно), «Планида Степана Кожум’яки» (Юрій Колісник).
Усі ці видання сприяють глибокому і систематичному пізнанню духовної народної і матеріально-побутової культури, збагаченню та розвитку видавничої справи району, а також популяризації суспільно значимих творів місцевих авторів.
У 2013-2015 роках, згідно прийнятої програми, продовжиться випуск періодичного альманаху «Шполянщина поетична», популяризуватимуться туристичні можливості на Шполянщині через видання книги-путівника «Шполянщина туристична» (автор і упорядник – Дмитро Вовк). До відзначення 90-річчя утворення району група творчих працівників райдержадміністрації підготує матеріали до ювілейного видання під робочою назвою «Шполянщина. Нова епоха», в якому розкриються життєво-важливі зміни в суспільному житті району за останнє десятиріччя. Планується також видати презентаційні буклети та листівки про район.
Для фінансового забезпечення програми залучаються в установленому порядку кошти районного бюджету, а також кошти з інших джерел фінансування, не заборонені законодавством. Загальний обсяг фінансування Програми становить 45000 грн.
За інформацією відділу з питань внутрішньої політики,
зв’язків з громадськістю та у справі преси, інформації
апарату Шполянської райдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Шполянщині затверджено Програму розвитку книговидавничої справи в районі на 2013-2015 роки "