![Анатолій Петренко: На сьогодні до нашої районної лікарні звертаються жителі не лише Уманського, а й сусідніх районів](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/Goncharenko/2297.jpg)
Діяльність закладів охорони здоров’я Уманського району спрямована на втілення в життя стратегій медичних програм, які передбачають здійснення заходів щодо поліпшення стану здоров’я населення, зниження рівнів захворюваності, інвалідності та смертності, а також забезпечення функціонування галузі в сучасних економічних умовах, раціональну та ефективну організацію медичного забезпечення населення, задоволення його потреб в медичній допомозі та охороні здоров’я, створення умов щодо формування здорового способу життя.
Підбиваючи підсумки діяльності медичної галузі за рік, голова Уманської райдержадміністрації Анатолій Петренко підкреслив:
– На сьогодні до Уманської центральної районної лікарні звертаються жителі не лише Уманського, а й сусідніх районів, що свідчить про її високий авторитет поміж інших установ охорони здоров'я Черкащини. Запорука успіху – згуртований колектив професіоналів, які в діагностиці та лікуванні використовують нові досягнення медичної науки.
Проте, людський фактор тісно переплітається з матеріально-технічною базою закладів охорони здоров'я району, наповненням якої постійно переймається районна влада. Адже, на потреби медичної галузі району протягом 2012 року виділено кошти в сумі 26044,5 тис. грн. (2011 р. – 21278,8 тис. грн.). Профінансовано 25161,9 тис. грн. (96,6%). Найбільші витрати на заробітну плату з нарахуваннями – 76,8%.
Витрати на 1 жителя становили 569,8 грн. (2011 р. – 464,5 грн.), вартість ліжко-дня – 291 грн. (2011 – 241,3), зокрема, медикаментів – 12,99 грн. (в 2011 – 12,40 грн.), на харчування – 8,83 грн. (в 2011 – 6,80 грн.).
У 2012 р. в лікувально-профілактичних закладах району та центральній районній лікарні проведено великий обсяг ремонтних робіт на загальну суму 790 350 грн., а саме поточний ремонт: із заміною вікон у пологовому відділенні Уманської ЦРЛ – на суму 18,9 тис. грн.; у дитячому відділенні – на суму 99,2 тис. грн., ремонт фізіотерапевтичного відділення (кабінет УВЧ) – 25 тис. грн.; виконано роботи з ремонту поліклінічного відділення (власними силами) та за рахунок спонсорських коштів – 30 тис. грн.; капітальний ремонт системи опалення, водопостачання та водовідведення в дільничній лікарні с. Дубова – 175 тис. грн.; капітальний ремонт системи опалення, водопостачання та водовідведення в амбулаторії с.Колодисте – 120,0 тис. грн.; поточні ремонти: приміщення амбулаторії загальної практики сімейної медицини с.Родниківка – 21,0 тис. грн.; приміщення ФАПу с. Полянецьке – 20,0 тис. грн.; із заміною дверей в дільничній лікарні смт. Бабанка – 10,7 тис. грн.; за програмою ЄС /ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» зроблено капітальний ремонт приміщення ФАП с. Танське на суму 115,5 тис. грн., де ЦРЛ виступала учасником співфінансування проекту в частині робіт, що виконувалися за бюджетні кошти, а саме: капітальний ремонт системи опалення на суму 51,3 тис. грн.; поточний ремонт приміщення ФАП с. Оксанина – 40,0 тис. грн..
У лікувально-профілактичних закладах району замінено вікна на енергозберігаючі металопластикові на загальну суму 142,3 тис. грн. в селах: Посухівка на суму 18,7 тис. грн.; Степківка – 9 тис. грн.; Краснопілка – 5 тис. грн.; Аполянка – 12,4тис. грн.; Коржова Слобідка – 5,0 тис. грн.; Антонівка – 3,3 тис. грн.; Черповоди – 5,0 тис. грн.; Коржовий Кут – 7,7 тис. грн.; Ятранівка – 12,9 тис. грн.; Вільшана Слобідка – 14,4 тис. грн.; Берестівець – 11,5 тис. грн.; Косенівка – 12 тис. грн.; Собківка – 5 тис. грн.; Рогова – 10,0 тис. грн.; Ропотуха – 5,1 тис. грн.
Крім того, на ФАПах району проведені поточні ремонти власними силами на загальну суму 66,8 тис. грн. та придбано обладнання та предметів довгострокового користування на загальну суму – 1 058 084,99 грн..
За інформацією відділу з питань внутрішньої політики
Уманської райдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Анатолій Петренко: На сьогодні до нашої районної лікарні звертаються жителі не лише Уманського, а й сусідніх районів"