![Євген Калінічев: На Черкащині успішно реалізується проект ПРООН та ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду фаза – ІІ»](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/Goncharenko/2292.jpeg)
Як інформує перший заступник начальника Головного управління інвестиційно-інноваційної політики, підприємництва та зовнішніх зносин облдержадміністрації Євген Калінічев, відповідно до обласної цільової програми на території області реалізується проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду фаза – ІІ» за трьома компонентами (напрямками).
Напрямок проекту з відновлення комунальної інфраструктури розпочався в 4 кварталі 2011 року і продовжувався протягом 2012 року. Його учасниками шляхом конкурсного відбору стали 9 районів області, в кожному з яких реалізують по кілька мікропроектів. Зокрема:
1. Звенигородський (4 мікропроекти),
2. Лисянський (5 мікропроектів),
3. Маньківський (4 мікропроекти),
4. Христинівський (4 мікропроекти),
5. Шполянський (5 мікропроектів),
6. Катеринопільський (4 мікропроекти),
7. Корсунь-Шевченківський (4 мікропроекти),
8. Смілянський (4 мікропроекти),
9. Уманський (5 мікропроектів).
Тож на 39 мікропроектів громад передбачено спрямувати 5 млн. 908 тис. грн. на умовах співфінансування: 50% від вартості проекту – кошти ЄС/ПРООН (але не більше, ніж 10 тис. доларів США), 5 % – кошти громади і 45% – це кошти бюджетів різних рівнів, 10% з яких – кошти обласного бюджету. Завдяки цим інвестиціям у населених пунктах області відновлюється та проводиться реконструкція вуличного освітлення, заміна вікон, дверей, дахів, утеплення стін у навчально-виховних комплексах, ремонт ФАПів та амбулаторій, закупівля обладнання у ФАПи та амбулаторії, ремонт та будівництво водогонів, ремонт систем опалення у НВК, ФАПах та амбулаторіях. Ці кошти – відчутна допомога для місцевих громад, адже завдяки їх освоєнню вирішуються найважливіші соціальні проблеми, визначені самими територіальними громадами. Та й згуртованість жителів населених пунктів відіграє позитивну роль, адже ніщо інше краще не об’єднує громаду, як спільна справа.
Як розповів Євген Калінічев, на початку 2012 року область скористалася можливістю на отримання гранту, спрямованого на реалізацію нового напрямку (компоненту) проекту – з перейняття досвіду. Його учасниками стали 4 райони: Тальнівський, Городищенський, Драбівський і Жашківський, у кожному з яких здійснюється по 4 мікропроекти. Тож це дало додаткову можливість втілити в життя 16 мікропроектів на загальну суму 1 млн. 664 тис. грн. Ці проекти також здійснюються в умовах співфінансування: 20% (але не більше, ніж 2 600 дол. США) – кошти ЄС/ПРООН, 75% – бюджети всіх рівнів (обласний – 10% від 75%, тобто 7,5% від загальної вартості мікропроекту), 5% – кошти громади.
За словами першого заступника начальника Головного управління інвестиційно-інноваційної політики, підприємництва та зовнішніх зносин облдержадміністрації Євгена Калінічева, участь Черкащини в проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду фаза – ІІ» дала можливість реалізації в області 55 мікропроектів громад у 13 районах області на суму 7 млн. 146 тис. грн. З обласного бюджету на ці два компоненти виділено – 384 тис. 800 грн.
Приємно відзначити, що набувши позитивний досвід співпраці у рамках проекту ЄС/ПРООН, Черкащина 2012 році виграла ще один грант цієї Програми, до того ж, у важливій для області галузі інноваційного енергозбереження, учасниками якого стали Драбівський, Звенигородський та Смілянський райони області.
За інформацією Євгена Калінічева, у кожному з цих районів має бути реалізовано по два мікропроекти, знову ж таки, на умовах співфінансування: 70% (але не більше, ніж 20000 дол. США) – кошти ЄС/ПРООН, 25% – бюджети усіх рівнів (обласний – 10% від 25%, тобто 2,5% від загальної вартості проекту), 5% – кошти громади. Вартість одного мікропроекту становить 230 тис. грн.
Тож на Драбівщині, Звенигородщині та Смілянщині здійснюються роботи щодо реалізації в місцевих громадах мікропроектів з інноваційного енергозбереження. Так, зроблено відбір громад, які відповідають критеріям участі, заявки відібраних громад районів пройшли експертизу та схвалені Центральним офісом Проекту, проведено семінар для представників відібраних громад та координаторів щодо технічного оформлення мікропроектних пропозицій.
Окрім цього, в другому півріччі 2012 року Черкащина отримала грант на реалізацію компоненту з економічного розвитку, а саме – створення багатофункціональних сільськогосподарчих обслуговуючих кооперативів. Учасниками цієї програми стали Звенигородський (1 мікропроект) та Жашківський райони (1 мікропроект)). І ці 2 мікропроекти планується реалізувати на умовах спів фінансування: 70% (але не більше 25000 дол. США) – кошти ЄС/ПРООН, 15% – бюджети усіх рівнів та інші партнери, 15% – кошти членів кооперативу. Вартість одного мікропроекту становить 280 тис. грн. Враховуючи необхідність успішної реалізації згаданого компоненту, Головним управління підготовлено зміни до обласної Цільової програми впровадження проекту.
Отже, підсумовуючи викладене, в рамках Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду фаза – ІІ» реалізується 63 мікропроекти у 57 громадах з 13 районів області на загальну суму понад 9 млн. грн.
Важливо зазначити, що в 13 районах області, що є учасниками проекту, створено та функціонують ресурсні центри розвитку громад, які допомагають не лише реалізовувати проект, а й залучати МТД та шукати шляхи розвитку сільських громад. У 2012 році ресурсні центри Драбівського, Уманського, Смілянського і Маньківського районів в рамках Проекту виграли грант на придбання на суму 8 тис. грн. техніки та меблів у кожен ресурсний центр.
Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Євген Калінічев: На Черкащині успішно реалізується проект ПРООН та ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду фаза – ІІ»"