![Михайло Скляров: «Дію «Турботи» спрямовано на захист ветеранів війни та праці, інвалідів та малозабезпечених громадян»](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/Goncharenko/2289.jpg)
– 2012 рік ознаменувався для громадськості впровадженням соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, спрямованих на відновлення соціальної справедливості. На Черкащині вже виконано 16 із 18 соціальних ініціатив. Решта – в стадії реалізації. На соціальний захист громадян Черкащини спрямовано й виконання обласної комплексної програми «Турбота» на 2009-2013 роки, яке перебуває під особливою увагою голови облдержадміністрації, Героя України Сергія Тулуба, голови обласної ради Валерія Черняка та депутатського корпусу, – інформує начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Михайло Скляров. – Основні напрямки її реалізації спрямовано на поліпшення соціально-побутового обслуговування ветеранів війни та праці, одиноких непрацездатних громадян, інвалідів, соціальний захист малозабезпечених громадян, багатодітних і неповних сімей. Програма охоплює питання медичного обслуговування та оздоровлення; культурного дозвілля та організації відпочинку, заняттями фізкультурою і спортом цих категорій населення.
Михайло Скляров повідомляє, що 2012 року соціальними робітниками, державним соціальними інспекторами, спільно з виконкомами сільських та селищних рад, проведено обстеження матеріально-побутових умов проживання 20 тисяч осіб різних категорій громадян похилого віку з метою визначення їх потреб і надання адресної соціально-побутової допомоги вдома. За наслідками обстеження додатково взято на обслуговування 2 тисячі осіб.
Медична допомога ветеранам війни та інвалідам надається безвідмовно та першочергово згідно з медичними показаннями та вимогами чинного законодавства всіма ЛПЗ області загально-лікарняної мережі.
Медикаментозне забезпечення ветеранів війни, при лікуванні в амбулаторних умовах, здійснюється безоплатно лише за рахунок місцевих бюджетів за рецептами лікарів ЛПЗ за місцем проживання, згідно з діючим переліком лікарських засобів вітчизняного та іноземного виробництва, встановленим Міністерством охорони здоров'я України. (Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань»).
Ветерани війни Головним управлінням першочергово забезпечуються санаторно-курортними путівками до санаторіїв «Батьківщина», «Перемога», «Слава», «Салют», «Ветеран», «ім. Семашка». Загалом, торік оздоровлення у санаторно-курортних закладах пройшли 1801 інвалід та ветеран війни.
Обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів постійно проводиться робота із зміцнення матеріально-технічної бази підприємств громадських організацій інвалідів. 2012 року розпочали роботу два нових підприємства громадських організацій інвалідів – підприємство «ОблСІЧ» обласного громадсько-соціального об’єднання «Асамблея інвалідів Черкащини» та підприємство «Фаворит-2020» Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Рух за рівні можливості».
Ветерани війни і праці та інваліди, незважаючи на вік та стан здоров’я досі займають активну громадську позицію, беруть участь в діяльності різноманітних об’єднань і клубів за інтересами, художніх колективах. На Черкащині діють 23 хори ветеранів війни і праці, 17 з яких носять почесне звання «народний».
У більшості районів області створено клуби ветеранів, шахові гуртки, клуби за інтересами, хори та фольклорні самодіяльні колективи, які регулярно виступають перед ветеранами, односельцями на святах. Найактивнішими поміж них є громадсько-політичні об’єднання «Ветеран» у Звенигородському, Корсунь-Шевченківському, Лисянському, Черкаському, Чорнобаївському, Шполянському районах, м. Ватутіному, «Журавка» – в Маньківському районі, «Розрада» – в Монастирищенському районі, «Надвечір’я» – в Катеринопільському, Тальнівському районах та м.Каневі.
Активно проводиться робота щодо соціального захисту малозабезпечених громадян, багатодітних і неповних сімей. Працівниками територіальних центрів управлінь праці та соціального захисту населення районів та міст постійно проводяться обстеження матеріально-побутових умов проживання багатодітних родин, малозабезпечених сімей з дітьми, з метою визначення їх потреб та надання відповідної допомоги.
Довідково:
На фінансову підтримку громадських організацій інвалідів і ветеранів з обласного бюджету у 2012 році профінансовано – 918,8 тис. грн.
Протягом минулого року Всеукраїнські громадські організації інвалідів та ветеранів профінансовано:
Черкаський обласний благодійний фонд „Комітет по захисту дітей-інвалідів” – 380,0 тис. грн.
Черкаське обласне відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів – 28,1 тис. грн.
Черкаська обласна організація „Союз організацій інвалідів” – 18,4 тис. грн.
Черкаська обласна організація УТОС – 24,2 тис. грн.
Черкаська обласна організація УТОГ – 8,8 тис. грн.
Черкаське обласне відділення української спілки в’язнів-жертв нацизму – 5,9 тис. грн.
Черкаська обласна громадська організація „Союз Чорнобиль” – 155,0 тис. грн.
Черкаська обласна організація інвалідів „Діти Чорнобиля” – 150,0 тис. грн.
Черкаське обласне товариство політичних в’язнів і репресованих – 18,5 тис. грн..
Черкаська обласна організація ветеранів – 130,0 тис. грн.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Михайло Скляров: «Дію «Турботи» спрямовано на захист ветеранів війни та праці, інвалідів та малозабезпечених громадян»"