![Правовій освіті населення області – належну увагу](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/Goncharenko/2257.jpg)
На виконання доручення голови обласної державної адміністрації від 10.04.2012 № 35-Д Головним управління юстиції у Черкаській області узагальнено інформацію про хід та виконання протягом 2012 року Програми правової освіти населення Черкаської області на 2011-2015 роки. Як повідомляє перший заступник начальника цього управління Ліна Пріхно, обласна міжвідомча координаційно-методична рада (далі – МКМР) з правової освіти населення постійно аналізує стан та спрямованість правової навчально-виховної роботи.
Територіальні МКМР проводять свої засідання, як правило, щоквартально. Протягом 2012 року проведено 4 засідання обласної МКМР, на яких було розглянуто 25 питань актуального правоосвітнього характеру. Територіальними міжвідомчими координаційно-методичними радами проведено 102 засідання, на яких розглянуто 442 питання з правової освіти населення та прийнято відповідні рішення. Всі рекомендації Всеукраїнської та Черкаської обласної МКМР розглянуто на засіданнях територіальних МКМР, враховано та використовуються в їх роботі.
Відповідно до плану роботи обласної координаційно-методичної ради та Головного управління юстиції з виїздом на місця вивчається стан правоосвітньої діяльності та організації роботи районних, міських МКМР.
Так, протягом 2012 року проведено 11 таких перевірок, під час яких вивчалася робота територіальних МКМР з правової освіти населення, а саме: перевірено діяльність Канівської, Смілянської міських, Звенигородської, Городищенської, Катеринопільської, Монастирищенської, Маньківської, Христинівської, Канівської, Смілянської, Черкаської районних МКМР з правової освіти населення
Огляди їхньої діяльності із висновками щодо її вдосконалення надіслано на місця, виконання рекомендацій контролюється
Головне управління юстиції у Черкаській області детально інформує про навчання державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування на оновлення та поглиблення знань у галузі конституційного законодавства, з питань державної служби, служби в органах місцевого самоврядування, антикорупційного законодавства; проведення в учнівських та молодіжних аудиторіях, трудових колективах заходів правовиховного характеру, виконання інших пунктів Програми правової освіти населення Черкаської області на 2011-2015 роки.
Зокрема, йдеться й про надання безкоштовної правової допомоги малозабезпеченим верствам населення в громадських приймальнях області. Так, протягом 2012 року органами юстиції області здійснювалася робота щодо надання безоплатної первинної правової допомоги через громадські приймальні, створені при органах юстиції області та прямі телефонні лінії.
При Головному та територіальних управліннях юстиції працюють 24 громадські приймальні, при яких діють прямі телефонні лінії. Така форма роботи громадських приймалень, як консультування громадян в телефонному режимі, поряд з особистим прийомом, надає можливість отримати кваліфіковану правову допомогу тим громадянам, які проживають у віддалених населених пунктах або ж не мають фізичної змоги безпосередньо звернутись до громадських приймалень за їх місцезнаходженням.
Протягом 2012 року до громадських приймалень з надання безоплатної первинної правової допомоги безпосередньо звернулось 3368 осіб, в режимі роботи прямих телефонних ліній – 2277 осіб.
Одночасно здійснюється співпраця органів юстиції області з Юридичними клініками, створеними при: Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького, Черкаському інституті Міжрегіональної академії управління персоналом, Черкаському факультеті Національного університету «Одеська юридична академія» у м. Черкаси.
Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Правовій освіті населення області – належну увагу"