![Рятувальники загасили пожежу на складі паливно–мастильних матеріалів у центрі Черкас (ФОТОРЕПОРТАЖ)](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/32427.jpg)
Військові та рятувальники спільно локалізовували пожежу, здійснювали евакуацію з небезпечної зони потерпілих, автомобільну техніку та матеріальні цінності.
У центрі Черкас на складі пально–мастильних матеріалів військової частини, внаслідок замикання електропроводки, виникла пожежа. З неймовірною швидкістю полум’я поширюється сховищем. Днювальний парку, помітивши загорання, негайно доповідає черговому. У лічені хвилини до сховища прибуває пожежна обслуга військової частини. Паралельно сповіщаються служби МНС та МВС. Незважаючи на справні дії, пожежному розрахунку частини не вдається локалізувати полум’я, будь–якої миті вогонь може охопити інші об’єкти. На місце події прибувають підрозділи МНС.
Це – легенда тактико–спеціального навчання, яке для підлеглих влаштували командування окремого автомобільного батальйону Тилу Збройних Сил України та керівництво територіального управління МНС в Черкаській області. Хоча пожежа й носила умовний характер, проте пожежним, як штатному розрахунку військової частини, так і задіяним підрозділам МНС, потрібно було практично продемонструвати своє вміння щодо локалізації та нейтралізації умовної форс–мажорної ситуації. Крім того, задіяні у навчанні підрозділи здійснювали евакуацію з небезпечної зони потерпілих, автомобільну техніку та матеріальні цінності.
За словами командира окремого автомобільного батальйону підполковника Олександра Тимошенка, такі навчання дозволяють особовому складу набувати максимально необхідних практичних навичок для реагування на форс–мажорні ситуації.
– Кожен пожежний повинен знати своє місце у бойовому порядку, вміти чітко і блискавично виконувати свої обов’язки, – говорить підполковник Олександр Тимошенко. – Водночас, залучення до навчання підрозділів МНС дало змогу практично відпрацювати питання взаємодії при проведенні різноманітних практичних дій із залученням спеціальної та важкої техніки при локалізації пожежі на військовому об’єкті.
Коментуючи тактико–спеціальне навчання, начальник територіального управління МНС України у Черкаській області генерал–майор служби цивільного захисту Віктор Гвоздь зазначає, що ефективність спільного реагування на кризові ситуації вже довела цьогорічна зима, коли на дорогах Черкащини за складних погодних умов спільно працювали військові та рятувальники.
– Сьогодні ж ми вивчаємо можливості спільної роботи при гасінні великих пожеж на території установ Міністерства оборони. Гадаю, отриманий досвід буде корисним для усіх його учасників, адже дозволяє дещо по–новому оцінити рівень підготовки підрозділів, особливо в ефективності використання технічних засобів, – зазначив генерал–майор Віктор Гвоздь.
За результатами тактико–спеціального навчання прийнято рішення у подальшому регулярно проводити схожі тренування.
*Щоб переглянути фоторепортаж натисніть на зображення фотоапарату над іллюстрацією
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Рятувальники загасили пожежу на складі паливно–мастильних матеріалів у центрі Черкас (ФОТОРЕПОРТАЖ)"