Дев’ять випадків сказу з початку року було зареєстровано в нашій області.
Із зареєстрованих дев’яти випадків два сталися у Корсуні–Шевченківському, с. Олександрівка Жашківського району. По одному – у с. Стеблів, що на Корсунщині, с. Райгород, що на Кам’янщині, с. Стецівка Звенигородського району, с. Тимошівка Кам’янського району, м. Звенигородка та с. Костянтинівка Смілянського району.
– Сказ сезонності не має. Те, що випадків сказу більшає, починаючи з весни, пов’язане лише з тим, що на поля виїжджає техніка, і шум машин гонить рудих із лісів і полів у села, – пояснює заступник начальника ГУ ветеринарної медицини області Віктор Маламуж.
"Прес–Центр" вже повідомляв про те, що на Жашківщині, в селі Олександрівка через сказ загинули дві собаки. Лабораторні дослідження підтвердили, що тварини загинули через сказ. Усім, хто контактував із собаками, надана антирабічна допомога.
А от у с. Райгород Кам’янського району помер нещеплений кіт. Оскільки вусаті – тварини, які гуляють самі по собі, не виключено що вони можуть мати контакт із дикими скаженими тваринами.
У Корсуні–Шевченківському на території агрофірми "Корсунь" лисиця кидалася на людей посеред білого дня. Підручним знаряддям охоронці забили її. Привезли тварину до лабораторії, де діагноз сказу підтвердився.
– Із добра лисиця ніколи не піде до людей. Знову ж таки, скоріше за все, шум техніки спрацював як подразнювач. І інстинкт самозбереження став поштовхом до нападу.
У Стецівці власний кіт покусав господарів – чоловіка й жінку. Кіт помер за два дні.
У Тимошівці домашня кішка подряпала лице власниці та покусала сусіда, який прийшов до них у гості. Кішка загинула за п’ять днів.
У Костянтинівці та Звенигородці сказилися домашні нещеплені собаки.
Віктор Маламуж припускає, що така кількість сказу може бути спричинена тим, що в лисиць нині – гон, тобто вони починають гуляти. Уздовж трас можна побачити, як руді кучкуються, тож домашні тварини можуть мати контакт із скаженими лисицями.
Вакцина проти сказу – безкоштовна, заплатити потрібно буде тільки за маніпуляції. Планова вакцинація проходить зазвичай навесні.
Якщо ваш собака відв’язався, якщо його не було кілька днів, поспостерігайте за ним.
Вас повинні насторожити безпричинна агресія: кіт або собака не лащиться до господаря, параліч гортані, слинотеча, збудження, погана орієнтація в просторі – ваш чотирилапий друг натикається на всі предмети; водобоязнь – зовсім не п’є воду.
Куди звертатися?
У разі підозр жителям району слід звертатися до найближчої ветеринарної установи. У містах – до міської Державної лікарні ветеринарної медицини.
Довідки за телефоном: 0(472) 45–45–22.
Цифра "Прес–Центру":
За минулий рік у Черкаській області фахівці зареєстрували 76 випадків захворювання на сказ.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Черкащину атакують скажені чотирилапі"