![На колегії ОДА обговорили питання фінансово-бюджетної дисципліни та звернення громадян](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/1592.jpg)
30 січня 2013 року відбулося засідання колегії Черкаської обласної державної адміністрації під головуванням очільника області, Героя України Сергія Тулуба. На засіданні також були присутні директор Департаменту інспектування органів державної влади Державної фінансової інспекції України Олена Чечуліна, керівники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування області, члени координаційної ради сільських та селищних голів, представники районів та ЗМІ.
Перед початком роботи колегії відбулося вручення державних нагород, ключів і документів на автомобілі ветеранам війни та праці, а також інвалідам, які перебували в черзі для отримання автотранспорту (12 особам).
На порядок денний засідання було винесено 2 питання: про стан фінансово-бюджетної дисципліни в області та про роботу органів виконавчої влади області за 2012 рік щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення.
Голова облдержадміністрації наголосив, що на сьогоднішній день забезпечення належного рівня фінансово-бюджетної дисципліни в державі та регіонах є прямою вимогою Президента України та Уряду, тому основним завданням влади має бути забезпечення законного, цільового й ефективного використання бюджетних коштів та збереження державного і комунального майна.
Сергій Тулуб висловив стурбованість збільшенням у 1,5 рази (у порівнянні до минулого року) обсягів втрат. На думку керівника області, причина цього – низький рівень виконавської дисципліни та відсутність налагодженого внутрішнього контролю.
Більш детально з приводу цього питання виступив начальник Державної фінансової інспекції в області Олександр Поспєлов, який доповів, що упродовж 2012 року Держфінінспекція в області максимально спрямовувала свої зусилля на забезпечення відшкодування виявлених порушень та їх упередження. Зокрема, забезпечено надходження недоотриманих фінансових ресурсів на суму 8,3 млн. грн., відшкодовано витрат фінансових і матеріальних ресурсів, допущених внаслідок порушень законодавства, на суму близько 24,9 млн. гривень. Задля належного реагування на факти порушень до правоохоронних органів протягом 2012 року передано матеріали 63 контрольних заходів, за якими порушено 73 кримінальні справи, ще 33 – порушено за результатами участі спеціалістів Держфінінспекції у перевірках, які проводились правоохоронними органами.
Після цього виступили керівники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування області, які повідомили про ситуацію на місцях. Також слово надали начальнику Служби автомобільних доріг у області Михайлу Уманцю та першому заступнику начальника управління житлово-комунального господарства Володимиру Ромашову. Директор Департаменту інспектування органів державної влади Державної фінансової інспекції України Олена Чечуліна у своєму виступі надала інформацію про перевірки фінансового стану областей України та наголосила на тому, що відповідальність за порушення бюджетно-фінансової дисципліни несуть насамперед керівники на місцях, і саме вони повинні не «чекати ревізора», а брати вирішення подібних питань під особистий контроль.
Переходячи до розгляду 2-го питання, яке стосувалося роботи органів виконавчої влади області за 2012 рік щодо забезпечення реалізації громадян конституційного права на звернення, голова облдержадміністрації звернув увагу на зменшення кількості звернень громадян порівняно з попереднім роком.
Потім виступила начальник відділу роботи із зверненнями громадян апарату облдержадміністрації Вікторія Романенко, яка повідомила, що за звітний період на особистих прийомах громадян головою ОДА та його заступниками розглянуто 452 звернення, що на 27,3 % більше, ніж у 2011 році. Подібні зустрічі відповідно до графіків проводять керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади. Особливої актуальності набули виїзні прийоми громадян.
Підсумовуючи все вищезазначене, голова облдержадміністрації наголосив на тому, що необхідно шукати нові підходи до розгляду звернень громадян та забезпечувати оперативність вирішення порушених у них проблем. Сергій Борисович закликав представників влади «йти в народ», своєчасно і ефективно виконувати свою роботу та повідомляти людей про її результати.
За підсумками роботи колегії голова ОДА дав ряд доручень та встановив терміни їх виконання.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На колегії ОДА обговорили питання фінансово-бюджетної дисципліни та звернення громадян"