400 родин м. Іллічівська Одеської області б’ються із місцевою владою за право мати дах над головою. Люди стали жертвами житлової афери. Влада ігнорує проблему.
Ошукані вкладники звернулися до народного депутата (фракція «Батьківщина») Олександра Бригинця з проханням посприяти у вирішенні проблеми, зокрема, у переоформленні оренди земельної ділянки та майнових прав щодо незакінченого будівництва на інвесторів.
У 2003 році рішенням виконавчого комітету Іллічівської міськради ТОВ «Стройтехснаб» було виділено близько 15 га землі для часткової забудови 13 мікрорайону міста Іллічівська в межах вул. «1 Травня» - вул. Карла Маркса. У 2005 році інвестори майбутньої новобудови об’єдналися у Фонд фінансування будівництва об’єкту і вклали в нього гроші. Об’єкт будівництва мали завершити у 2008 році, але він й досі не зданий в експлуатацію через відсутність коштів на його завершення.
«Історія «Еліта-Центру», стала своєрідною «МММ» в Україні, і судячи з тієї кількості житлових афер, які відбуваються по всій Україні, приклад з таких компаній-шахраїв беруть чимало компаній-забудовників. В Києві такими прикладами є будівництво на вул. Сошенка та вул. Юності. Об’єднує всі ці афери не тільки горе людей по всій країні, але й влада, яка байдуже спостерігає за тим, як дурять її народ», - обурений О.Бригинець.
У випадку іллічівської житлової афери порушення здійснені забудовником – а саме витрата коштів не за цільовим призначенням з метою власної наживи - були зафіксовані перевіркою Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг від 01.02.2012 р №ФК-167/422/3-ап, але далі цього висновку справа не рушила. На переконання О. Бригинця такі конфлікти між злодіями-забудовниками і громадою не можна розглядати, як звичайну кримінальну історію, адже проблема не в тому, що людина невдало інвестувала гроші. А в тому, що наших співгромадян через байдужість влади позбавляють їхнього законного права на житло та ще й на житло за власні гроші.
«Оскільки йдеться про невід’ємне право громадян на житло, держава повинна поставити під контроль всі схожі ситуації та законодавчо захистити громадян від втрати житла та інвесторів будівництва від грабунку, навмисного чи через менеджерську помилку забудовника. В іншому разі доведеться законодавчо заборонити продаж житла в недобудованих будинках, в тому числі і у формі інвестицій, або вимагати від забудовника страхування інвестиційного внеску у житлове будівництво. Ми почали процес створення таких законів, але їх треба дуже багато. Поки розгляду чекає лише один, але ми готуємо й інші закони», - заявив О. Бригинець.
Нагадаємо, у ВРУ зареєстрований законопроект про запровадження мораторію на примусову реалізацію майна громадян за борги з житлово-комунальних послуг, ініціаторами якого стали Павловський А.М., Одарченко Ю.В., Бригинець О.М., Ар'єв В.І., Андрієвський Д.Й. та Стець Ю.Я.
Бригинець звернувся до Генпрокуратури з проханням розслідувати факт злочину здійсненого забудовником щодо нецільового використання коштів та до губернатора Одещини Едуарда Матвійчука з проханням сприяти громадянам у поновленні їхніх прав у межах його повноважень.
Источник: ЗА КИЇВ | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Бригинець: На Одещині обікрали 400 родин. Влада мовчить"