![Черкаські рятувальники пішли в народ, роз’яснюючи правила пожежної безпеки](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/32271.jpg)
Від початку року на території Черкаської області зареєстровано вже 68 пожеж, під час яких загинуло 7 громадян, четверо отримали опіки.
Однією із домінуючих причин великої кількості загорань стала холодна погода, яка і досі утримується на території області.
У зв’язку із такою метеорологічною обстановкою прогнозовано виглядає надмірна та часто неконтрольована експлуатація громадянами різноманітних обігрівальних та теплогенеруючих приладів. На жаль, багато з цих приладів використовуються не правильно або взагалі у несправному стані, що у свою чергу призводить до виникнення пожеж та загибелі людей на них.
Непроста протипожежна ситуація склалася в усій державі. З початку року в Україні виникло 1703 пожежі, що на 15% більше за аналогічний період минулого року. Під час пожеж загинуло 167 людей, 76 отримали травми. Традиційно, більшість пожеж 1195, виникло в житловому секторі і зокрема в сільській місцевості.
Враховуючи статистику та аналіз ситуації, аби запобігти виникненню пожеж у житловому секторі та мінімізувати збитки від можливих загорань, починаючи із 15 січня рятувальники спільно із інженерами держтехногенбезпеки, представниками соціальних служб, місцевих органів влади, дільничними міліціонерами, представниками засобів масової інформації розпочали роботу по відпрацюванню житлового сектору в кожному районі області.
Аналіз випадків загибелі людей свідчить, що в зоні ризику перебувають одинокі, престарілі, немічні люди похилого віку, а також неблагонадійні, багатодітні та малозабезпечені сім’ї.
Під час рейдових перевірок фахівці служби з надзвичайних ситуацій не лише виявляють порушення, що можуть стати причиною пожежі, а й у взаємодії із спеціалістами соціальних служб, сільських та селищних рад в домоволодіннях найменш захищених категорій вживають заходів щодо усунення виявлених недоліків.
Як показали вже перші рейди, серед основних недоліків: несправність пічного опалення, його неправильна експлуатація та зношеність ізоляції електромережі. До того ж, спілкуючись із громадянами, рятувальники з’ясували, що багато з них не знають елементарних правил пожежної безпеки.
Саме тому, під час рейдів фахівці держслужби з надзвичайних ситуацій приділяли значну увагу проведенню з населенням навчально–профілактичних бесід щодо роз’яснення основних вимог правил пожежної безпеки у побуті. У першу чергу, правилам користування відкритим вогнем, утримання печей, експлуатації газового обладнання та електроприладів. За статистикою, саме ці причини домінують серед пожеж, що виникають у житловому секторі.
Традиційно під час спілкування із громадянами рятувальники роздавали серед мешканців житлових будинків тематичні листівки, які дозволять громадянам краще оцінити рівень власної безпеки та допоможуть усунути можливі порушення.
Відпрацювання житлового сектору в області мають давню історію, ще за часів Радянського Союзу за вулицями в населених пунктах закріплявся особовий склад караулів пожежних частин, що дозволяло не лише підвищити обізнаність громадян з питань пожежної безпеки власного житла, а й підвищити загальний рівень протипожежного захисту територій.
Планується проводити таку роботу впродовж усього зимового пожежонебезпечного періоду.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Черкаські рятувальники пішли в народ, роз’яснюючи правила пожежної безпеки"