![В області проведено профілактичні заходи з підготовки до епідемії грипу](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/Goncharenko/1975.jpg)
Як повідомляють з Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф облдержадміністрації, на грип хворіють люди різного віку та в будь-яку пору року. Проте пік захворюваності припадає саме на осінньо-зимовий період, коли люди більшу частину часу проводять в закритих непровітрюваних приміщеннях, організм ослаблений нестачею вітамінів і піддається великим перепадам температури. Грип – це гостре захворювання, яке характеризується різким токсикозом, закладеністю носа і кашлем із ураженням бронхів.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я в сезоні 2012-2013 років слід очікувати підвіщення рівня захворюванності з листопада по квітень. Одна із можливостей захистити себе від хвороб, яку пропонує сучасна медицина – це щеплення. Більш ніж піввіковий досвід використання вакцин проти грипу дав можливість ретельно проаналізувати їх і з кожним роком удосконалювати компоненти вакцин для зменшення незначного ризику розвитку побічних реакцій та ускладнень.
У цілому на Черкащині рівень захворюваності нижче епідемічного порогу на 33%. На сьогодні в області вже проведено ряд профілактичних заходів із підготовки до щорічної епідемії грипу: видано накази керівників лікувально-профілактичних закладів, якими затверджено плани заходів на передепідемічний на епідемічний періоди та передбачено перепрофілізацію ліжкового фонду. Для надання медичної допомоги інфекційним хворим діє 2 інфекційні стаціонари: КНП «Черкаська міська інфекційна лікарня», розрахована на 100 ліжок, Уманська міська лікарня №3 – 45 ліжок, 22 інфекційні відділення при міських та центральних районних лікарнях. Вже розроблено плани вакцинації населення з груп ризику, які затверджено спільно з головними лікарями лікувально-профілактичних установ та санітарно-епідеміологічної служби. Також активно проводиться санітарно-освітня робота щодо профілактики грипу з акцентуванням уваги на необхідності проведення профілактичних щеплень.
Необхідно розуміти, що прості речі рятують життя і дотримання основних профілактичних заходів допоможе захистити себе від вірусу грипу. Перш за все, необхідно мити руки якнайчастіше, адже інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких людина час від часу торкаєтесь руками. Тими ж руками вона тримає гроші чи тримаєтесь за поручні, де кілька годин зберігаються в активному стані віруси і бактерії, що залишились від дотиків рук інших людей. Тому необхідно часто мити руки з милом, або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту. Намагайтесь уникати контактів із особами, які мають ознаки захворювання. При контакті з хворим одягайте маску, також маскою повинна користуватися і людина, яка доглядає за інфекційним хворим чи просто спілкується з ним. Хвора людина повинна використовувати маску лише в одному випадку: якщо їй доводиться перебувати серед здорових людей, не захищених масками.
Провітрюйте приміщення не менше, ніж тричі на день по 15 хвилин та намагайтесь уникати місць масового скупчення людей та переохолодження. Пам’ятайте, що перший ворог імунітету – переохолодження. Намагайтесь збалансовано харчуватись. Пийте більше чаїв, фруктових відварів, м‘ясних бульйонів.
Дотримання цих елементарних правил суттєво підвищить шанси уникнути небезпечного захворювання і здатне зберегти життя людям, що знаходяться поруч з вами.
Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "В області проведено профілактичні заходи з підготовки до епідемії грипу "