Близько трьох годин всі, хто завітав минулої суботи до будинку культури села Руська Поляна Черкаського району, насолоджувалися виступами дитячих та юнацьких колективів, аматорів сцени та фольклорно-етнографічного народного хору «Поляни». Останні неодноразово ставали переможцями та лауреатами численних місцевих, всеукраїнських і навіть міжнародних конкурсів. Руськополянців та гостей села аматори сцени віншували колядками, щедрівками, засіванками, адже урочисте дійство відбувалося напередодні свята Маланки і Василя.
Аби відсвяткувати 60-літній ювілей, запросили всіх причетних до галузі культури, а також усіх бажаючих розділити радість свята. Привітала колег із річницею начальник відділу культури райдержадміністрації Людмила Морощук.
Нині при будинку культури працюють хоровий колектив, гуртки художньої самодіяльності, обрядовий ансамбль та літературно-мистецький клуб «Провесінь». 60 дітей займаються танцями в ансамблі бального танцю «Перлинка». Працюють дві бібліотеки – доросла та дитяча, книжковий фонд яких налічує близько 10 тис. примірників. З 2011 року читачі безкоштовно користуються послугами Інтернету.
Вітаючи односельчан та гостей свята, сільський голова Андрій Шапран наголосив, що заклад функціонує більше півстоліття завдяки ентузіазму його працівників. Люди – це рушій і стимул для роботи водночас. Тому урочисте дійство з нагоди ювілею об’єднали із нагородженням тих, кого трудові колективи соціальної сфери села визнали «Людьми року-2012». Традиційно, вже 15 років поспіль, кращих відзначають у 12 номінаціях. Цьогоріч вперше обирали гідних цього звання серед працівників органів місцевого самоврядування та творчих колективів села.
Як розповідали іменинники, спочатку в селі було три осередки культури. А коли в центрі села з’явився новозбудований будинок культури, то тут його діяльність стала по-справжньому творчою. Згадали односельчани імена тих, хто стояв у витоків культурного життя Руської Поляни. Почесне місце серед них займає перший директор Дмитро Гордійчук, що вдихнув духовне життя в стіни закладу. За його ініціативи в селі відновилися, а також запровадилися ряд народних звичаїв: комсомольське весілля, обжинки, проводи зими, свято квітів, свято Івана Купала. Нині, завдяки підтримці сільського голови ці традиції мають своє продовження – День села, «Таланти твої, Руська Поляно!», «Міс-руськополяночка», «Вшанування ветеранів та партизанська каша», зустріч нового року біля головної ялинки села, благодійний концерт «Танцюю для тебе!».
За 60 років своєї плідної діяльності будинок культури став справжнім храмом народного мистецтва, яке відображає думки, почуття і душу жителів села. Його творять молоді обдарування краю разом із досвідченими, з року в рік збагачуючи новими успіхами, передаючи їх з покоління в покоління. Маленька сцена будинку культури вивела в широкий світ заслужену артистку України, нині ведучу актрису Черкаського драматичного театру імені Т.Шевченка Тетяну Крижанівську, народного артиста України, директора державного академічного театру юного глядача на Липках Віктора Гирича, заслуженого діяча мистецтв України, головного режисера Черкаської філармонії Лідію Пономаренко, композитора та співака, керівника фольклорно-етнографічного народного хору «Поляни» Олександра Стадника та його сина Олександра ― заслуженого діяча мистецтв, керівника Волинського академічного народного хору, народного артиста України.
Яскраве вбрання артистів, музика, квіти, подарунки, усміхнені обличчя присутніх, щирі слова привітань, що сипалися на адресу ювілярів, – усе говорило про вдало організоване свято, вкотре за кулісами якого, мов «бійці невидимого фронту», стояли працівники будинку культури на чолі з його директором Любов’ю Шевченко.
За інформацією відділу з питань внутрішньої
політики, у справах преси та інформації
Черкаської райдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Руськополянський будинок культури відзначив своє 60-річчя ювілейним концертом"