![Черкаські МНСники: «Обережно, ожеледиця!»](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/Goncharenko/1912.jpg)
Територіальне управління МНС України в Черкаській області повідомляє, щорічно реєструється сумна статистика травмувань, які є наслідком ускладненням погодних умов. Черкаські травматологи в ці дні відзначають сплеск вуличного травматизму. Так, за 10 днів січня цього року до травматологічного пункту комунального закладу «Третя Черкаська міська лікарня Черкаської міської ради» звернулося 228 осіб, які отримали травми внаслідок ожеледиці. За небезпечний зимовий сезон лікарі надають допомогу тисячам громадян.
Обласні МНСники нагадують про прості рекомендації, як уберегтися від значних неприємностей у зимовий період.
Ожеледиця
Пам’ятайте, що кращими для льоду є підошви з мікропористої чи іншої м'якої основи та без високих підборів.
Людям похилого віку краще в «слизькі дні» взагалі не виходити з будинку. Але якщо потреба змусила – не соромтеся взяти палицю з гумовим наконечником або з шипом.
Якщо у вас з собою сумка чи торба, то вона повинна бути тільки такою, яку можна носити через плече. Дві третини травм люди похилого віку отримують при падінні.
Прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводження – небезпечні для здоров’я.
Не виходьте без потреби на вулицю, якщо ви слабкі або неспритні. Зачекайте, поки не приберуть сніг і не розкидають пісок на обмерзлий тротуар.
Як можна зменшити ризик травм в ожеледицю
Будьте готові, про всяк випадок, під час перебування на вулиці в такі дні, впасти.
Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступайте на всю підошву. Руки мають бути вільні від речей. Пам’ятайте, що поспіх збільшує небезпеку падіння, тому виходьте з будинку неквапом.
Падати в ожеледицю слід із мінімальною шкодою для свого здоров'я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння стисніться, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов'язково переверніться – удар, спрямований на вас, розтягнеться і втратить свою силу при обертанні.
Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш важких травм, особливо переломів.
Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені й перевертатися, що додає небезпеки травмувань.
Не ходіть на краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах – особливо. Можна впасти та потрапити на дорогу, автомобіль може виїхати на тротуар.
Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. Під час такої погоди значно збільшується гальмівний шлях автомобілів, і падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести до каліцтва, а то і до загибелі.
Небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. Травми при цьому найчастіше важкі, всупереч переконанню, що людина напідпитку падає завжди вдало. При сп’янінні люди не так чутливі до болю і за наявності травми не звертаються своєчасно до лікаря, що спричиняє згодом ускладнення.
Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, суглобах, нудоту, побачили, що утворилися пухлини – терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можливе виникнення ускладнень з неприємними наслідками.
Обережно – бурульки
Нестійкі погодні умови – відлига вдень і заморозки вночі та значне нагромадження снігового покриву сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо старих будинків із похилим дахом), виступаючих архітектурних частинах будинків та великих деревах. Пересуваючись містом у період танення льоду, слід бути особливо уважним, проходячи повз будинки чи біля високих дерев, спершу необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів. По можливості необхідно триматись на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху.
Будьте обережні, бережіть себе – це запорука безпечного перебування на вулиці при погіршенні погодних умов, особливо в зимовий період.
Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Черкаські МНСники: «Обережно, ожеледиця!»"