Тарифи не переглядались майже три роки, кажуть в ОДА.
Віднедавна гаманець черкащанки Лариси Нетахати, яка проживає у Червоній Слободі, щоразу, як вона дістається маршруткою на роботу до Черкас, худне на 7 гривень 50 копійок. А це на півтори гривні більше, ніж до підвищення тарифів. Стільки ж, 3,75 грн в один бік, доведеться дістати з гаманця, аби доїхати з Черкас до Лесьок. Загалом тарифи підвищаться на всі маршрути. Таблички із оголошенням про підвищення проїзду почали з’являтися у маршрутках із 18 грудня.
– Попереднє підвищення тарифів на перевезення відбулось у грудні 2009 року, тобто тарифи не переглядались майже три роки, – коментує заступник начальника відділу торговельної діяльності побуту та цінового регулювання Головного управління економіки Черкаської ОДА Світлана Хмейдан.
Перевізники області надали розрахунки і за їх результатами, враховуючи погодження районних державних адміністрацій, обласною державною адміністрацією видано розпорядження від 05.12.2012 № 361 "Про внесення змін до розпорядження обласної державної адміністрації від 27.11.2009 № 349", яке набрало чинності з 18 грудня минулого року.
Зазначеним розпорядженням встановлено тарифи на перевезення пасажирів у розмірі 0,25 грн (раніше діючі тарифи – 0,22 грн) за один кілометр проїзду, в межах Черкаської області.
Один із перевізників упевнений, що однією з причин підвищення тарифу є пільговики.
– По Україні 104 пільгові категорії. Ви спробуйте у вівторок або четвер сісти у автобус. Пільговики, які їздять на шару, упевнені, що це їхні дні і тільки їхній автобус. То за рахунок чого вони їздять безкоштовно? За рахунок підвищених тарифів, тягар яких лягає на плечі звичайних пасажирів. Ніхто не проти пільг, які дала держава при комунізмі, але ж тоді проїзд був п’ять копійок. Це перейшло в нашу рідну неньку Україну, – коментує перевізник. – Чекали адресної допомоги 2012–ого – не дочекалися. Уже 2013 рік, а віз і нині там. У Росії, де є адресна допомога, а проїзд коштує 26 рублів, пільг немає. А в нас автобус може йти пустим, аби людям було зручно.
Навіть ті тарифи, які затверджені – це мізер. Вони не покривають усіх витрат перевізників. На ці кошти навіть відремонтувати техніку не можна. Вони покривають тільки витрати на запчастини й зарплату.
А от генеральний директор–голова правління ПАТ "Черкасиавтотранс" Володимир Соломенний вирішив не будоражити людей підвищенням тарифів у святкові новорічні і різдвяні дні. Але це неминуче. Єдине, на що нарікає, це 20–вісотковий податок на додану вартість.
– Споконвіку у приміському сполученні ПДВ не було. Бо ж ним ми ображаємо сільське населення, змушуючи підвищувати тариф на проїзд. Ми беремо ці гроші з пасажира. Ми постійно добиваємося скасування цього податку, але…
Причини підвищення:
– за період дії тарифів неодноразово зростали мінімальна заробітна плата, вартість паливно–мастильних матеріалів, питома вага яких в собівартості послуг з перевезення пасажирів становить понад 60 відсотків;
– до 50–70 % у порівнянні з минулим роком, збільшилась вартість автошин, запасних частин та матеріалів, ремонтних робіт та технічного обслуговування, а вартість автобусів майже вдвічі;
– постійне зростання ціни на газ, електроенергію, водопостачання та інше.
Ціна квитка
Вартість квитка на проїзд одного пасажира складається з тарифу на перевезення пасажирів, податку на додану вартість, автостанційного збору за обов’язкові послуги (при посадці пасажира на автостанції) та страхового платежу з пасажира за обов’язкове особисте страхування від нещасних випадків на транспорті, які оплачуються в порядку, визначеному чинним законодавством.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Напередодні нового року збільшено тарифи на маршрутах приміського та міжміського внутрішньообласного сполучення"