![За національним і міжнародним рейтингами ПСП «Плешкані» визнано «Підприємством року 2012»](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/1516.jpg)
За результатами загальнодержавного рейтингування підприємств агропромислового сектора економіки України ПСП «Плешкані» отримало
статус «Агропідприємство року 2012». У національному бізнес-рейтингу господарство посіло провідні позиції у кількох номінаціях: 1 місце як лідер галузі з виробництва яловичини за сумарним критерієм серед підприємств Черкаської області і 6 місце – серед підприємств України; 3 місце як лідер галузі з виробництва меду за сумарним критерієм серед підприємств України; 7 місце як лідер галузі з виробництва молоказа сумарним критерієм серед підприємств України і така ж позиція з виробництва молока за критерієм обсягу виробництва продукції в Україні Міжнародний економічний рейтинг «Ліга кращих» визнав ПСП «Плешкані» лідером економіки України. За друге місце за профілем розведення великої рогатої худоби господарство удостоєне статусу «Підприємство року 2012». Рейтинг «Ліга кращих» будується на основі офіційних статистичних даних та європейського стандарту оцінювання, що виключає участь аутсайдерів і випадкових підприємств. ПСП «Плешкані» – це незаперечний лідер у сегменті своєї діяльності, гордість нашої держави, наочний приклад внеску підприємства у зміцнення позитивного іміджу бізнесклімату Золотоніського району, показник масштабного інвестування в розвиток вітчизняної економіки, безцінної праці членів трудового колективу та вмілого управління керівника.
Приватному сільгосподарському підприємству «Плешкані», за кермом якого нині впевнено стоїть інтелігентна ділова жінка, ефективний менеджер нового зразка Людмила Лисун, незабаром виповниться 27 років. На запитання, молоде чи старе це господарство, Людмила Іванівна відповіла після деякої паузи. Однозначно оцінити вік виявилось важко. Якщо озирнутись у минуле, здається, що позаду ціла вічність. Відтоді, як у 1986 році за рекомендацією усім відомої Катерини Полатайло подружжя Лисунів приїхало у Плешкані, і Дмитро Олександрович очолив колгосп, сталися кардинальні зміни. У аграрній сфері пройшли масштабні перетворення, реформування зазнали відносини власності. Визначаючись із новою формою господарювання, Дмитро Олександрович вибрав найважче: одноосібно став засновником, взявши на себе всю відповідальність і весь комплекс зобов’язань щодо користування землею, ставлення до селянина, розвитку аграрного бізнесу, розбудови інфраструктури села та виховання нового покоління українців. Він багато встиг, але ще більше невтілених мрій і задумів залишив своїм спадкоємцям. Людмила Іванівна наголошує: «Я завжди пам’ятаю, чиє прізвище ношу». І тому разом із своєю командою працює так, що «Плешкані» щорічно лідирують у всіх рейтингах – від місцевих до міжнародних. Сьогодні ПСП – це 8 тисяч гектарів ріллі, 6 тисяч голів великої рогатої худоби, допоміжні підрозділи, 360 робочих місць, 7 сіл – Плешкані, Каленики, Коврай, Підставки, частково – Гельмязів на Золотоніщині та Безпальче і Жорнокльови Драбівського району. Стратегія розвитку господарства полягає в запровадженні нових технологій в аграрному секторі, використанні інновацій технічного прогресу, економічно-грамотному веденні бізнесу, раціональній експлуатації ресурсів і водночас створенні сучасних умов праці на виробництві та комфортного проживання в селі. Пріоритетним напрямком господарювання уже третє десятиліття залишається тваринництво. Спочатку у Плешканях доглядали 450 корів з букетом різних хвороб. Першим радикальним кроком стала «заміна бичка»: було завезено спермоматеріали для штучного запліднення, згодом створено племінну ферму. Головний селекційний центр, що в Переяславі-Хмельницькому, допомагав відродити у Плешканях високопродуктивне стадо тварин. – Нам потрібне було молочко, тому велику увагу звертали на продуктивність, – розповідає Людмила Іванівна. – Співпрацюємо із Черкаським селекційним центром, де закуповуємо спермопродукцію. Ми вважаємо, що підбір – це перша скрипка у формуванні поголів’я. Наш головний зоотехнік-селекціонер Віра Лукашевич – професіонал у цій справі. Вона зробила неоціненний внесок у те, що ПСП «Плешкані» нині є племзаводом із розведення української червоно-рябої породи. Зараз вона – основний консультант з проблем тваринництва. Уся кормова база господарства – продукт власного виробництва. – Ми нічого не купуємо, окрім преміксів, – кажуть тут . Вирощеного на полях вистачає, щоб упродовж усього року годувати 6-тисячне поголів’я тварин, серед яких 2 тисячі корів. У Плешканях у приміщеннях, зведених з нуля, працює сучасний комплекс, де використовуються найновіші технології: безприв’язне утримання, доїння на так званій каруселі – обладнанні фірми «Boumatic», повне виключення з процесу людського фактора, натомість – суцільна автоматизація та інформатизація, застосування найсучаснішого кормороздавача. – Усе найкраще, що є на фермах у Європі, є і в нас! – авторитетно підкреслює Людмила Іванівна. – На сільськогосподарських виставках, зустрічах, презентаціях, коли чують про «Плешкані», відразу реагують приблизно так: «А, це там, де працює найновітніший імпортний кормороздавач…», «О, пам’ятається, ви купили для комплексу супер-модельний «Джон Дір»…», «Це те господарство, де телята живуть у міні-будиночках окремим «дитячим» містечком…».«Корова – це фабрика молока» – так вважає увесь діловий світ. Для неї треба створити максимально комфортні умови, які сприятимуть росту надоїв, і тоді розраховувати на рентабельність виробництва. Цього правила дотримуються у сільгосппідприємстві, і тому щодоби отримують 22 – 23 літри молока, на кінець року сумарний надій від корови складе близько 7200 кілограмів. Це на комплексі. Загальна цифра по господарству дещо менша, адже, окрім центрального базового макропроекту, тут працюють ще й ферми у селах-супутниках. – Ми зберегли тваринницькі підрозділи у населених пунктах, де орендуємо землю. Ферми – це робочі місця. Скорочувати їх ніхто не збирається. Навпаки, стратегія розвитку передбачає поширення інновацій і на міні-проекти. Наприклад, прораховуємо вартість реконструкції ферми у Ковраї, – розповідає керівник господарства. Плешканівське молоко – високого ґатунку. Це засвідчує і торішня відзнака національного рейтингу якості товарів та послуг, де Людмилі Лисун було вручено символічну «Зірку якості».
Подію вона коментує так: – Нагороду наш колектив одержав заслужено, ми виробляємо продукт не першого, не вищого, а екстра класу! Тому підприємство може конкурувати на сировинному ринку, на наш товар є стабільний попит. Золотоніський маслоробний комбінат, який входить у «Молочний альянс», Переяславське молокопереробне підприємство, компанія з іноземним капіталом «Данон Юні Мілк» – наші постійні партнери, які цінують плешканівське молоко і задоволені показниками його якості. Цілком доречно говорити про господарство як про молоде. Бо орієнтація на європейські стандарти, сміливе впровадження бізнес-ідей, використання новітніх технологій і наукових досягнень, ефектні й ризиковані, але успішні проекти – характерні риси особистостей і підприємств сучасної епохи. Окрім того, у підборі кадрів тут стараються витримувати баланс: 50 відсотків спеціалістів уже зрілого віку з великим досвідом – і стільки ж молоді, якій ще треба вчитися, на практиці вдосконалювати теоретичні знання, але всі знають, що за нею майбутнє.
Стосовно рівня добробуту селян у Людмили Лисун є свої спостереження:
– Інколи біля контори чи інших будівель підприємства мені ніде припаркуватися. Так помічаю, що у моїх працівників з’являються нові супер-кари, автівки престижних моделей. Отже, люди заробили, щоб їх придбати. Мене це радує. Вчасна виплата заробітної плати, чесні й повні розрахунки з власниками паїв, виконання соціальних угод з врахуванням інтересів територіальних громад – все це складові нашого господарювання. Сільські люди дуже працьовиті і відповідальні. Вони заслуговують на повагу, і ми на цьому не заощаджуємо.
За інформацією сектору з питань внутрішньої політикита зв’язків з громадськістю апарату Золотоніської райдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "За національним і міжнародним рейтингами ПСП «Плешкані» визнано «Підприємством року 2012»"