Люди бояться чергових змін в законодавстві.
Бюро технічної інвентаризації упродовж грудня штурмували відвідувачі. Адже з нового року діятиме нове законодавство, а відповідно до нього нерухомість реєструватиме новий орган при Міністерстві юстиції – "Укрдержреєстр". Страх перед цими новаціями змушує людей проводити дні не в пошуках новорічних подарунків, а в коридорах БТІ.
– Поспішаю узаконити свою мансарду. Пройшли вже всі етапи, зараз треба отримати документ. Хочу встигнути, бо після нового року будуть реєструвати по–новому, – каже черкащанка Тетяна.
Таких, як вона, багато – в БТІ кажуть, що приймають у півтора рази більше громадян, ніж у звичайний час.
– Наші люди працювали в надзвичайному режимі. У звичайні дні ми приймаємо по 40–60 термінових замовлень на реєстрацію, а останнім часом – до 110, – каже директор КП "Черкаське обласне об’єднане бюро технічної інвентаризації" Олег Костиря.
– Ажіотаж навколо БТІ безпідставний, – вважає заступник директора КП "ЧООБТІ" з державної реєстрації – начальник БТІ м.Черкаси Олексій Спаських. – Для громадян мало що зміниться. Раніше держава делегувала нам реєстрацію права власності на нерухомість, а за новим законодавством це має робити Державна реєстраційна служба при Міністерстві юстиції, з підрозділами на місцях. Скажімо, у Черкасах такий підрозділ розміщуватиметься в Міському центрі адміністративних послуг (колишнє приміщення тютюнової фабрики). БТІ ж, як і раніше, робитиме інвентаризацію нерухомості. Старий реєстр нерухомості, в який ми досі вносили інформацію, буде існувати паралельно з новим. Переоформляти документи людей не зобов’язують, і штрафів за це не буде. Просто тих, хто здійснюватиме операції з нерухомістю – купуватиме, продаватиме, даруватиме тощо, реєструватимуть вже в новому Реєстрі. Робити це будуть без додаткової плати.
Думки експертів про те, що може бути плутанина з реєстрами і що зростатиме вартість послуг нотаріусів, в БТІ не коментували – мовляв, громадяни незабаром перевірять справедливість цих тверджень на собі. А от надію на те, що Верховна Рада ще на певний час залишить функції за БТІ, мали до останнього.
– Із 25 грудня ми взагалі призупинили прийом заяв. І якраз цього дня на порядок денний у Верховній Раді планували виносити питання про відтермінування на рік дії Закону "Про реєстрацію майнових прав на нерухомість та їх обмеження". Адже на запровадження "Укрдержреєстру" потрібні великі кошти – 40–50 млн грн держава має витратити на звільнених працівників БТІ. При цьому місцеві бюджети втратять 70% від надходжень, які приносили їм послуги реєстрації майнових прав громадян, – каже Олексій Спаських.
Проте всі сподівання працівників БТІ цього разу виявилися марними. Начальник Головного управління юстиції в Черкаській області Віктор Левицький запевнив: готовність Реєстраційної служби Головного управління юстиції стовідсоткова, і з 1 січня вона запрацює.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Перед новим роком черкащани штурмували БТІ"