![В облдержадміністрації обговорили стан ринку праці та перспективи створення нових робочих місць](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/Goncharenko/1776.JPG)
26 грудня під час спільного засідання регіонального комітету з економічних реформ та регіональної ради з питань взаємодії місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування при облдержадміністрації, яке провів сьогодні перший заступник голови ОДА Сергій Рябцев, проаналізували стан ринку праці на Черкащині, перспективи створення нових робочих місць у 2013 році та механізми захисту працівників внаслідок можливих економічних ризиків.
– Стабільне функціонування ринку праці – один із важливих факторів зростання соціально-економічного розвитку області, – зазначив під час виступу заступник голови ОДА Анатолій Безверхній. – Створення нових високооплачуваних робочих місць, підвищення рівня зайнятості, спрощення доступу на ринок праці молодих спеціалістів – ці питання нині в центрі уваги Уряду України та, зокрема, обласної влади. З метою їх вирішення цьогоріч ухвалено Обласну програму зайнятості населення на 2012-2014 роки. Нею передбачено створити у цьому році 25,6 тис. робочих місць. За 11 місяців у всіх сферах економічної діяльності за рахунок різних джерел фінансування створено 25650 нових робочих місць, тобто річне завдання вже виконано на 100,2%.
Так, найбільше робочих місць створено у містах: Черкаси (7671), Умань (2022), Сміла (1392), Монастирищенському (1152) та Черкаському (1127) районах. Найнижчі показники виконання планового завдання зі створення робочих місць: у Лисянському (40%), Чорнобаївському (69,9%) та Христинівському (76,8%) районах.
У галузях економіки введено в дію 8155 робочих місць. У сфері малого підприємництва за звітний період їх створено 17495.
Анатолій Васильович наголосив на тому, що протягом останніх трьох років кількість новостворених робочих місць переважає над ліквідованими. Так, якщо в 2009 році кількість ліквідованих робочих місць перевищувала над новоствореними на 3 тисячі, то лише за 11 місяців цього року новостворені перевищили ліквідовані на 6596 одиниць. Ріст позитивної динаміки на Черкащині розпочався з 2010 року. Рівень зареєстрованого безробіття в області станом на 1 грудня цього року становив 2,7 відсотка населення працездатного віку. З початку року цей показник зменшився на 0,3 відсотка (у 2009 році цей показник становив 4,1 %). Перевищено середньообласний показник у місті Ватутіне і 12 районах області. Найбільший рівень у: Ватутіному (4,9%), Монастирищенському (5,4%), Чигиринському (4,6%), Христинівському (4,5%) та Маньківському (4,1%) районах.
Між тим, цими регіонами використано понад 11 млн. грн. з державної казни на поліпшення ринку праці. Зокрема, протягом 11 місяців цього року з Фонду державного соціального страхування України на випадок безробіття, професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних; їх працевлаштування шляхом надання дотації роботодавцям; одноразову виплату допомоги з безробіття для зайняття підприємницькою діяльністю та на організацію громадських робіт у м. Ватутіне освоєно 1,3 млн. грн.; Монастирищенському районі – 3,1 млн. грн., Чигиринському – 2,4 млн. грн., Христинівському – 2,2 млн. грн., у Маньківському районі – 2,3 млн. грн.
Тому керівникам згаданих районів та міста Ватутіне вказано звернути особливу увагу на ефективність використання коштів зі спеціальних фондів.
За словами Анатолія Безверхнього, для стимулювання роботодавців щодо працевлаштування певних категорій безробітних обласною службою зайнятості у січні-листопаді цього року з коштів Фонду виділено близько 60 млн. грн. Шляхом надання дотацій роботодавцям працевлаштовано майже 1800 осіб, для чого з коштів Фонду використано понад 30 млн. грн.
За рахунок виплати допомоги з безробіття одноразово 408 осіб організували підприємницьку діяльність. За цим напрямком Фондом здійснено виплат на суму майже 4,5 млн. грн.
До оплачуваних громадських робіт протягом січня-листопада 2012 року залучено 28 тис. осіб. Для цього з коштів Фонду було виділено понад 16 млн. грн. Питома вага осіб, залучених до громадських робіт, в цілому по області становить 36,2% до чисельності незайнятого населення. Такі роботи було організовано переважно на об’єктах соціальної сфери: надання послуг інвалідам та особам похилого віку, виконувались роботи з благоустрою та озеленення населених пунктів та ін..
Щодо легалізації тіньової зайнятості робочими групами упродовж січня-листопада здійснено 4924 перевірки суб'єктів підприємницької діяльності спільно з представниками інших контролюючих органів на предмет дотримання на підприємствах законодавства про оплату праці. Виявлено 1335 фактів неукладання договорів між працівниками та фізичними особами. В результаті легалізовано працю 1117 громадянам шляхом реєстрації в центрах зайнятості договорів між працівниками та фізичними особами.
Заступник голови ОДА зазначив також, що обласною програмою зайнятості населення передбачено створення в наступному році не менше 25,8 тис. робочих місць, що на 200 більше від запланованого цьогоріч.
Особлива увага питанню зайнятості приділяється і на державному рівні. Наразі розроблено три урядові законопроекти, спрямовані на легалізацію трудових відносин, посилення відповідальності роботодавців за порушення законодавства про працю, детінізацію заробітної плати в країні. З 2013 року набуває чинності Закон України «Про зайнятість населення», в якому розширено межі відповідальності роботодавців за порушення законодавства про зайнятість. Нова редакція закону впроваджує систему стимулів для роботодавців та місцевої влади.
Питання щодо забезпечення стабілізації ситуації в сфері зайнятості населення та подолання безробіття залишається одним із пріоритетних в роботі обласної державної адміністрації.
За інформацією управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "В облдержадміністрації обговорили стан ринку праці та перспективи створення нових робочих місць "