![Відбулося засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/Goncharenko/1773.jpg)
26 грудня 2012 року заступник начальника Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф облдержадміністрації Володимир Кобаль провів засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. На ньому розглянуто ряд важливих питань.
Так, секретар обласної ради з ТБ/ВІЛ, керівник центру моніторингу та оцінки виконання програмних заходів з протидії епідемії ВІЛ-інфекції КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Андрій Пономаренко ознайомив учасників зібрання з аналізом виконання, прийнятих протягом 2012 року, рішень обласної ради з ТБ/ВІЛ. Доповідач, зокрема, зазначив, що на виконання відповідних Указів Президента України, розпоряджень Кабінету Міністрів України, рішень Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу й Плану роботи обласної ради покращено міжсекторальну взаємодію та співпрацю між державним, неурядовим і приватним секторами, залучено громадськість до процесу планування та прийняття рішень, створено сприятливі умови для прийняття рішень обласною радою з ТБ/ВІЛ, забезпечено довіру до її діяльності з боку громадськості.
Здійснювався контроль за діяльністю місцевих Координаційних рад із ТБ/ВІЛ, зокрема, перевірено роботу Драбівської та Чорнобаївської районних Координаційних рад із ТБ/ВІЛ та на двох попередніх засіданнях проаналізовано стан виконання заходів із профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги й лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД. За результатами розгляду питань приймались та виконувались відповідні рішення.
Про здійснення профілактичної роботи з протидії епідемії ВІЛ-інфекції/СНІД в системі освіти області доповів на обласній раді заступник начальника Головного управління освіти і науки ОДА Валерій Данилевський.
За його словами, Головним управлінням проводиться системна робота щодо впровадження інформаційно-просвітницьких програм, інтерактивних форм роботи щодо формування життєвих навичок, спрямованих на зменшення вразливості до інфікування ВІЛ у загальноосвітніх і професійно-технічних закладах області.
Освітньо-профілактична робота щодо зменшення ризику інфікування ВІЛ, запобігання захворювання на СНІД серед учнів проводиться у всіх навчальних закладах області. Відповідно до планових показників, визначених наказом Міністерства освіти і науки України від 07.07.2009 № 883, протягом 2012 року обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних працівників підготовлено 23 педагоги-тренери за програмою факультативного курсу для старшокласників «Школа проти СНІДу» («Захисти себе від ВІЛ»). Всього протягом 2009-2012 років підготовлено 284 педагоги. Заняттями за програмою факультативного курсу «Школа проти СНІДу» охоплено 1439 школярів у 74 навчальних закладах області.
Педагоги спрямовують роботу учнів-волонтерів, підлітків-інструкторів профілактичних програм на інформування однолітків із питань здорового способу життя, загрози ВІЛ-інфекції/СНІДу. У навчальних закладах впроваджуються освітньо-профілактичні програми, спрямовані на формування в школярів позитивної мотивації до здорового способу життя та запобігання поширення негативних явищ серед неповнолітніх. В ОІПОПП підготовлено 661 педагога-тренера програм «Сприяння просвітницькій роботі «рівний-рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя», «Молодь на роздоріжжі», «Корисні звички» та «Цікаво про корисне», проекту «Діалог». Протягом 2012 року навчанням за такими програмами охоплено 4844 учні (4,4% від їх загальної кількості) в 211 загальноосвітніх навчальних закладах області.
З 2011 року в ОІПОПП до системи підвищення кваліфікації всіх педагогічних працівників дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів, керівних кадрів включено курс «Формування толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних дітей в системі дошкільної та шкільної освіти».
В усіх навчальних закладах відповідними фахівцями викладається предмет «Основи здоров’я», який є обов’язковим для вивчення учнями 1-9 класів.
На впровадженні програми замісної підтримувальної терапії в закладах охорони здоров’я області детально зупинився головний позаштатний нарколог Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф облдержадміністрації Андрій Коршун. За його інформацією, в області на 01.07.2012 року в лікувально-профілактичних закладах під диспансерним наглядом перебувають 1847 наркозалежних осіб. Замісна підтримувальна терапія зменшує навантаження на суспільство і покращує здоров’я та якість життя наркозалежних, а також їхніх родин. Нині в області її проходять 152 особи. Вона впроваджується в Україні та на Черкащині, зокрема, перш за все як засіб боротьби із поширенням ВІЛ інфекції серед населення.
Про профілактику професійних захворювань на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію серед медичних працівників поінформував учасників зібрання заступник голови обкому профспілки медичних працівників Микола Клімов.
Із 1994 р., коли серед медичних працівників області було зареєстровано перше професійне захворювання, по 2012 р. включно зареєстровано, розслідувано та поставлено на облік 46 випадків професійних захворювань, із них – 27 випадків туберкульозу різноманітної локалізації.
Микола Клімов особливо наголосив на необхідності проведення ретельних медоглядів тих медичних працівників, яким доводиться працювати в несприятливих умовах праці. Він також акцентував увагу учасників обласної ради на необхідності вирішення проблеми забезпечення медичного персоналу засобами індивідуального захисту органів дихання і підвищенню контролю адміністрації лікувальних закладів за дотриманням вимог із охорони праці та виробничої санітарії.
Секретар обласної ради з ТБ/ВІЛ, керівник центру моніторингу та оцінки виконання програмних заходів з протидії епідемії ВІЛ-інфекції КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Андрій Пономаренко доповів про роботу обласної ради з ТБ/ВІЛ за 2012 рік та ознайомив учасників зібрання з планом роботи обласної ради з ТБ/ВІЛ на 2013 рік.
Зі всіх обговорених питань прийнято відповідні рішення.
Насамкінець, заступник начальника Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф облдержадміністрації Володимир Кобаль подякував членам обласної ради за активну роботу в нинішньому році та, користуючись нагодою, привітав усіх присутніх із новорічними і різдвяними святами.
Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Відбулося засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу "