За 2011 рік підприємствами в Оболонському районі було викинуто в атмосферне повітря 500 тонн забруднюючих речовин, а всього понад 200 мають на це дозволи.
Така відповідь на запит Олександра Бригинця щодо надання вичерпної інформації стосовно об’єктів, які забруднюють своїми викидами Оболонський район, надійшла до нардепа від Головного управління контролю за благоустроєм.
«З отриманої від різних управлінь інформації мені стало відомо, що на території Оболонського району знаходиться 72 великих промислових підприємства. Але в кожному листі чиновники ухилилися від відповіді на мій запит щодо обнародування об’єктів, які забруднюють навколишнє середовище цього району», - нагадав О.Бригинець.
Тому Бригинець знову звернувся до Головного управління екології та охорони природних ресурсів з вимогою оприлюднити список об’єктів, які забруднюють своїми викидами Оболонський район та надати дані щодо кількості шкідливих викидів, які здійснило кожне з них за рік.
«До мене надійшла відповідь від Головного управління статистики у м. Києві, в якій мені таки надали запитувану мною інформацію. Від отриманих даних в мене коси стали дибки: за 2011 рік, за найменшими підрахунками лише 55 підприємств Оболонського району, з-понад 200 , які мають на це дозволи, викинули в повітря понад 500 тонн шкідливих викидів», - спантеличений О.Бригинець.
Депутат оприлюднив список підприємств, які скинули у повітря найбільший обсяг забруднюючих речовин, це: ДП АТ «Київхліб» «Хлібокомбінат №10» на вул. Богатирській, 5 - 130 тон, філіал «Житлотеплоенерго Київенерго» на вул. Кудряшова, 15 – 86 тон, ПАТ «Оболонь» на вул. Богатирській, 3 – 45 тон, Регіональне виробниче управління «Київгаз» АГНКС №1 на вул. Вербовій, 20 – майже 40 тон, ПІІ «Лукойл-Україна» на вул. Полярній, 8-ж – 29 тон, СП ТОВ «Кершер» на вул.Новоконтянтинівській, 4-а викинула у повітря 27 тон, ВАТ ДОК №7 на вул. Богатирській, 9 – 24 тони, ТОВ «Бетон комплекс» на вул. Резервній, 8 – 14 тон, З-Д ЗБВ ВАТ «ДБК-4» на вул. Луговій,14 – більше 11 тон.
«Я не знаю чому більше жахатися, тому що жителі Оболоні вдихають лише отруту, чи тому що влада навіть не знає чітко, що робиться в нашому місті. В попередній відповіді йшлося про те, що Оболонь засмічують в три рази менше підприємств, ніж виявилося в підсумку. Можливо, вони не знають також, чим саме підприємства труять киян та скільки об’єктів скидають викиди незаконно (без дозволів)? А найголовніше, як виправити цю ситуацію?!», - підкреслив О.Бригинець.
Нардеп вимагає навести лад у даних і визначити, які підприємства на Оболоні найбільше завдають шкоди своїми викидами навколишньому середовищу та здоров’ю жителів цього району. Також з’ясувати, як багато працівників працює на цих підприємствах. Якщо на них працює невеликий колектив, то, безумовно, треба ставити питання про закриття підприємств.
«Найперше, що я вимагаю, щоб кожне підприємство працювало лише за наявності сучасних очисних споруд. А всім власникам підприємств треба докласти максимум зусиль, щоб Оболонь, яка стала екологічним смітником Києва, перетворилася на зелену перлину столиці, якою вона була раніше», - наголосив О.Бригинець.
Источник: ЗА КИЇВ | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Бригинець: За рік оболонці вдихають 500 тонн шкідливих викидів підприємств"