Податкова служба дає півроку на запровадження електронного звітування
Попри прогнозований кінець світу, для підприємців, що мають справу з касовими апаратами, з 1 січня має початися нове життя. Державною податковою службою України запроваджується черговий електронний проект, завдяки якому платники податків зможуть подавати звітність про використання реєстраторів розрахункових операцій, а саме – електронну контрольну стрічку – через мережу Інтернет.
Тому 21 січня начальник відділу контролю за проведенням розрахунків ДПС України Павло Сидоров провів у Черкасах семінар для платників, що використовують РРО, а також для сервісних організацій, що обслуговують цю техніку та громадських оргаізацій підприємців області.
Заступник начальника ДПС у Черкаській області Павло Шпундра зазначив, що для підприємців змінюється лише форма подання звітності по РРО. Тепер підприємці звітуватимуть не на паперових носіях підприємці, а в електронному вигляді.
– Враховуючи те, що 99,4% платників Черкаської області подають електронну звітність з ПДВ, а 30,4% платників регіону надсилають електронкою всю податкову звітність, я вважаю, що черкащани перейдуь на нову форму звітування без особливих ускладнень, сказав Павло Петрович.
Він пообіцяв, що у відділі контролю за суб’єктами господарювання, що здійснюють розрахунки у готівковій формі ДПС в області за телефоном 33–91–73 всі, хто матиме з цього приводу питання, зможуть отримати консультацію.
А столичний податківець Павло Сидоров закуважив, що з першого січня санкцій щодо підприємців не застосовуватимуть. За його словами, нова форма звітування запроваджуватиметься поступово, аж до липня майбутнього року.
Фахівець розповів, що 1 січня наступного року реєструватися буде виключно касова техніка, яка створює касову стрічку в електронному вигляді. Це стосуватиметься тих підприємців, яким настав час міняти свої касові апарати на нові.
Кілька моделей касових апаратів вже внесено в спеціальний реєстр, в подальшому їх буде більше, і підприємці зможуть їх придбати і встановити. Передбачено також і переобладнання касової техніки, що вже викорисовується підприємцями і строк служби якої не закінчиться ще кілька років.
Крім того, змінюються вимоги до модемів для передачі даних до податкової служби. З першого червня вони повинні будуть передавати не лише кінцеву інформацію, але і всі дані щодо купівлі–проажу. Ці дані накопичуватимуться РРО упрдовж дня і передаватимуться до податкової раз на добу, автоматично.
Податківці переконують, що підприємці економитимуть завдяки цьому нововведенню до ста гривень на місяць на самій тільки стрічці дя касових апаратів. Крім того, вони обіцяють скоротити кількість перевірок, бо й так, мовляв, бачитимуть кожен крок підприємця. При цьому, переконує лектор, кількість інформації, яку отримає податкова про платника, не збільшиться. "Ми отримуватимемо копії тих документів, які платник повинен був зберігати упродовж трьох років і надавати податковій за першою вимогою", – каже Павло Сидоров.
Він відповів на питання підприємців із Черкащини і пообіцяв, що податкова служба ще півроку упродовж перехідного періоду не шрафуватиме за відсутність нових або оновлених касових апаратів.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Підприємців поки що не штрафуватимуть за відсутність касових апаратів з електронною касовою стрічкою"