![На Черкащині відбуваються заходи з нагоди 75-річчя від дня народження Героя України В’ячеслава Чорновола](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/Goncharenko/1713.JPG)
20 грудня заступник голови облдержадміністрації Тетяна Прітченко та заступник голови обласної ради Василь Касян взяли участь у Вечорі пам’яті, присвяченому видатному державному та громадському діячу, борцю за незалежність України, народному депутату України першого - третього скликань, журналісту, лідеру Народного Руху України, Герою України, уродженцю Черкаської області В’ячеславу Чорноволу.
Захід проходив у Черкаському академічному музично-драматичному театрі ім. Т. Шевченка, а ведучими стали: художній керівник цього театру Сергій Проскурня та дослідник життя і творчої спадщини В’ячеслава Максимовича – Василь Деревінський. Кожен із них ділився з учасниками заходу своїми спогадами про публіциста, зокрема, під час їх виступів був зроблений акцент на його багатогранній особистості.
– В’ячеслав Чорновіл до скону служив Україні, – розповів присутнім Сергій Проскурня. – Боровся до кінця свого життя за волю і свободу Батьківщини, тому ми всі повинні пам’ятати та шанувати його.
У ході творчого вечора директор музею-садиби Героя України В.М. Чорновола у с. Вільховець Звенигородського району Василь Стрижиус повідомив, що в Черкаському обласному краєзнавчому музеї з 17 по 27 грудня проходить «день відкритих дверей», де працівники музею проводять читання лекцій учням старших класів та студентам, демонстрація пересувних музейних виставок для учнів молодших класів.
– А от 24 грудня, в день народження В’ячеслава Максимовича, в музею-садибі відбудуться урочисті заходи та відкриття меморіальної дошки на його честь, – наголосив Василь Стрижиус.
Драматургія вечора була сформована за принципом блоків, які відображали ту чи іншу іпостась відомого політика, кожну з яких представляв окремий учасник програми.
Варто зазначити, що обласна державна адміністрація ретельно готувалась до 75-річного ювілею уродженця Черкащини. На жаль, життя самого ювіляра трагічно обірвалось 25 березня 1999 року в автокатастрофі.
На виконання Постанови Верховної Ради України № 4561-VI від 21 березня 2012 року про урочисте відзначення на державному рівні 75-річчя з дня народження Героя України В’ячеслава Чорновола, під головуванням заступника голови облдержадміністрації Тетяни Прітченко та заступника голови обласної ради Василя Касяна було створено та кілька разів проведено засідання обласної комісії з відзначення ювілею, зокрема, затверджено перелік відповідних обласних заходів. На Черкащині проведено інформаційний день на тему: «75-річчя з Дня народження Героя України В’ячеслава Чорновола»; цикли лекцій про громадську та політичну діяльність нашого земляка та тематичних занять за діючими експозиціями для учнів, студентів, відвідувачів музеїв; проведено обстеження стану садиби у с. Вільховець та здійснено необхідні ремонтні роботи: фарбування, реставрація дощок підлоги, побілка, тощо; висаджено близько 100 кущів троянд на території садиби.
Також 15 грудня відбулось відкриття виставки з нових надходжень у музеї-садибі, а 26 грудня бібліотекарі шкіл Звенигородського району братимуть участь в семінарі, присвяченому ювілею В’ячеслава Чорновола на базі Вільховецької школи, що носить його ім’я.
Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Черкащині відбуваються заходи з нагоди 75-річчя від дня народження Героя України В’ячеслава Чорновола "