Тролейбусники мають принцип, який допомагає виживати : 1087133 : Местные новости

Местные новости Ровно : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Ровно и область : Последние новости > Местные новости
Подробно

Тролейбусники мають принцип, який допомагає виживати

Доведено, що після метро тролейбус – найбільш екологічний транспорт. За статистикою один «рогач» здатний за­мінити 15 маршруток, що дозволяє розвантажити дороги великих міст. У Рівному на дев’яти маршрутах щодня працює 63 тролейбуси, а всього у тролейбусному парку 78 машин. Уже 22 роки керує комунальним підприємством «Рівнеелектроавтотранс» досвідчений транспортник Степан ЗАГИНЕЙ. Напередодні 38-го дня народження підпри­ємства (це буде 24 грудня) ми зустрілися зі Степаном Яковичем, щоб поговорити про проблеми сьогодення і перспективи розвитку тролейбусного транспорту в Рівному.
– Степане Яковичу, часто виконавець і споживач мають протилежні думки про послуги, які надають і отримують. А яка ваша думка?
– Цього року ми не отримали жодної скарги, особливо з надання послуг соціально незахищеним громадянам. Хоча експлуатуємо найстаріший електротранспорт в Україні, зате маємо найкращі фінансово-економічні показники. Щокварталу протягом останніх п’яти років отримуємо перше-друге місця в галузі. Це реальні показники роботи нашого колективу і всеукраїнське визнання.
Щодня підприємство збирає від 40 до 43 тисяч гривень виручки. За останні 5-6 років ми наростили базову кількість тролейбусів до 78 одиниць. Наші ж найближчі сусіди за цей час її зменшили. Хоча випускаємо на маршрути найбільше транспорту, проте субвенцію від держави маємо найменшу. За дев’­ять місяців цього року зібрали 9,8 мільйона гривень виручки, і держава запланувала нам 9 мільйонів субвенції, а в Луцьку зібрали 3,4 мільйона гривень, то їм передбачили 12,5 мільйона гривень субвенції. Такі ось перекоси в державному плануванні.
– Завдяки ж чому тролейбусний парк зростає і вам удається тримати його працездатним? Тяжко повірити, але на маршрутах працює навіть придбаний підприємством перший тролейбус.
– Щоб зберегти інвентарну кількість машин, ми пішли шляхом придбання тролейбусів чеського виробництва, які були у використанні, але ще мають хороший ресурс. За два з половиною роки придбали 11 таких тролейбусів. І це завдяки налагодженій співпраці з чехами на довірливих стосунках і дотриманні даного слова. Особливо активно вона розвинулася, коли міським головою став Володимир Хомко. Разом з ним ми побували в Чехії, познайомилися з партнерами, підібрали першу партію машин, заклали одну ціну на весь термін угоди – близько 20 тисяч євро за тролейбус із доставкою та розмитненням. Нам навіть удалося взяти два тролейбуси в роз­строчку. Вони вже працюють на рівненських маршрутах, а оплату місто здійснить у 2013 році. У нашому парку залишаються ще 36 тролейбусів старого випуску (9-ТР), тобто менш як половина, але в нас вони ще працюють.
– У чому ж секрет такої працездатності машин?
– Секрет у людях. Вони досконало знають матеріально-технічну частину тролейбусів і те, як технічно грамотно вийти з будь-якої ситуації. Адже для старих тролейбусів на ринку вже 15 років немає запчастин. Ми деякі купуємо в Білорусі, співпрацюємо із заводами України. А на під­приємстві маємо відділення, яке займається реставрацією запчастин, що були у вжитку. Щороку капітально ремонтуємо 12 тролейбусів і 24 піддаємо середньому ремонту, бо це запорука забезпечення їхньої щоденної роботи на лінії. Усе це плюс високий професіоналізм колективу гарантують, що кожен пасажир буде доставлений на місце призначення здоровим і вчасно. А щодня перевозимо майже 80 тисяч рівнян і гостей міста.
– Високий професіоналізм вимагає високої оплати праці.
– Середня заробітна плата на підприємстві 2750 гривень. Водії в середньому заробляють по 3800, а кондуктори – по 2400 гривень завдяки тому, що отримують надурочні. Через нестачу цих кадрів (робота водіїв і кондукторів дуже важка) ми їх залучаємо до роботи у вихідні, тому й отримують такий непоганий заробіток. Проте, щоб утримати підприємство на плаву, п’ять місяців колектив працював по чотири дні на тиждень. Втратили 20 відсотків зарплати, але уникнули півтора мільйона гривень збитків.
Найбільші наші збитки від того, що ми перевозимо 65-67 відсотків пасажирів пільгових категорій, за яких держава мала б відшкодувати підприємству 18 мільйонів гривень, а отримаємо лише 12 мільйонів.
Оскільки наше підприємство енергоємне, то в останні роки держава дозволяє за рахунок субвенції проводити заліки за спожиті електроенергію, тепло і воду. Крім того, оплачувати електроенергію нам дозволили за такими тарифами, як для населення. Звичайно, це полегшує наше фінансове становище.
– Степане Яковичу, з огляду на фінансову кризу в державі чи є перспектива розвитку тролейбусного господарства нашого міста? Адже купити новий тролейбус, а тим більше запустити нову лінію – справа не з дешевих.
– Надіятися тільки на державу не можна. Але й не можна не планувати перспективу розвитку екологічного транспорту, який сьогодні використовують у 380 містах світу, і їх число з кожним роком зростає.
Бажання міської влади й нашого колективу – розширювати мережу руху. На жаль, нинішній фінансовий стан цього не дозволяє. Ми це розуміємо, тому разом із міським головою Володимиром Хомком розвиваємо ідею придбання тролейбусів, які могли б автономно рухатися без контактної мережі. Це дуобуси, на яких має бути другий двигун (на бензин чи дизпальне), який і забезпечуватиме життєдіяльність цієї машини. Разом із Володимиром Євгеновичем ми побували на Луцькому заводі, де попросили втілити цю ідею в життя. Новий тролейбус буде дорожчий на 200 тисяч, ніж звичайний, але в такому разі місто зекономить на будівництві тролейбусної лінії декілька мільйонів гривень.
– Ідея гарна, але наскільки вона реальна?
– Вона має майбутнє, бо веде до економії великих бюджетних коштів. Міська влада вже робить певні напрацювання в цьому напрямі. Цього року почали ремонт окремих міських вулиць із урахуванням вимог, які ставляться до технічних умов руху таких тролейбусів. Це зробити нелегко, але хто не планує і не втілює ідеї в життя, той не працює, не рухається, не йде вперед. Уявіть, як добре було б за рахунок дуобусів продовжити сьомий, восьмий і дев’ятий тролейбусні маршрути. Маючи такі специфічні тролейбуси, ми могли б довозити пасажирів до великих торгових центрів на Макарова, до зоопарку та кладовища «Нове». Але це неблизька перспектива.
– Степане Яковичу, що б ви хотіли сказати своєму колективу напередодні дня народження підприємства?
– Я низько кланяюся людям за їхню відповідальність, майстерність, талант і бажання працювати, бо без цього підприємство не було б кращим в Україні. Це їхніми руками створені хороші умови для праці та відпочинку. Завдяки їм діють сауна, басейн, зимовий сад, більярдна, гуртожиток, база відпочинку в селі Ходоси, чудовий сквер і неповторні клумби, які радують нас своєю красою від ранньої весни до пізньої осені. Навіть у найскладніші фінансові часи ми знаходимо можливість замінити частину поганого даху, відремонтувати підстанцію, пофарбувати обладнання чи впорядкувати територію. Тобто завжди тримаємо порядок і працюємо на півкроку попереду часу.
На підприємстві трудяться цілими родинами. Наприклад, родина Гаращуків представлена аж сімома працівниками, по троє працівників із Степанюків, Ярмольчуків, Дашкелів, Пацаловських та інших родин. Мене це тішить, адже наш тролейбусний парк – це підприємство цих людей. Вони його зберегли в скрутні часи. І я з радістю приймаю на роботу їхніх рідних і близьких. Бо вони працюють на совість для підприємства, а значить і для себе.


Источник: Регiоальний портал - РIВНЕ | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "Тролейбусники мають принцип, який допомагає виживати"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 2
Новых вестей вчера: 18

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Июль 2024

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Ровно



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта