Черкаси, де ще декілька днів тому люди тільки мріяли про сніг, тепер просто перенасичені опадами.
Око радують засніжені дерева, вухо радує радісний галас дітлахів, які грають у сніжки чи катаються на санчатах. Зате ожеледиця не радує ноги, спини і "п’яті точки" черкащан. А ще – не радує їхні автівки, які все частіше потрапляють у дорожньо–транспортні пригоди.
На автобані поблизу Умані в один день розбилося 13 автівок, а четверо людей отримали серйозні поранення – найграндіозніше аварія року сталася після того, як всі відповідальні за безпеку людей і доріг служби відзвітували, що вони готові до зими навіть більше, аніж Дід Мороз – до Нового року.
Інформація до роздумів: місяць тому, 21 листопада на офіційному сайті облдержадміністрації, у розділі "Новини районів" було розміщено інформацію з Уманського району під заголовком "Влада району турбується про безпеку місцевих жителів". У ній, зокрема, пишеться наступне: "Одним з основних завдань, яке ставить перед собою сьогодні Уманська районна влада, є утримання належного стану автошляхів, готовність спецтехніки до роботи в осінньо–зимовий період та, найголовніше, запобігання дорожньо–транспортним пригодам. З метою обговорення цих питань, перший заступник голови райдержадміністрації Олег Кожем’як провів координаційну нараду…" (Далі слідує повний перелік чиновників, які виступили із звітами про те, наскільки добре підготовлені їхні служби до зими).
І знову – по тексту: "За підсумками наради, було прийнято рішення щодо здійснення обстеження найбільш проблемних автошляхів, вулиць населених пунктів… проведення позачергового засідання місцевої комісії з питань техногенно–екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації щодо стану безпеки дорожнього руху та готовності дорожніх та аварійно–рятувальних служб до дій при ускладнених погодних умовах..."
Питається: і де результати тих нескінченних "надзвичайних засідань" і "посилених контролів"?! На що ще здатні контролюючі органи влади, окрім слів про "безпеку місцевих жителів"? Учасники рекордної аварії року в один голос скаржилися на дві проблеми: на стан доріг і на тих, хто їх обслуговує. А ще цікавилися, пересипаючи слова нецензурщиною, чому навіть після того, як автобан перетворився на пробку після перших розбитих авто, ніхто так і не зупинив інших, хто в тумані продовжував прибувати на аварійну ділянку і врізатися у ті автівки, які вже зупинилися?
Коли роздумують про те, буде чи ні "кінець світу", варто згадати слова професора Преображенського з "Собачого серця" Булгакова. Оскільки нинішніми "реформаторами" у нас узаконена двомовність, процитую мовою оригіналу: "Разруха не в клозетах, а в головах. Значит, когда эти баритоны кричат "бей разруху!" – я смеюсь… Клянусь вам, мне смешно! Это означает, что каждый из них должен лупить себя по затылку! И вот, когда он вылупит из себя всякие галлюцинации и займется чисткой сараев – прямым своим делом, – разруха исчезнет сама собой…"
День виходу газети чудовий – це День Святого Миколая. Саме час задуматися: хто з нас заслужив на подарунок під подушкою, а хто – на замашну різочку…
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Взимку у нас традиційно дві проблеми. Одна з них – дороги…"