«Мало їм вихваляти антинародний референдум імені ПутіноЯнуковича, так вони вирішили нагадати, що я в школі писав вірші російською мовою». Так Олександр Бригинець у своєму блозі відреагував на заяву громадського руху «Український вибір», який пов’язують з іменем В. Медведчука.
Із заяви: «Можно быть благодарным депутату Киевсовета (а сейчас уже и Верховной Рады) Александру Бригинцу за его деятельность, направленную на сохранение исторического облика Киева. Но разве сам киевский русскоязычный поэт Бригинец, вдруг озаботившийся «национальным возрождением», одевшийся в шаровары и вступивший в националистическую партию, не «тушка» в самом неприятном, мировоззренческом, смысле?».
«Справді, я писав вірші в школі російською мовою. Не бачу в цьому нічого дивного, бо на нашій Дарниці українських шкіл вдень з вогнем не знайшлося і батьки змушені були віддати мене в російську школу. Безперечно, в цій школі, як і в моєму дворі, говорили переважно російською мовою. Викладачі української були не в повазі, а викладачів російської носили на руках. Отож, і писати я почав російською. В 20 років остаточно відмовився від писання російською, хоч і був прибічником білінгвізму - тобто рівного володіння двома мовами. Тоді, у 80-х це сприймалось ледве не як націоналізм», - розповідає О. Бригинець.
На думку громадського руху «Український вибір», саме той факт, що Бригинець свого часу почав писати українською мовою входить в поняття «тушка».
«Я і сьогодні вважаю, що для громадянина України був би ідеальним трилінгвізм, коли людина говорила б вільно і українською, і російською, і англійською. Але, якщо з цього списку і виключати якусь мову, то точно не українську і не англійську», - заявив О. Бригинець.
Бригинець повідомив п. Медведчуку, у відповідь на його закиди у публікації про те, що він ходить у шароварах, що шароварів у нього немає. «Розумію, що для росіян це недопустимо, адже, як пишуть експерти в «шароварній» галузі до яких я себе не відношу, «в России шаровары входили в полевую форму одежды императорской армии, а позже и белой армии». Я не прихильник згаданих армій. Але якщо п. Медведчук, народжений в Красноярському краї РФ, подарує мені етнічні російські шаровари, я їх не викину, бо з повагою ставлюсь до історії і культурної спадщини усіх народів. Може, навіть, вдягнув би», - іронізує О.Бригинець.
«Я, на відміну від п. Медведчука, протягом свого не такого вже й короткого життя, не входив до жодної партії. Тож закиди щодо мого вступу до якоїсь там «націоналістичної партії» - безглузда інформаційна «качка». Але, якби у мене був примусовий вибір вступати в медведчуковське СДПУ(о) чи в тягнибоківську «Свободу», я би, безумовно, вибрав СВОБОДУ», - підсумував О. Бригинець.
Источник: ЗА КИЇВ | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Українофоби нагадали Бригинцю, що він в дитинстві писав вірші російською мовою"