![В області функціонують 115 загальноосвітніх закладів профільного рівня навчання](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/1462.jpg)
11 грудня 2012 року відбулось засідання колегії Головного управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації за участю директора департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради, начальників відділів освіти райдержадміністрацій, міськвиконкомів, завідувачів міськими (районними) методичними кабінетами, працівників Головного управління освіти і науки облдержадміністрації та Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників обласної ради.
Заслухано доповідну записку «Про якість природничо-математичної освіти у загальноосвітніх навчальних закладах області». Колегія відзначила позитивні тенденції та динаміку розвитку природничо-математичної освіти. Разом із тим, окреслено проблемні питання.
Природничо-математична освіта представлена стандартним, поглибленим, профільним рівнями навчання. Усього в області функціонують 115 (2286 учнів) загальноосвітніх навчальних закладів, де викладаються на профільному рівні предмети природничо-математичного напряму, з них 68 – у сільській місцевості (936 учнів).
На сьогодні в області спостерігається підвищення інтересу учнів до вивчення предметів природничо-математичного циклу. Серед міських школярів найбільше тих, хто поглиблено вивчає математику, а серед учнів сільських навчальних закладів – біологію. Значна кількість навчальних закладів із природничо-математичним профілем навчання у Жашківському, Чорнобаївському, Городищенському районах та містах Черкаси, Сміла, Умань. Природничо-математичний напрям – на третьому місці за кількістю учнів старшої школи.
Черкаський регіон входить до десятки областей України, які за підсумками зовнішнього незалежного оцінювання 2011, 2012 років показали результати переважно високого та достатнього рівнів.
Регіональний моніторинг рівня навчальних досягнень учнів 4, 9, 10, 11-х класів Тальнівського, Жашківського, Драбівського, Катеринопільського районів, проведений у 2011-2012 роках, виявив дещо вищий рівень навчальних досягнень в учнів Жашківського району завдяки більшому охопленню профілями природничо-математичного напряму.
Серед учнів 10-х класів навчальних закладів м. Сміла, Золотоніського, Чорнобаївського і Смілянського районів найвищі результати з математики показали учні Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 Смілянської міської ради, з хімії – Костянтинівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Смілянської районної ради.
Спостерігається зростання кількості учасників та переможців олімпіад, турнірів, конкурсів природничо-математичного спрямування. Набуттю навичок роботи з тестовими технологіями сприяють інтелектуальні природничо-математичні конкурси «Кенгуру», «Колосок», «Левеня».
Однак, проблемними є питання щодо визначення причин низького рівня досягнень учнів, підвищення їхньої мотивації до вивчення природничо-математичних дисциплін, зростання педагогічної майстерності вчителів, визначення стимулів до діяльності як вчителів, так і учнів, забезпечення кабінетів належним обладнанням тощо.
Учасниками засідання запропоновано шляхи вирішення зазначених проблем.
Колегія прийняла відповідне рішення, спрямоване на виконання державної, обласної цільових програм підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти на період до 2015 року.
Управління інформаційної політки та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "В області функціонують 115 загальноосвітніх закладів профільного рівня навчання"