З 1 січня 2013 року держава позбавить органи місцевого самоврядування ще однієї функції - контролю над реєстрацією приватної власності.
Так новообраний народний депутат України прокоментував внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та інших законодавчих актів», що вступлять в дії за кілька днів.
«Янукович намагається узурпувати владу і перетворити місцеве самоврядування у повну фікцію. Завдяки внесеним більшістю ВРУ змінам до законів забудовникам тепер не потрібно подавати проекти будівництва на затвердження у органи самоврядування, проводити громадські слухання щодо забудов та проводити в Києві вибори до районних рад тощо. Тепер президентська команда забирає у громади ще одну функцію – контроль над реєстрацією приватної власності», - обурений О. Бригинець.
Тривалий час реєстрацію прав власності на нерухоме майно здійснювали та продовжують здійснювати, поки що, органи місцевого самоврядування. Проте відповідно до новоприйнятих змін до вищеназваного Закону з 01 січня 2013 року державну реєстрацію має здійснювати Міністерство юстиції України та його спеціально створені територіальні підрозділи. З цього ж часу повноваження органів місцевого самоврядування щодо реєстрації прав власності на об’єкти нерухомого майна припиняються.
«З прийняттям цього закону територіальна громада втрачає повністю контроль над своєю власністю, в тому числі і над комунальною власністю. Виходить, що муніципальні майнові отари доглядатимуть міністерські вовки-реєстратори. До чого це призведе можете здогадатися сам», - наголосив О. Бригинець.
До сьогодні свідоцтва щодо приватизації приміщень видавалися структурами виконавчих органів, а після нового року їх видаватиме єдина Державна реєстраційна служба України.
«Як реєстраційна служба це робитиме не відомо. Нагадаю, вся реєстраційна база зберігається в архівах місцевих бюро технічної інвентаризації на тонах паперових носів і лише з 10% цієї інформації існує в електронному вигляді. Для того, щоб закінчити оцифровку, яка потрібна для створення реєстру, необхідні місяці, або навіть роки. Тобто, після передачі функції реєстрації Державній службі настане хаос – значна частина матеріалів залишиться недоступною для обробки, а значить люди не зможуть отримати свідоцтво на право власності», - пояснив О. Бригинець.
Бригинець підтримує ідею створення загальнодержавного реєстру, але, на його думку, він повинен консолідовувати, узагальнювати і фіксувати інформацію, зібрану і надану їй місцевими службами. Ті функції, які передаються сьогодні Державній реєстраційній службі новоприйнятим Законом є нічим іншим, як тривіальним перетягуванням повноважень місцевих органів під єдину вертикаль президентської влади. І робиться це з очевидною шкодою для громади.
Источник: ЗА КИЇВ | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Бригинець: Самоврядуванню влаштували чергове обрізання"