Опубликовано: komisiya
Голова Постійної Комісії Київради з питань гуманітарної політики Алла Шлапак переконана, що фінансування заходів протидії ВІЛ-інфекції та СНІДу й соціальна допомога хворим цієї категорії мають бути збільшені, а до надання відповідних соціальних послуг необхідно залучати громадські організації.
За словами політика, представникам органів влади різних рівнів не вистачає сміливості визнати власну неспроможність працювати ефективно – в інтересах людей, в тому числі і що стосується проблеми ВІЛ/СНІД.
«У Державній службі з питань протидії ВІЛ/СНІДу та іншим соціально небезпечним захворюваннями заявляють, що рівень інфікування ВІЛ в країні знижується. Це начебто підтверджує й офіційна статистика, згідно якої в нашій країні налічується понад 120 тис. ВІЛ-інфікованих. Але попри це за інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я таких людей у нас 400 тис.. До того ж і незалежні українські експерти стверджують, що на противагу світовій тенденції, в Україні смертність від СНІДу зростає, а доступ до лікування обмежений. Судячи з того, що оцінюючи загальні соціально-економічні показники життя держави, офіційна влада у нас живе в «іншій реальності» - можна вважати, що і з ВІЛ/СНІД маємо значно гіршу ситуацію, ніж про це звітується офіційно», - зазначила Алла Шлапак.
Голова гуманітарної комісії вважає, що рівень державного фінансування на боротьбу з ВІЛ/СНІД є ганебним для влади, яка сповідує соціально-орієнтований вектор розвитку економіки. «Цього року держава спромоглася профінансувати лише половину з того, що потрібно на програми ВІЛ/СНІД - 305 млн. грн., хоча планувалося більше 600 млн. грн.. На 2013 рік на ці потреби необхідно 846 млн. грн., і звісно є дуже великі сумніви, що в реальності буде виділена хоча б половина необхідних коштів», - зазначає Алла Шлапак.
Також вона вважає недостатнім рівень соціального забезпечення хворих на ВІЛ/СНІД. «Те що з вересня цього року розмір щомісячної державної допомоги дітям, яких торкнулась проблема ВІЛ/СНІД, збільшений у п’ять разів – звучить дуже красиво. Але в реальності вони отримуватимуть по 170 грн., в той час як найпоширеніший курс антиретровірусних препаратів коштує більше 13 тис. гривень. На мою думку, владі має бути соромно за такі «подачки»», - підкреслила депутат.
Алла Шлапак додала, що «проблема влади в тому, що вона видає бажана за дійсне, в той час, як необхідно чесно визнати свої прорахунки та застосувати механізми кризового менеджменту».
Також депутат зазначила, що у вирішенні проблеми ВІЛ/СНІДу необхідна консолідація зусиль громадськості, виконавчої влади та депутатського корпусу. «Для цього необхідно об’єднатися і до освоєння бюджетних коштів допускати не лише державні органи, але й ті організації та установи, котрі завоювали довіру своїм авторитетом, довели свою ефективність у роботі, можуть допомагати місту й країні у реалізації державних програм у сфері запобігання поширенню ВІЛ/СНІДу серед наших співвітчизників», - зазначила Алла Шлапак.
Зокрема, на знак підтвердження цієї думки, вона повідомила, що Постійна Комісія Київради з питань гуманітарної політики на засіданні, яке відбулося 5 грудня 2012 року, підтримала Проект рішення Київради «Про затвердження Положення про соціальне замовлення». Після ухвалення відповідного рішення Київрадою, розпорядники коштів міського бюджету зможуть на конкурсній основі залучати недержавних надавачів соціальних послуг для роботи з уразливими групами населення.
Источник: прес-служба | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Алла Шлапак: Владі має бути соромно за «подачки», які вона називає соцдопомогою"