Школярка боїться виходити на вулицю та вчиться знову довіряти людям
Вона сидить вдома. На очах сльози. У душі – страх: дівчинка боїться чужих людей та вулиці. Їй здається, що злі люди заглядають у вікна та лише чекають, щоб вона вийшла на вулицю. Батьки у розпачі – в хаті запах корвалолу та відчуття безнадії: лише два тижні назад Оленка була звичайною школяркою, добре вчилась. Сьогодні вона – тремтяча, перелякана маленька дівчинка. А її кривдник гуляє на свободі: спійманий на третій день після згвалтування, в міліції він провів лише два дні...
22 листопада для 11-річної Олени (ім’я змінене) життя перевернулось. Повертаючись зі школи, вона натрапила на збоченця. Двадцятирічний хлопець її підстеріг неподалік від будинку, схопив і затягнув у кущі. Де почав робити свою справу, душив, погрожував що вб’є її.
Раптово задзвонив телефон: стурбована мати хотіла запитати у доньки, чому вона запізнюється. Дівчинка змогла "зняти трубку" й почала кричати, де вона. Мати кинулась на допомогу – у халаті та домашніх тапках... Знайшла доньку, яка сиділа на мокрій землі та плакала... Уже потім свідки розповідали, як бачили хлопця, який тікав зі спущеними штаньми. Щоб знайти його, міліції знадобилось три дні. Щоб відпустити – два...
– Досі не можу зрозуміти, чому так, – бідкається батько. – Дитині лише 11 років, хлопець скоїв важкий злочин. Як він тікав зі спущеними штаньми бачило безліч свідків. Була очна ставка, з 5 людей вона його впізнала. Але через два дні його у місті побачили знову... Моя дитина зараз травмована і фізично, і психологічно. По суті, їй зламали життя, психологи зараз збирають її свідомість по крихті. А цього злочинця випустили на волю. Його родичі телефонують мені, пропонують тисячу доларів, щоб ми забрали заяву. Я пройшов Афган, бачив багато несправедливості у житті. Але такого цинізму не бачив навіть на війні. У мене закрадається думка, що справу хочуть "зам’яти".
Під особистий контроль справу взяло Об’єднання правозахисника Богдана Хмельницького.
– Ми беремо справу під контроль, – розповідає юрист Едуард Синяговський. – У діях міліції підозрюється порушення закону. Винні мають бути покарані, байдуже хто він: чийсь родич чи "зірка".
Нині батьки чекають висновків судмедекспертизи. Батько зізнається – найтяжче, це знати, що кривдник ходить на волі. І що може наробити ще лиха.
У міськвідділі міліції запевняють – слідство ведеться у рамках чинного законодавства.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Гвалтівника 11-річної дівчинки відпустив на волю "новий КПК"?"