В Черкаській ОДА презентовано науково-довідкове видання «Заповідна Черкащина» : 1080981 : Местные новости

Местные новости Черкассы : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Черкассы и область : Последние новости > Местные новости
Подробно

В Черкаській ОДА презентовано науково-довідкове видання «Заповідна Черкащина»

В Черкаській ОДА презентовано науково-довідкове   видання «Заповідна Черкащина»

Сьогодні в прес-центрі облдержадміністрації за участю заступника голови – керівника апарату обласної державної адміністрації Едуарда Івакіна та членів авторського колективу відбулася презентація науково-довідкового видання «Заповідна Черкащина», виданого за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.
У заході взяли участь: начальник управління інформаційної політики та зв’язків із засобами масової інформації облдержадміністрації Тетяна Калиновська, начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Черкаській області Олена Звягінцева, кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Канівського природного заповідника Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка Микола Чорний, викладач кафедри біології та агробіології Черкаського Національного університету ім. Б. Хмельницького, співавтор видання «Заповідна Черкащина» Олександр Спрягайло, кандидат біологічних наук, доцент Черкаського Національного університету ім. Б. Хмельницького, рецензент видання «Заповідна Черкащина» Максим Гаврилюк, директор Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника, заслужений працівник культури України, кандидат історичних наук Парасковія Степенькіна, директор НПП «Нижньосульський» Микола Федоренко, заступник директора Канівського природного заповідника Київського національного університету імені Тараса Шевченка з наукової роботи Віталій Грищенко, директор видавництва «Брама-Україна» Олександр Третяков, інші представники авторського колективу, автори фотоілюстрацій, що увійшли у видання, представники обласних ЗМІ.
Відкриваючи презентацію, заступник голови – керівник апарату ОДА Едуард Івакін зазначив:
– Сьогодні ми презентуємо цікаве оригінальне видання «Заповідна Черкащина», результат спільної праці органів влади і науковців. Актуальність книги надзвичайно висока. Нині заповідні території відіграють важливу роль у збереженні та відтворенні життя, підтриманні біологічного різноманіття. Стан довкілля на сьогодні визначає усі важливі сфери життя суспільства. А тому видання «Заповідна Черкащина» є справжньою цінністю для екологів та краєзнавців, викладачів та студентів навчальних закладів, журналістів та ширшого кола читачів.
Едуард Олександрович наголосив на тому, що обласна влада докладає багато зусиль для збереження природних скарбів Черкащини. Якщо станом на початок минулого року природно-заповідний фонд області нараховував 494 території та об'єкти природно-заповідного фонду, то нині їх вже 522 загальною площею 63 090 гектари. З них: 22 загальнодержавного та 500 місцевого значення.
Досить вагомим досягненням є те, що за неповні 3 роки в області створено два національні природні парки, оголошено 26 об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення загальною площею 445,9735 га. Показник заповідності у нашому краї доведено до 3,0 % від площі території області.
Кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Канівського природного заповідника Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка Микола Чорний сказав, що основою всьому була ідея створення такої книги – з боку Черкаської обласної державної адміністрації, Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Черкаській області, а також громадськості в цілому. Це і посприяло виданню книги, що стане цінною як для школярів і студентів, так і науковців.
Микола Гаврилович поінформував про те, що у книзі «Заповідна Черкащина» розповідається про об’єкти природно-заповідного фонду Черкаської області. Поміж них: Канівський природний заповідник, Національний природний парк «Нижньосульський», комплексні пам’ятки природи загальнодержавного значення («Козацький вал», «Закревський бір», урочище «Холодний яр» та ін.). Видання містить інформацію про історію формування заповідної мережі, її сучасний стан та перспективи розширення охоронюваних територій.
Викладач кафедри біології та агробіології Черкаського Національного університету ім. Б. Хмельницького, співавтор видання Олександр Спрягайло закцентував свою увагу на важливості збереження природи, а саме: парків Черкащини. Поміж них: парк «Софіївка» (м. Умань), де налічується близько 800 видів гібридів дерев та кущів; парк «Ювілейний» та «Декабристів», Корсунь-Шевченківський парк, цікавий своєю історією та ландшафтами.
Олександр Васильович нагадав присутнім і про ті заповідні території, які потребують особливої уваги та захисту, зокрема: «Козачанський парк» (Звенигородський р-н), парк у Васютинцях Чорнобаївського району, «Верхня Дар’ївка» Шполянського району з незвичайними насадженнями та ін.
Завдяки виходу в світ видання «Заповідна Черкащина», ми отримали нагоду
дізнатися більше про заповідні території нашої області, – сказав кандидат біологічних наук, доцент Черкаського Національного університету ім. Б. Хмельницького, рецензент видання «Заповідна Черкащина» Максим Гаврилюк. – Важливо й те, що нині розширено дослідження на різних територіях заповідників та приділяється особлива увага й підтримка їх стану.
Учасники та гості презентації мали змогу почути інформацію і про стан деяких заповідників Черкаської області, що увійшли до книги. Так, про Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник розповіла його директор, заслужений працівник культури України, кандидат історичних наук Парасковія Степенькіна. Вона зазначила, що тут особливу увагу акцентують на природо-охоронній роботі, й на сьогодні головним завданням працівників заповідника є відновлення видів деяких рослин. З цією метою 2012 року було запроваджено проект «Дамо шанс парку», який планується продовжити і в наступному. Нині працівники заповідника працюють над створенням кольорового атласу рослин та підготовкою видання спеціального альбому, у якому міститимуться інформаційні та фотоматеріали про флору і фауну Корсунь-Шевченківського заповідника.
Заступник директора Канівського природного заповідника Київського національного університету імені Тараса Шевченка з наукової роботи Віталій Грищенко детально розповів про Канівський природний заповідник. Один із найстаріших в Україні, він був створений ще в 1923 році і незабаром тут відзначатимуть його 90-річчя. Заповідник розташований серед мальовничих ландшафтів Середнього Придніпров'я. Його нинішня площа становить 2027 га. Основна частина заповідника знаходиться на правобережжі Дніпра. Це так звані Канівські гори. До складу заповідника входять два заплавних острови на Дніпрі та Зміїні острови на Канівському водосховищі. Острови на Дніпрі – це невелика частина того природного багатства, яке існувало до затоплення русла каскадом водосховищ.
– Завдяки великій різноманітності природних умов – у заповіднику надзвичайно багата флора і фауна, – розповів Віталій Миколайович. – На його території виявлено майже тисячу видів судинних рослин, понад 1200 грибів, близько 350 хребетних тварин та більше 10 тисяч видів безхребетних. Майже 100 видів тварин і рослин, що охороняються в заповіднику, занесені до Червоної книги України. Багато з них представлені і в міжнародних червоних списках. Окрім того, заповідник виконує основні функції, поміж яких: охорона природних комплексів з боку служби державної охорони; проведення наукових досліджень.
Начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Черкаській області Олена Звягінцева зазначила про те, що відповідно до Законів України «Про природно-заповідний фонд України», «Про Загальнодержавну програму формування національної екологічної мережі України на 2000-2015 роки», Указів Президента України від 23.05.2005 № 838 «Про заходи щодо дальшого розвитку природно-заповідної справи в Україні» та від 14.08.2009 № 611 «Про додаткові заходи щодо розвитку природно-заповідної справи в Україні», з метою збереження та відтворення типових та унікальних природних комплексів, біотичного і ландшафтного різноманіття, формування національної екомережі в області ведеться активна робота зі створення нових і розширення меж існуючих територій та об’єктів природно-заповідного фонду.
– Одним із пріоритетних завдань екологічної політики в регіоні є розвиток мережі територій та об'єктів природно-заповідного фонду. Саме тому Черкаська обласна державна адміністрація в особі голови ОДА, Героя України Сергія Тулуба так багато уваги приділяє природоохоронним питанням і розвитку заповідної мережі, – говорить Олена Звягінцева. – З метою розвитку мережі територій та об'єктів природно-заповідного фонду області за останні два з половиною роки створено два національні природні парки загальною площею 11227,2283 га; розширено територію Канівського природного заповідника на площу 6615,6 га; оголошено 26 об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення загальною площею 445,9735 га; розширено територію 4 існуючих заповідних об’єктів місцевого значення на загальну площу 2260,5884 га.
Олена Миколаївна також зазначила, що нині підготовлено матеріали по розширенню територій об'єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення: орнітологічного заказника «Липівський» в адмінмежах Золотоніського району з 4500 га до 4631,70 га (на 131,7 га); ландшафтного заказника «Тарасів обрій» в адмінмежах Канівського району з 405 га до 716 га (на 311 га); пам’ятки природи «Холодний Яр» в адмінмежах Чигиринського району з 553 га до 1039 га (на 486 га).
Ведуться також роботи зі створення Канівського біосферного заповідника орієнтовною площею 14053 га та розширення національного природного парку «Нижньосульський» на території Чорнобаївського району.
Директор видавництва «Брама-Україна» Олександр Третяков поділився з присутніми своїми враженнями щодо випуску науково-довідкового видання «Заповідна Черкащина», зазначивши, що ця книга є цінною та унікальною, особливо своєю інформативністю.
Заслужений журналіст України Петро Жук, присутній на презентації, висловив захоплення таким прекрасним виданням, наголосивши на важливості того, що книга вміщує усю необхідну інформацію й написана доступною мовою для усіх читачів. А також додав рекомендації та поради для написання у майбутньому другого тому книги.
Автори та учасники презентації висловили вдячність голові Черкаської обласної державної адміністрації, Герою України Сергію Тулубу, заступнику голови – керівнику апарату обласної державної адміністрації Едуарду Івакіну, працівникам Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Черкаській області, провідним науковцям Канівського природного заповідника Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного дендрологічного парку «Софіївка», Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, черкаському видавництву «Брама-Україна» за сприяння появі у світ нового видання «Заповідна Черкащина».
Окрім того, учасники презентації отримали у подарунок видання «Заповідна Черкащина».
Підсумовуючи презентацію,  Едуард Івакін висловив сподівання, що видання «Заповідна Черкащина» спонукатиме читачів замислитись про велич незайманої природи та її безмежне розмаїття, висловив сподівання щодо продовження започаткованої роботи і створення другого тому книги.

Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації



Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "В Черкаській ОДА презентовано науково-довідкове видання «Заповідна Черкащина» "

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 8
Новых вестей вчера: 18

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Июль 2024

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Черкассы



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта