У "траншеях" з обох боків є і черкащани…
В Інтернеті вже розгорнулася справжня "громадянська війна" між українцями. Війна безкровна – така, яку вважає "сучасною класикою" відомий дослідник ненасильницького спротиву диктатурі Джин Шарп. Щоправда, після того, як його публікації були використані в Тунісі під час підготовки вже реальної революції, інші дослідники кажуть, що Джин Шарп може і справжнього джина з комп’ютера випустити…
Українці, як відомо – люди добрі і з арабськими екстремістами не схожі зовсім. Тож з інструкцій Шарпа поки що використали тільки те, як можна затюкати в Інтернеті тих, кого вважають фальсифікаторами виборів.
"Вони з’являються під час виборів і їдять голоси людей» - з таким заголовком у Інтернеті нині гуляє "фотожаба" з портретами персонажів з п’яти окружних виборчих комісій, де фальсифікації не дали з’ясувати результати виборів офіційно – попри те, що явна перевага була на боці опозиційних кандидатів. Серед зображених на цих фото є і двоє наших земляків, які запам’яталися виборами на сумнозвісних 194-у черкаському і 197-у канівському округах.
"Інтернет-месники" не обмежилися цим – вони закликали атакувати сторінки обраних для "суду Лінча" персонажів у соціальних мережах. Було розтиражовано занадто відверті фото, які виклала на своїй сторінці у соцмережі мадам, що "прославилася" під час виборів – водночас цитувалися і її вульгарні жарти. Завалена скаргами, адміністрація російської соцмережі "Одноклассники.ru" видалила персональні сторінки звинувачених у фальсифікації під час виборів.
Соцмережа "Вконтакте" зробити так само не захотіла – і тоді "стіни" користувачів, обраних народом для "лінчування", були завалені різкими коментарями з обіцянками невідворотності відповідальності…
Яскравим прикладом ефективності "Інтернет-війни" стала історія зі спробою зміни корпорацією "Рошен"… написів на шоколадках.
Остаточно "заведений" тим, як останнім часом в Україні відносяться до української мови, Інтернет-люд бурхливо відреагував на те, що "Рошен" замінив написи на шоколаді з українських на російські. Безліч користувачів "Фейсбуку" виступили проти цього. З’явилися "фотожаби" рошенівського шоколаду у російськомовній обгортці – з підписами "Екстрачорна русифікація. Зрадиш мову за шоколадку?" Різкі коментарі письменників Івана Андрусяка, Галини Ткачук та інших користувачів зрештою змусили "включити задню передачу" власника команія "Рошен", а за сумісництвом – міністра Петра Порошенка. Там же, у "Фейсбуці", він пообіцяв, що на шоколаді знову будуть написи мовою тієї держави, де його виготовлено – українською…
Схоже, на те, що "підняли голову" в Інтернеті, настає жорстка реакція. У Черкасах протягом цієї осені маємо вже другий випадок, коли невідомі хакери нищать опозиційно налаштовані сайти. Спочатку це була "Провінція", а тепер вже й "Прочерк". Тиха війна триває і в ній майже не буває мирних договорів, бо "солдати" зазвичай одне одного не бачать…
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "В Інтернеті – війна"