Рейд із перевірки пічного опалення у сільських домоволодіннях провели співробітники Смілянського районного відділу управління Держтехногенбезпеки спільно з соціальною службою району.
"Кількість пожеж різко збільшується у осінньо-зимовий період саме через нехтування правилами пожежної безпеки, тож наша служба, спільно з управлінням Держтехногенбезпеки у Черкаській області намагається не лише надавати допомогу, коли надзвичайна ситуація вже виникла, а й проводити попереджувальні заходи", – зазначає начальник відділу роботи зі ЗМІ та громадськістю ТУ МНС у Черкаській області Олег Ткаченко.
Про небезпеку халатного ставлення до вогню говорить і невтішна статистика – з початку року на Черкащині сталося більше тисячі пожеж, 20% із них виникли через несправні електроприлади та пічне опалення. Вогняна стихія забрала життя 53 осіб.
"Прихід холодів спонукає громадян максимально використовувати наявні засоби обігріву. Сільські жителі починають топити печі та використовувати електрообігрівачі, а їхня неправильна експлуатація створює загрозу виникнення пожеж, – пояснює інспектор Смілянського РВ Держтехногенбезпеки у Черкаській області Андрій Плахотній. – Тож надзвичайно актуальною нині є профілактична робота".
Як зауважив Андрій Юрійович, до груп ризику у цій ситуації входять пенсіонери, інваліди та самотні люди, яким часто бракує здоров’я, щоб власноруч побілити піч і димар чи потрусити сажу, а грошей, щоб когось найняти – не вистачає. А хтось, можливо, і не усвідомлює, до яких серйозних наслідків може призвести нехтування простими правилами безпеки, тож незайве це роз’яснити.
Щоб перевірити, наскільки жителі Смілянського району дотримуються правил безпеки, інспектори разом із соціальними працівниками та журналістами вирушили у рейд до села Балаклеї. Насамперед відвідали самотніх пенсіонерок – підопічних місцевої соціальної служби.
У господі 87-річної Ніни Хоменко інспектори значних порушень правил пожежної безпеки не виявили.
"Піч білю і штукатурю кілька разів на рік, а сажу цьогоріч двічі трусив чоловік моєї племінниці, – хвалиться господарка. – Та й сильного вогню я ніколи не розводжу – підкладаю у піч по одному поліну".
Єдине зауваження, яке зробили інспектори Ніні Григорівні, – не зберігати легкозаймисті матеріали біля печі.
Всього ж у Балаклеї проживають 25 самотніх пенсіонерів. Їх обслуговуванням займається соціальний працівник Тетяна Мандрика. Віковий діапазон її підопічних – від 60 до 97 років.
"Ми надаємо стареньким повний комплекс послуг: і дрова підвозимо, і води принесемо, і за комунальні послуги заплатимо, в аптеку сходимо, продукти принесемо, а за потребами і лікаря викличемо, – розповідає Тетяна Григорівна. – І, звісно, уважно стежимо за дотриманням правил пожежної безпеки, у цьому напрямку постійно співпрацюємо зі Смілянським районним відділом управління Держтехногенбезпеки у Черкаській області".
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Смілянському районі перевіряли печі"