![День спільних дій в інтересах дітей](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/Goncharenko/1294.JPG)
– 20 листопада традиційно вважається Днем спільних дій в інтересах дітей. Саме в цей день у 1989 році був прийнятий перший в історії документ, який об’єднав майже всі країни світу – Конвенція про права дитини. Це досконалий правозахисний документ, що включає в себе весь комплекс міжнародних правових стандартів щодо захисту і забезпечення благополуччя дітей, – наголосила заступник голови облдержадміністрації Тетяна Прітченко під час проведення із цієї нагоди прес-конференції.
В якості експертів виступили: начальник Головного управління освіти та науки облдержадміністрації Галина Гаврилюк, заступник начальника служби у справах дітей облдержадміністрації Юніана Івашина, заступник начальника Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф, начальник управління надання медичної допомоги матерям та дітям облдержадміністрації Наталія Лакуста, директор комунального закладу «Черкаський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Черкаської обласної ради Мирослава Бондар та учениці 11 класу економічного ліцею Городищенської районної ради Олександра Салоух і гімназії №9 Черкаської міської ради Анастасія Чубіна.
У ході зустрічі з журналістами Тетяна Прітченко зазначила, що Україна одна із перших країн ратифікувала Конвенцію ООН про права дитини, тим самим взяла на себе зобов’язання щодо виконання усіх її вимог.
– З метою об'єднання у єдину систему зусиль держави щодо захисту прав дітей Законом України затверджена Загальнодержавна програма «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року, – розповіла Тетяна Федорівна. – У серпні 2012 року рішенням обласної ради затверджено обласну програму з виконання Національного плану дій. Впровадження цієї Програми, яка поєднує найпріоритетніші напрямки розвитку соціальної сфери, дає можливість об’єднати зусилля громадськості та владних структур, спрямовані на забезпечення комплексного підходу у вирішенні питань щодо покращення становища дітей регіону. Це створення безоплатної кваліфікованої медичної допомоги в державних і комунальних закладах охорони здоров’я, безпечних умов для життя і здорового розвитку дитини, раціонального харчування, формування навичок здорового способу життя, забезпечення дошкільною та шкільною освітою, доступним житлом.
У ході зустрічі з журналістами Наталія Лакуста повідомила, що амбулаторно-поліклінічна допомога дітям надається в 195 закладах області, з них: обласна дитяча лікарня, 2 дитячих міських лікарні, 1 міська дитяча поліклініка, 20 центральних районних лікарень, 124 лікарські амбулаторії та інші. Стаціонарна допомога дитячому населенню надається у 36 закладах області за 30 профілями.
– Завдяки ініціативі голови облдержадміністрації Сергія Тулуба, у 2011 році завершилось будівництво обласної дитячої лікарні європейського рівня у м. Черкаси, яку було офіційно відкрито 21 квітня 2011 року за участі Президента України Віктора Януковича, – підкреслила Наталія Михайлівна. – Заклад розрахований на 325 ліжок із поліклінічним відділенням на 240 відвідувань за зміну та забезпечений високоякісним дороговартісним медичним обладнанням, необхідним для успішного надання медичної допомоги такого рівня. З моменту відкриття лікарні (станом на 31.10.2012) медичну допомогу отримали 69 772 дитини, з них консультативну – 58 777, стаціонарну – 10 995. Прооперовано 3 660 дітей, здійснено 4 197 операцій. У неонатальному центрі врятовано життя 881 немовляті.
На початку 2013 року планується відкриття відділення відновного лікування на базі обласної дитячої лікарні та створення міжрегіонального центру реабілітації дітей з органічним ураженням ЦНС на базі обласного дитячого санаторію «Пролісок» на 30 ліжок спільного перебування матері та дитини.
Начальник Головного управління освіти та науки облдержадміністрації Галина Гаврилюк зосередила свою увагу на дошкільній та шкільній освіті, зокрема дітей з обмеженими можливостями.
– Черкаська область на сьогодні є лідером у забезпеченні дітей дошкільною освітою, – зазначила Галина Миколаївна. – В області обліковується 695 дошкільних навчальних закладів, поміж яких 251 навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад», де здобувають дошкільну освіту 42147 дітей відповідного віку.
Галина Гаврилюк акцентувала увагу на тому, що на Черкащині діти-інваліди та діти з обмеженими можливостями мають рівний доступ до якісної освіти. Так, у загальноосвітніх навчальних закладах області обліковується 2232 дитини з числа дітей-інвалідів та 2713 дітей з обмеженими можливостями. За висновками лікарів 332 дитини поміж дітей з обмеженими можливостями не підлягає навчанню. Для інших, відповідно до вимог чинного законодавства, з урахуванням їх потреб та бажання батьків, створюються умови для здобуття загальної середньої освіти. За індивідуальною програмою навчається 796 осіб. Забезпечені інклюзивною освітою у загальноосвітніх навчальних закладах 28 дітей, у дошкільних навчальних закладах – 7. Окрім того, в області функціонують 10 спеціальних шкіл-інтернатів для дітей з вадами розумового та (або) фізичного розвитку.
Заступник начальника служби у справах дітей облдержадміністрації Юніана Івашина зазначила, що на сьогодні на Черкащині 702 родини виховують 762 усиновлені дитини (за 2012 рік уже усиновлено 66 дітей). У 28 дитячих будинках сімейного типу та 117 прийомних сім’ях знайшли собі родину 399 посиротілих дітей (за 2012 рік – 44). 1720 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, перебувають під опікою піклувальників.
– Для тривалої комплексної допомоги дітям, які потрапили у складні життєві обставини, у зв’язку з тим, що батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків, вживають алкоголь, наркотики або жорстоко поводяться з ними у 2012 році розпочали свою діяльність комунальні заклади «Черкаський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» та «Обласний міжрегіональний центр соціально-психологічної реабілітації дітей у м. Умань» Черкаської обласної ради, де протягом року вже отримали різноманітну допомогу та соціальний захист понад 200 дітей, – повідомила Юніана Юріївна.
Директор комунального закладу «Черкаський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Черкаської обласної ради Мирослава Бондар під час свого виступу наголосила, що в їхньому закладі, який працює за новою системою лише з квітня 2012 року, надають допомогу не лише дітям, а і їхнім батькам, тому що основна їх мета роботи – це відновлення родини.
– Батьки повинні завжди пам’ятати, що в першу чергу, їх діти потребують любові й хочуть бути почуті ними, – підкреслила Мирослава Ільківна.
Серед запрошених на прес-конференцію були й учениці 11 класу, які у своїх школах обрані Президентами. Так, школярка економічного ліцею Городищенської районної ради Олександра Салоух розповіла, що в їх навчальному закладі створено модель міні-держави під назвою «Ліцейна республіка».
– У нашій міні-державі є президент, парламент, президентська рада, а також, хоча й можливо це дивно звучить, судова гілка влади. Тому кожен із учнів може звернутися із заявою до суду і відстояти свої права, – сказала Олександра. – Завдяки створенню нашої республіки ми всі рівні й маємо право голосу на вирішення важливих процесів у школі.
Учениця гімназії №9 Черкаської міської ради Анастасія Чубіна повідомила, що в їх закладі теж діє така модель держави – міська Учнівська Міжпарламентська Асамблея.
– Я хочу підтримати Тетяну Федорівну і підтвердити, що й справді обласна дитяча лікарня надає якісну медичну допомогу дітям, – відзначила Анастасія. – Для Черкащини – це великий крок у розвитку медицини і результати про надання допомоги пацієнтам – тому підтвердження. Тому хочу висловити всім людям, які мають до цього відношення, в першу чергу очільнику області Сергію Тулубу, слова вдячності.
У підсумку журналісти мали змогу поставити питання усім присутнім гостям.
Управління інформаційної політки та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "День спільних дій в інтересах дітей"