Забиті нирки та психологічна травма – такі наслідки візиту трьох оперів Уманського міськвідділу міліції до 18-річного Романа Карбовського.
Хлопець стверджує – його з чорним пакетом на голові вивезли до Старобабанського лісу, де прикували до дерева та били гумовим кийком. Намагаючись зґвалтувати гумовим кийком, правоохоронці вимагали підписати зізнання у викраденні червоних "Жигулів"…
"У вас вкрали сина" – з таким повідомленням зателефонували Ларисі Лисак 31 жовтня працівники станції техобслуговування, де її син Роман проходив виробничу практику. – "Двоє чоловіків вкинули його у біле "Рено Кенго", сіли зверху та повезли невідомо куди".
– Я була шокована, – згадує цей дзвінок пані Лариса. – Почала телефонувати у міліцію, намагалась додзвонитись до сина. І тут телефонує голова сільради села Піковець, де ми живемо. Каже, міліція привезла вашого сина та хоче провести обшук… Я полетіла туди…
Як з’ясувалось, сина справді доправили до села працівники міліції. Вони проводили розслідування – шукали викрадачів червоних "Жигулів". Підозра впала на Романа. Обшук нічого не виявив. Коли міліціонери відпустили його, відкрилась страшна правда – Роман розповідає, що це були найстрашніші дві години у його житті…
– Мене вкинули в машину та один сів зверху, – розповідає потерпілий Роман Карбовський. – Вони не показували ніяких посвідчень, але впізнав у одному працівника міліції. Біля виїзду з Умані вони заговорили, що в машині немає пакета. Зупинились напроти райлікарні, один вискочив та купив чорний пакет "Босс". Мені натягнули його на голову та довго везли. Потім вивели і коли пакет зняли, виявилось, що я у лісі. Прикували обличчям до дерева, почали бити гумовим кийком: по пальцях, по нирках. Казали, зізнавайся. Бо ми тут кинемо тебе, а потім мати знайде твій труп… Я двічі непритомнів. Коли прийшов до тями, вони зняли з мене штани і намагались зґвалтувати гумовим кийком. Коли це не вдалося і я закричав – вбийте мене, але я машину не брав, мені знову накинули на голову пакет та повезли. Коли пакет зняли, ми були на в’їзді у село Полянецьке. Де пересадили у сіру "десятку" та повезли додому – проводити обшук.
Обшук в оселі нічого не виявив. Хлопця відпустили. Йому поступово ставало усе гірше і мати викликала "швидку". Діагноз поставили – відбита нирка…
– Зараз ми подали скарги до міської прокуратури. – розповідає правозахисник Богдан Хмельницький. – Щоб це не вщухло на "місцевому рівні", продублювали в обласну та генеральну прокуратури. Ми вимагаємо покарати винних. І будемо пікетувати міськвідділ міліції доти, поки звірі у погонах не визнають свою провину. Ми доб’ємось того, щоб особи, які зробили це з дитиною, були покарані згідно з Кримінальним кодексом України.
У міськвідділі міліції спростовують факт катування. Запевняють, що хлопець міг усе це вигадати. У нього і раніше були приводи у міліцію, перебував на обліку. Це підтверджують і у ліцеї, де навчається – кажуть, був посереднім учнем. Іноді бачили у компанії людей з сумнівною репутацією.
– Співробітники міліції діяли згідно з Законом України, – пояснює заступник начальника міського відділу міліції Людмила Поліщук, – фізичного та психологічного впливу щодо хлопця працівники міліції не застосовували. Роман підозрюється у скоєнні злочину. Обшук у помешканні проводився згідно з постановою суду. Наразі проводиться перевірка.
Романа Карбовського уже виписали з лікарні. Цього тижня він знову повернеться до Уманського професійного ліцею, де навчається на автослюсаря.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Шукаючи викрадачів "Жигулів", уманські правоохоронці катували ліцеїста"