![Канів потребує урн для сміття](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/30753.jpg)
Одна із найгостріших проблем Канева - сміття. Місто фактично потопає у відходах. Силами комунальних служб із цим не впоратися, адже на місці прибраного сміття через день-два з'являється нове.
Періодично на допомогу комунальникам виходять працівники державних установ, підприємств, школярі, студенти та просто небайдужі канівці і під гаслами різних акцій зробити довкілля чистішим прибирають ділянки міста.
До цього закликає й міська влада, зокрема Канівський міський голова Віктор Ніколенко. Саме за його ініціативи час від часу організовуються так звані "суботники", коли працівники державних структур замість виконання своїх посадових зобов'язань беруть у руки мітли, граблі і йдуть робити наше місто чистішим.
Однак навіть такі масові прибирання не є результативними. У народі кажуть: "Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять". Можливо треба прислухатися до народної мудрості? Розпочати варто з елементарного – збільшити кількість сміттєвих урн. Адже останніх дійсно бракує на вулицях нашого міста.
На деяких зупинках, які не забезпечені звичайними урнами, двірники, аби полегшити собі роботу, поставили саморобні урни у вигляді звичайної картонної коробки чи пластикового відра. Про яку європейськість може йтися, коли ми не забезпечені елементарним? Далебі, навіть у села цивілізація приходить швидше, ніж у Канів. Так, у такому віддаленому населеному пункті Канівського району як селище Степанецьке, місцева зупинка далеко не нова, а урну для сміття все ж має.
Недостатня кількість сміттєвих урн і в зонах відпочинку Канева та місцях культурно-історичного значення. Тут вони також у дефіциті.
Бракує урн для сміття і на Ярмарковій площі. Зокрема біля самого туристичного центру "Авто-Ріка" урни є, а от біля дерев'яних лавок, що розміщені по обидва боки споруди – ні. Якщо ви не хочете смітити – ідіть до автовокзалу або до магазину "Маркет", де є смітники.
Щодо магазинів, тут, на жаль, теж не все ідеально. Фактично всі вони забезпечені урнами для сміття. Однак проблему це не вирішує. Урни стоять, але біля деяких магазинів вони настільки малі за розміром, що складається враження, ніби урни – для краси, а не для функціонування. Так, біля вже згаданого супермаркету сміттєвики завжди переповнені. Значна частина сміття валяється біля урни. Подібну картину можна побачити й біля інших магазинів міста. Тож потрібно або прибирати їх кілька разів на день, або поставити інші урни – значно більші.
Ще одне вразливе місце - набережна Дніпра. Саме тут щовесни найбільше концентруються сили "добровольців". Всі гребуть, метуть, збирають сміття. І так щороку. А урн немає. Особливо вони потрібні влітку, коли у розпалі пляжний сезон. Відпочиваючі беруть із собою морозиво, фрукти, різні напої, і все це залишають на березі, куди потім знову ж повернуться. Кілька років тому на ситуацію таки зреагували – на набережній у районі вулиці Героїв Дніпра встановили кілька великих баків для сміття. Та чи то прибираються вони нерегулярно, чи щось інше цьому причиною, однак картина на набережній була завжди одна – бак для сміття переповнений і довкола нього гора сміття. Який сенс тоді було його збирати?
Постає питання, чому збільшення кількості сміттєвих урн на вулицях міста є проблемою? Невже вартість виготовлення урн є такою високою, що робить їх для Канева небувалою розкішшю? Чи, можливо, на встановлення сміттєвика потрібно оформляти спеціальні дозволи, узгоджувати з міністерствами? У чому причина? Можливо, для вирішення проблеми необхідно залучити інвесторів чи звернутися до асоціацій міст-побратимів? Адже, доки ситуація не зміниться, жителі Канева продовжуватимуть викидати сміття просто на землю - альтернативи немає.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Канів потребує урн для сміття"