Колись дуже давно двірники у Рівному виходили на роботу вдосвіта, і мешканці міста йшли вранці по вже прибраних вулицях та площах. Це було за часів злочинного комуністичного режиму. Тепер наші двірники такі ж громадяни вільної і демократичної держави, як і усі ми. Тому виходять на роботу разом із нами, аби ми на власні очі побачили, яка нелегка у них робота, вдихнувши разом із трудівниками мітли ароматної вуличної пилюки.
Це сталося не одразу. Із кожним новим реформуванням, а точніше, перейменуванням міських житлово-комунальних підприємств, яке у нас відбувається кожні три-чотири роки, двірники стають все більш вільними у графіку своєї роботи. Міський голова Володимир Хомко каже, що слід знову реорганізувати комунальні служби. Тоді, можливо, двірники взагалі виходитимуть на роботу о десятій. Чому ні? Принаймні не будуть мести нам в обличчя пилюку, яка, за свідченням міських санітарних служб, містить усі можливі віруси та інфекції. А може, тих двірників просто треба раніше будити? Без усяких реорганізацій.
Анатолій Рєзніков, завідувач епідеміологічного відділу Рівненської обласної санітарно-епідеміологічної служби:
— Мені самому неодноразово доводилось бачити, коли о пів на дев`яту ранку, як йду на роботу, двірники підмітають вулиці. Добре, коли дощова погода. Інакше доводиться обходити хмари пилу. Разом із пилом в повітря піднімаються різні віруси та інфекції. Наприклад, туберкульозу, сибірки, дизентерії та інших небезпечних хвороб, спори яких мають здатність тривалий час жити в землі. Спори сибірки в ґрунті можуть зберігатись до 70 років, а паличка туберкульозу — близько 7 місяців.
Не секрет, що у нас в країні рівень захворюваності на туберкульоз дуже високий. Хворі харкають та відкашлюють мокротиння на вулиці на землю, а двірники, підмітаючи, піднімають разом із пилом ці збудники туберкульозу в повітря. Через погано налагоджену роботу двірників цим пилом змушені дихати дорослі, які йдуть на роботу, та й діти, яких ті ж дорослі ведуть в школи та дитячі садки. В Європі я бачив, як двірники починали підмітати о 4-й годині ранку, і до початку робочого дня всі двори та вулиці вже були чистими.
Ольга Захарченко, заступник начальника Рівненської міської СЕС:
— Графіки прибирання вулиць затверджено відповідними розпорядженнями міського голови та правилами благоустрою міста. Згідно з цими графіками підмітання має проводитись з 6-ї до 7-ї години ранку. Це зрозумілі речі. Прибирання територій та приміщень має проводитись до початку робочого дня або після його закінчення. Те, що прибирання вулиць у нас в місті проводиться із запізненням, можна пояснити лише недостатньою увагою відповідних керівників житлово-комунальних підприємств до цього питання.
Микола Тарасюк, начальник ЖКП "Західне":
— Нашим людям не вгодити! Не прибираєш — погано, прибираєш — теж знайдуть до чого вчепитись. Як можна підмести двір, щоб не підняти пил в суху погоду?
У нашому ЖКП працює 32 двірники. Підмітання асфальту згідно з нормативами вони здійснюють двічі на тиждень. Шість разів на тиждень прибирають папір, що валяється, та інше сміття. На одного двірника в середньому приходиться 4 200 метрів квадратних території. Зрозуміло, що вони не встигають до того, як люди йдуть на роботу, підмести одразу всі прибудинкові території. Прибирати прибудинкові території раніше до 6-ї години ранку, тобто вночі, двірники не можуть, оскільки це буде порушенням трудового законодавства.
До кінця жовтня двірники прибирали з 7-ї до 12-13-ї години. З початку листопада перейшли на зимовий графік роботи — з 6-ї ранку. Це пов`язано із тим, що взимку треба буде встигнути відкинути сніг та посипати доріжки до того, як люди підуть на роботу. В усіх містах так прибирають.
Євгенія Іванівна, двірник міського шляхово-експлуатаційного управління:
— Я працюю двірником понад 20 років. Прибираю від басейну "Авангард" вниз по обидві сторони вулиці Басівкутської. У міському ШЕУ є спеціальна машина для прибирання доріг та узбіч, втім, її не вистачає на всі вулиці. Ось і доводиться двірникам прибирати. Крім того, ми прибираємо пішохідні зони, які машина не почистить. У місті пилу менше, а за містом коли метеш, пил стовпом стоїть.
Раніше нам за шкідливість умов роботи давали безплатні талони на молоко, а нині того немає. Зарплатня двірника невелика — на 20% вища від мінімального прожиткового мінімуму. Ось так і працюємо.
Источник: Регiоальний портал - РIВНЕ | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Хто розбудить двірників?"