![Тетяна Прітченко: «Соціальні працівники допомагають тим черкащанам, які потрапили в складні життєві обставини»](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/Goncharenko/1170.JPG)
– З метою покращення надання соціальних послуг найвразливішим верствам населення, раннього виявлення проблемних сімей, вчасного надання їм підтримки, в рамках реалізації соціальної ініціативи Президента України Віктора Януковича, до штатів Черкаських районних та міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з липня 2012 року введено 368 посад фахівців із соціальної роботи, – наголосила заступник голови облдержадміністрації Тетяна Прітченко під час прес-конференції, яка пройшла 7 листопада в прес-центрі ОДА. – З державного бюджету на ці посади додатково спрямовано 13,6 млн. грн.
За словами Тетяни Федорівни, аналіз складу фахівців свідчить, що 78 % – працівників жінки, 80 % мають вищу освіту, переважно гуманітарного спрямування. 33 особи мають досвід роботи в правоохоронних органах та органах місцевого самоврядування. Розподіл посад здійснено таким чином, що 77 % фахівців працюють у сільській місцевості, 23 % – в містах. Практика діяльності працівників засвідчує, що організація їхнього робочого місця на території сільської громади дозволяє краще виявляти проблемні сім’ї. Так, протягом 9 місяців 2012 року було виявлено 2417 родин, які перебувають у складних життєвих обставинах (за 9 місяців минулого року – 557). 1129 сімей взято під соціальний супровід (за відповідний період 2011 року – 358).
У зустрічі з журналістами взяли участь начальник відділу обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Лідія Юрченко, фахівець із соціальної роботи Черкаського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (с. Руська Поляна) Любов Попович, фахівець із соціальної роботи Черкаського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (с. Мошни) Тамара Матвєєва, провідний фахівець із соціальної роботи Смілянського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольга Рак, фахівець із соціальної роботи Черкаського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Іванна Бондар, фахівець із соціальної роботи Черкаського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Інна Джулай. Вони розповіли про свою роботу, наводячи приклади історій людей з якими працюють.
Так, Тамара Матвєєва зазначила, що у районі 2 соціальних працівники.
– Загалом, за період введення цих посад, проведено 40 соціальних інспектувань, під час яких виявлено 17 сімей, які опинились в складних життєвих обставинах. Із них 9 – взято на контроль фахівців, – сказала Тамара Василівна. – В основному роботу проводимо з матерями-одиночками, які виховують від 2 до 4 дітей.
За словами Ольги Рак, у Смілянському центрі працюють 14 фахівців із соціальної роботи, із них – 6 чоловіків.
– Центром здійснено вже більше 400 інспектувань, у результаті яких виявлено 39 сімей і 5 осіб, які потребують допомоги, – підкреслила Ольга Станіславівна. – Для прикладу, мати, яка виховувала двох дітей (син-підліток та 3-річна донька), через життєві складнощі, втратила віру в себе, і знайшла «втіху» в спиртних напоях. Але після того, як наш працівник почав працювати з нею – жінка вилікувалася від алкоголізму. Старшого сина ( на той час він проживав із бабусею) повернула до домівки, і наразі вирішує питання працевлаштування.
Як розповідає фахівець із соціальної роботи Черкаського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Інна Джулай, за 3 місяці роботи (на посаді працює з липня 2012 року) в центрі виявлено 555 сімей, які потребують допомоги, із них 228– взято під соціальний супровід.
– Взагалі, у нашому центрі працюють 53 соціальних працівників, хоча торік їх було лише 10, і, за відповідний період минулого року вони виявили 49 родин, які потрапили в складні життєві обставини, – наголосила Інна Юріївна. – Наразі кожен з них проводить зустрічі з громадянами Черкас, співпрацює з дитячими садками, школами та іншими закладами.
У підсумку прес-конференції, начальник відділу обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Лідія Юрченко зазначила, що в планах обласного центру – забезпечення належної фахової підготовки працівників, впровадження нових соціальних технологій, спрямованих на раннє виявлення родин із дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, виховання відповідального батьківства, попередження вилучення дітей з сім’ї.
За інформацією управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Тетяна Прітченко: «Соціальні працівники допомагають тим черкащанам, які потрапили в складні життєві обставини»"