![На урок до учнів Руськополянської школи завітали рятувальники](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/30492.jpg)
Село Руська Поляна, що у Черкаському районі, здавна відоме в пожежно-рятувальній службі, як Черкаської області так і за її межами.
В лавах Міністерства надзвичайних ситуацій, чи то в пожежно-рятувальних частинах, чи в підрозділах держтехногенбезпеки, або в Академії пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля проходять службу майже півсотні уродженців цього селища під Черкасами.
Серед односельців, які пов’язали своє майбутнє із пожежно-рятувальною службою є навіть генерал, – Василь Миколайович Андрієнко, пройшовши складний шлях, сьогодні очолює Київський інститут державного управління у сфері цивільного захисту.
Тож, для багатьох учнів Руськополянської зальноосвітньої школи №1, куди на урок безпеки завітали фахівці частини технічної служби Територіального управління МНС у Черкаській області, будні служби "101" завдяки спілкуванню із рідними та близькими або дякуючи частим візитам рятувальників дуже близькі.
Зазвичай, як свідчить досвід багатьох заходів, поява людей в одностроях МНС, пожежних машин, будь які питання пов’язані із попередженням та ліквідацією надзвичайних ситуацій, завжди викликали непідробне зацікавлення з боку дітлахів.
Не став виключенням і урок "Пожежна безпека, та стихійні явища, як від них врятуватися" в четвертому "А" класі, першої Руськополянської школи. Завдяки щирому спілкуванню рятувальників та дітей ця зустріч пройшла відверто, цікаво та пізнавально.
Як відомо, найкраще засвоюються знання та навчальний матеріал, якщо навчальний процес проходить у вільній манері спілкування та із використанням ігрової форми.
Саме ігрова форма під час спілкування із заступником начальника частини технічної служби Олександром Грищенком дозволила дітям не лише легко вивчити правила виклику рятувальної служби, а й навчитися непростим правилам користування вогнегасником.
Чисельні яскраві життєві приклади та щирість у спілкуванні створила атмосферу довіри та зацікавленості під час виступу перед дітьми інженера з охорони праці частини Наталії Сокуренко. Було цікаво спостерігати, як із кожною хвилиною спілкування, збільшувалася зацікавленість та повага учнів до професії рятувальника. Як школярі починаючи розуміти свої відповідальність та обов’язок, відчуваючи бажання допомогти ближньому "на очах" дорослішали.
– "Нам вдалось головне, ми зацікавили дітей. Розіграні нами сценки з життя, інсценовані події, які ми запропонували під час уроку дозволили дітворі оволодіти життєво необхідною інформацією", – ділиться своїми враженнями Наталія Сокуренко.
Із нею погоджується і Олександр Грищенко, – "Приємно, що діти відтепер, не лише знають номер телефону екстреної допомоги під час надзвичайних ситуацій, і зможуть пояснити від чого сталася пожежа, назвати свою адресу, а й, навіть, використати вогнегасник."
По завершенню уроку діти отримали книжки розмальовки календарі, а вчитель в клас, комплект навчально-методичних плакатів і вогнегасник.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На урок до учнів Руськополянської школи завітали рятувальники"